Posiada ktoś w formie elektronicznej i jest w stanie podrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) książkę "Testowanie i jakość oprogramowania " autorstwa Adama Romana? #testowanieoprogramowania #testowanie i trochę #programowanie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 6
i jest w stanie podrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SosPomidorowy: a nie możesz po prostu kupić ebooka za ~75zł jak normalny człowiek?
Witajcie,
moj serdeczny przyjaciel poszukuje stazu czy pracy w #testowanieoprogramowania jako junior. Moja firma niestety nie moze zaoferowac zadnego z powyzszych dlatego kieruje sie do Was. Jezeli chodzi o profil kandydata to jest po ponad 20h praktyki ze mna (testowanie webow, pisanie test case). Jest bardzo zmotywowany do nauki i chce zaczac uczyc sie programowania (js najprawdopodobniej). Angielski na poziomie wczesnego B1 (ale uczy sie i stara poprawic). Ma zaciecie
moj serdeczny przyjaciel poszukuje stazu czy pracy w #testowanieoprogramowania jako junior. Moja firma niestety nie moze zaoferowac zadnego z powyzszych dlatego kieruje sie do Was. Jezeli chodzi o profil kandydata to jest po ponad 20h praktyki ze mna (testowanie webow, pisanie test case). Jest bardzo zmotywowany do nauki i chce zaczac uczyc sie programowania (js najprawdopodobniej). Angielski na poziomie wczesnego B1 (ale uczy sie i stara poprawic). Ma zaciecie
@czuczupikczu: czemu piszesz o sobie w trzeciej osobie?
- 1
@czuczupikczu: Ze słabym angielskim B1 może być mu bardzo ciężko, niestety teraz jest dużo juniorów którzy prezentują się lepiej.
- 2
Mam 6 środowisk testowych, na każdym ileś tam mikroserwisów, baz danych, usług itd. Lista może się zmieniać w zależności jaka wersja systemu jest akurat zdeployowana. Do wszystkiego jest zapięty consul do monitoringu health-checków ale on ma UI per środowisko. Jest też kinbana i grafana do logów i monitoringu maszyn, ale przydałoby mi się coś co pozwoliłoby na jednym widoku wyświetlić jaki jest status środowisk na podstawie danych z consula plus pobrać z
@LiczbaPi: skoro masz grafany (z prometheusem?) to nie możesz zrobić sobie jakiegoś dashboardu?
Ewentualne statusy możesz raportować albo do prometheusa (wystawiasz exportery), albo piszesz do influxa (a z niego Grafana czyta).
Coś w deseń http://fuel-plugin-influxdb-grafana.readthedocs.io/en/stable/_images/grafana_main.png
Ewentualne statusy możesz raportować albo do prometheusa (wystawiasz exportery), albo piszesz do influxa (a z niego Grafana czyta).
Coś w deseń http://fuel-plugin-influxdb-grafana.readthedocs.io/en/stable/_images/grafana_main.png
15
Co robi tester z testerzy.pl według dziennikarki WP.pl

Dziennikarstwo poziom WP. A wystarczyło odwiedzić stronę, do której się pisze...
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Jaki Iphone będzie najlepszy do testowania aplikacji? Myślałem o 6. Ma słabszy procesor i mniej pamięci od innych.
#ios #testowanieoprogramowania #aplikacje
#ios #testowanieoprogramowania #aplikacje
- 0
- 0
@GG99: sorka, powiadomienie mi gdzieś uciekło :<
Dałeś za mało informacji by cokolwiek więcej opowiedzieć. Nie wiemy nic o tym czy apkę piszesz for fun i dla nauki, czy może chcesz z niej zarabiać, a może cokolwiek innego.
Dałeś za mało informacji by cokolwiek więcej opowiedzieć. Nie wiemy nic o tym czy apkę piszesz for fun i dla nauki, czy może chcesz z niej zarabiać, a może cokolwiek innego.
Mireczki #testowanieoprogramowania bardzo proszę z jakimi pytaniami rekrutacyjnymi odnośnie #protractor się spotkaliście? #pytanie
- 2
@Melisandre:
- Jak działa angular jesli chodzi o modyfikowanie DOM (w sensie czym jest owo 'koleczko' angulara' i dlaczego protractor pomaga w pracy w projektach angularowych?
- Czy można używać angulara w aplikacjach w których nie ma angulara, jakie ma to korzyści w porównaniu z innymi frameworkami, jakie przewagi mają inne frameworki?
- Jak wyglądają możliwości wyszukiwania elementów, które są unikalne dla aplikacji angularowych? Dlaczego warto z nich korzystać?
- Czym jest Jasmine,
- Jak działa angular jesli chodzi o modyfikowanie DOM (w sensie czym jest owo 'koleczko' angulara' i dlaczego protractor pomaga w pracy w projektach angularowych?
- Czy można używać angulara w aplikacjach w których nie ma angulara, jakie ma to korzyści w porównaniu z innymi frameworkami, jakie przewagi mają inne frameworki?
- Jak wyglądają możliwości wyszukiwania elementów, które są unikalne dla aplikacji angularowych? Dlaczego warto z nich korzystać?
- Czym jest Jasmine,
- 0
@venomik: dziękować
#programowanie, #testowanieoprogramowania, #prawo, #programista15k
Mirki ktoś na FB w grupie z ogłoszeniami o pracę dla kontraktorów wrzucił post z informacją iż oferuje także płatny urlop przy B2B.
Ktoś tam opisał, że to nie jest zgodne z Polskim prawem. Pomijając fakt, że wykorzystanie B2B zamiast umowy o pracę samo w sobie trochę jest sprzeczne z prawem pracy, to czy takie coś jak
Mirki ktoś na FB w grupie z ogłoszeniami o pracę dla kontraktorów wrzucił post z informacją iż oferuje także płatny urlop przy B2B.
Ktoś tam opisał, że to nie jest zgodne z Polskim prawem. Pomijając fakt, że wykorzystanie B2B zamiast umowy o pracę samo w sobie trochę jest sprzeczne z prawem pracy, to czy takie coś jak
- 0
@calkiem_przecietny: tego, że samozatrudnienie jest fikcyjne, a w rzeczywistości jest to praca na etacie. Ale z tego co teraz czytam to US raczej czepia się innych kwestii:
Zgodnie z wykładnią językową art. 5b ust 2 updof wypełnienie przesłanki wykonywania czynności pod kierownictwem zlecającego zależy od łącznego spełnienia trzech elementów, a mianowicie wyznaczenie przez zleceniodawcę:
1) dokładnego sposobu wykonania usługi,
2) czasu oraz
3) miejsca jej wykonania.
@calkiem_przecietny: @buntuubuntu: @Yahoo_:
Główna różnica to odpowiedzialność oraz dochodzenie/naprawa ewentualnej szkody / przekroczenia terminów.
Na UoP maksymalna kara, jaka Cie może spotkać to 3x miesięczne wynagrodzenie, a i tak masz prawo się odwołać do sądu pracy. Na B2B odpowiadasz całym majątkiem, a 1 dzień zwłoki po deadlinie może oznaczać znaczne kary finansowe (zwykle koszt 1 dnia roboczego). Widziałem umowy, gdzie kara za złamanie tajemnicy służbowej wynosiły
Główna różnica to odpowiedzialność oraz dochodzenie/naprawa ewentualnej szkody / przekroczenia terminów.
Na UoP maksymalna kara, jaka Cie może spotkać to 3x miesięczne wynagrodzenie, a i tak masz prawo się odwołać do sądu pracy. Na B2B odpowiadasz całym majątkiem, a 1 dzień zwłoki po deadlinie może oznaczać znaczne kary finansowe (zwykle koszt 1 dnia roboczego). Widziałem umowy, gdzie kara za złamanie tajemnicy służbowej wynosiły
- 1
#programowanie #testowanieoprogramowania #pracait #pracbaza
Jak często chodzicie po podwyżkę? Polityka firmy w której pracuje nie zakłada podwyżek sama z siebie i trzeba się o nie upominać.
Zakładamy, że jesteśmy sumiennym pracownikiem, wykonujemy rzeczy czasami przekraczających specyfikowane obowiązki "ku dobru firmy/zespołu/projektu".
Raz na pół roku?
Jak często chodzicie po podwyżkę? Polityka firmy w której pracuje nie zakłada podwyżek sama z siebie i trzeba się o nie upominać.
Zakładamy, że jesteśmy sumiennym pracownikiem, wykonujemy rzeczy czasami przekraczających specyfikowane obowiązki "ku dobru firmy/zespołu/projektu".
Raz na pół roku?
siema Mirki,
może ma ktoś z was w swojej kolekcji takie pozycje:
1. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków
2. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0
3. Dane testowe. Teoria i Praktyka
4. Testy A/B. Od kliknięcia do klienta
może ma ktoś z was w swojej kolekcji takie pozycje:
1. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków
2. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0
3. Dane testowe. Teoria i Praktyka
4. Testy A/B. Od kliknięcia do klienta
@zelgawis2: Wiecie, że większość z tych osób piszących książki o testowaniu to już czysto teoretycy. Tak jeden z drugim wymyślił, że będzie pisać książki lub prowadzić szkolenia, że tak na prawdę jego życie z testowaniem nie ma nic wspólnego. I tutaj chciałem dodać, że nie podważam ich wiedzy teoretycznej, ale coraz dalej im od praktyki - niestety.
@zelgawis2: fakt, trochę zboczyłem z głównego tematu.
Hej! Dzisiaj sporo #nofluffoffers dla zainteresowanych kategoriami Mobile, Testing i DevOps :)
`
`
**MOBILE/EMBEDDED JOBS**- 0
@RaV_Oyabun zapisy rozpoczęte 3 h temu.. już brak miejsc?
4
Dobre praktyki - Testy jednostkowe

Na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy przedstawiam dobre praktyki, które stosuję by testy jednostkowe były wiarygodne, łatwe w utrzymaniu i czytelne dla innych programistek/programistów w zespole.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
mirki z #it
wykopki ogolnie jada po #szwecja i Sztokholmie, ale jakby ktos jednak chcial tam sie wybrac to oferta wyglada dosc ok (niestety nie mam jeszcze stawek)
#testowanieoprogramowania #testowanie #pracaitbruksela (wrzuce ten tag bo jednak ktos tam go obserwuje:)
info:
Senior Performance Tester (Bank)
wykopki ogolnie jada po #szwecja i Sztokholmie, ale jakby ktos jednak chcial tam sie wybrac to oferta wyglada dosc ok (niestety nie mam jeszcze stawek)
#testowanieoprogramowania #testowanie #pracaitbruksela (wrzuce ten tag bo jednak ktos tam go obserwuje:)
info:
Senior Performance Tester (Bank)
@Spring_is_coming: nie porownuj zamachow do wypadkow xD
Myślę o nauce C# pod względem mojej aktualnej pracy (Microsoft, systemy ERP). Jednakże jeżeli ta działka by mi nie wyszła chciałbym pójść z stronę testowania i pisania automatów. Czy w C# ma to ręce i nogi i jest to popularne? Czy wszystko selenium i Java? Możecie mi coś poradzić ?
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #testowanieoprogramowania
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #testowanieoprogramowania
Mireczki proszę o poradę w sprawie jak poprawnie podzielić strukturę testów w #selenium #testowanieoprogramowania
Czy każdy test (np. loginTest, registerTest) to powinien być oddzielny plik? Czy może lepszym wyjściem jest stworzenie pliku testLandingPage w którym umieszczonych będzie kilka testów (logowania, przechodzenia do podstron itp.)?
Jeszcze dodatkowe pytanie jaką stosujecie konwencję nazewnictwa przy nadawaniu nazw plikom testowym? testDupa a może test_d--a?
Czy każdy test (np. loginTest, registerTest) to powinien być oddzielny plik? Czy może lepszym wyjściem jest stworzenie pliku testLandingPage w którym umieszczonych będzie kilka testów (logowania, przechodzenia do podstron itp.)?
Jeszcze dodatkowe pytanie jaką stosujecie konwencję nazewnictwa przy nadawaniu nazw plikom testowym? testDupa a może test_d--a?
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@QualityAssurance: Dzięki :)
Mirasy, był ktoś z Was na Nokia Academy dla testerów? Jakich pytań się tam spodziewać z sieci, telekomunikacji i pythona?
Fajnie prowadzą zajęcia? No i najważniejsze jak się już dostane po testach to dużo osób zatrudniają czy np. z całej grupy ludzi biorą sobie 1-2 osoby?
#testowanieoprogramowania #nokia #qa #programowanie
Fajnie prowadzą zajęcia? No i najważniejsze jak się już dostane po testach to dużo osób zatrudniają czy np. z całej grupy ludzi biorą sobie 1-2 osoby?
#testowanieoprogramowania #nokia #qa #programowanie
- 1
@zbyszek_pfc: zatrudniają wszystkich sensownych, chyba że jesteś studentem i nie masz jeszcze zdanej inżynierki
Chcę nauczyć Brata podstaw SQL-a. Chcę postawić sobie na swoim serwerku bazę SQLową. Gdzie znajdę jakąś fajną, przykładową bazę danych z dużą ilością tabel, schematów itp? Są takie? Może ktoś chciałby mi takową z pracy wykraść? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#sql #programowanie #komputery #qa #testowanieoprogramowania
#sql #programowanie #komputery #qa #testowanieoprogramowania
- 2
@audiokoks: jak Oracle to nie może zabraknąć http://andrzejklusiewicz.blogspot.co.uk/
@audiokoks możesz SQLdeveloper użyć do oracla albo innego edytora baz i sobie możesz przez export zrobić swoją w 5 minut przecież
Czy ktoś pracuje w Krakowskiej motoroli ? mam kilka nurtujących mnie pytań
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania





















Czy jest może jakiś Mirek/Mirabelka, który pracuje jako Tester w firmie Comarch?
Zostałem zaproszony na rozmowę jako Tester i chciałbym wiedzieć czego można spodziewać się na rozmowie.