Witajcie,

moj serdeczny przyjaciel poszukuje stazu czy pracy w #testowanieoprogramowania jako junior. Moja firma niestety nie moze zaoferowac zadnego z powyzszych dlatego kieruje sie do Was. Jezeli chodzi o profil kandydata to jest po ponad 20h praktyki ze mna (testowanie webow, pisanie test case). Jest bardzo zmotywowany do nauki i chce zaczac uczyc sie programowania (js najprawdopodobniej). Angielski na poziomie wczesnego B1 (ale uczy sie i stara poprawic). Ma zaciecie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 6 środowisk testowych, na każdym ileś tam mikroserwisów, baz danych, usług itd. Lista może się zmieniać w zależności jaka wersja systemu jest akurat zdeployowana. Do wszystkiego jest zapięty consul do monitoringu health-checków ale on ma UI per środowisko. Jest też kinbana i grafana do logów i monitoringu maszyn, ale przydałoby mi się coś co pozwoliłoby na jednym widoku wyświetlić jaki jest status środowisk na podstawie danych z consula plus pobrać z
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GG99: sorka, powiadomienie mi gdzieś uciekło :<
Dałeś za mało informacji by cokolwiek więcej opowiedzieć. Nie wiemy nic o tym czy apkę piszesz for fun i dla nauki, czy może chcesz z niej zarabiać, a może cokolwiek innego.
  • Odpowiedz
@Melisandre:
- Jak działa angular jesli chodzi o modyfikowanie DOM (w sensie czym jest owo 'koleczko' angulara' i dlaczego protractor pomaga w pracy w projektach angularowych?
- Czy można używać angulara w aplikacjach w których nie ma angulara, jakie ma to korzyści w porównaniu z innymi frameworkami, jakie przewagi mają inne frameworki?
- Jak wyglądają możliwości wyszukiwania elementów, które są unikalne dla aplikacji angularowych? Dlaczego warto z nich korzystać?
- Czym jest Jasmine,
  • Odpowiedz
#programowanie, #testowanieoprogramowania, #prawo, #programista15k

Mirki ktoś na FB w grupie z ogłoszeniami o pracę dla kontraktorów wrzucił post z informacją iż oferuje także płatny urlop przy B2B.

Ktoś tam opisał, że to nie jest zgodne z Polskim prawem. Pomijając fakt, że wykorzystanie B2B zamiast umowy o pracę samo w sobie trochę jest sprzeczne z prawem pracy, to czy takie coś jak
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@calkiem_przecietny: tego, że samozatrudnienie jest fikcyjne, a w rzeczywistości jest to praca na etacie. Ale z tego co teraz czytam to US raczej czepia się innych kwestii:

Zgodnie z wykładnią językową art. 5b ust 2 updof wypełnienie przesłanki wykonywania czynności pod kierownictwem zlecającego zależy od łącznego spełnienia trzech elementów, a mianowicie wyznaczenie przez zleceniodawcę:

1) dokładnego sposobu wykonania usługi,

2) czasu oraz

3) miejsca jej wykonania.
  • Odpowiedz
@calkiem_przecietny: @buntuubuntu: @Yahoo_:
Główna różnica to odpowiedzialność oraz dochodzenie/naprawa ewentualnej szkody / przekroczenia terminów.
Na UoP maksymalna kara, jaka Cie może spotkać to 3x miesięczne wynagrodzenie, a i tak masz prawo się odwołać do sądu pracy. Na B2B odpowiadasz całym majątkiem, a 1 dzień zwłoki po deadlinie może oznaczać znaczne kary finansowe (zwykle koszt 1 dnia roboczego). Widziałem umowy, gdzie kara za złamanie tajemnicy służbowej wynosiły
  • Odpowiedz
#programowanie #testowanieoprogramowania #pracait #pracbaza

Jak często chodzicie po podwyżkę? Polityka firmy w której pracuje nie zakłada podwyżek sama z siebie i trzeba się o nie upominać.

Zakładamy, że jesteśmy sumiennym pracownikiem, wykonujemy rzeczy czasami przekraczających specyfikowane obowiązki "ku dobru firmy/zespołu/projektu".

Raz na pół roku?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rskk: ja chodzę raz na rok (jeśli nie dadzą ile chcę to zmieniam pracę - pracę zmieniałem 4 razy w swoim zyciu - 10+ lat doświadczenia)
  • Odpowiedz
siema Mirki,
może ma ktoś z was w swojej kolekcji takie pozycje:
1. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków
2. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0
3. Dane testowe. Teoria i Praktyka
4. Testy A/B. Od kliknięcia do klienta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zelgawis2: Wiecie, że większość z tych osób piszących książki o testowaniu to już czysto teoretycy. Tak jeden z drugim wymyślił, że będzie pisać książki lub prowadzić szkolenia, że tak na prawdę jego życie z testowaniem nie ma nic wspólnego. I tutaj chciałem dodać, że nie podważam ich wiedzy teoretycznej, ale coraz dalej im od praktyki - niestety.
  • Odpowiedz
  • 3
Myślę o nauce C# pod względem mojej aktualnej pracy (Microsoft, systemy ERP). Jednakże jeżeli ta działka by mi nie wyszła chciałbym pójść z stronę testowania i pisania automatów. Czy w C# ma to ręce i nogi i jest to popularne? Czy wszystko selenium i Java? Możecie mi coś poradzić ?
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #testowanieoprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki proszę o poradę w sprawie jak poprawnie podzielić strukturę testów w #selenium #testowanieoprogramowania

Czy każdy test (np. loginTest, registerTest) to powinien być oddzielny plik? Czy może lepszym wyjściem jest stworzenie pliku testLandingPage w którym umieszczonych będzie kilka testów (logowania, przechodzenia do podstron itp.)?

Jeszcze dodatkowe pytanie jaką stosujecie konwencję nazewnictwa przy nadawaniu nazw plikom testowym? testDupa a może test_d--a?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, był ktoś z Was na Nokia Academy dla testerów? Jakich pytań się tam spodziewać z sieci, telekomunikacji i pythona?
Fajnie prowadzą zajęcia? No i najważniejsze jak się już dostane po testach to dużo osób zatrudniają czy np. z całej grupy ludzi biorą sobie 1-2 osoby?
#testowanieoprogramowania #nokia #qa #programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach