via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odcinał ktoś kiedyś antenkę beretowi 100% wełna? Mam koleżankę, która kocha berety i nienawidzi tych antenek xD kupiliśmy jej taki wełniany, niby z drugiej ręki, ale stan żyleta i teraz planujemy amputację antenki, yebnie czy nie?
#modadamska #welna #kiciochpyta #szycie #krawiectwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 211
Mirki, nie mam gdzie indziej się podzielić, chociaż na reddit jest sporo grup o tych tematach.

Podczas zimowych górskich trekkingów gdy jest srogi wiatr, duży mróz i odczuwalna temperatura -25 moje kończyny zamieniają się w kamienie a krew gęsta stoi w miejscu nie wymieniając ciepła z resztą ciała. Wtedy pojawiają się mysli o wycofie lub odpaleniu ogrzewaczy które lekko pomagają. Jednak jest często krytycznie gdy czuje rozrywający ból i niemoc.

Pomyślałem że
ShpxLbh - Mirki, nie mam gdzie indziej się podzielić, chociaż na reddit jest sporo gr...

źródło: comment_1670541525jC1qjcc21FRTG6ysYFd0JE.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ukiru: To akurat prezent dla siostry, na dodatek dorosłej xD
dlatego zależało mi, żeby było widać, że to ten konkretny koń z bajki, ale mimo wszystko dziękuję za pomoc i za pomysł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hetvai7: Aaa, w sumie ja też dla siostry szukałam czegoś podobnego, również jest pełnoletnia i starsza nawet ode mnie xD
Błędne założenie. Pluszaki są dobre w każdym wieku()
Do usług!
  • Odpowiedz
@polish_superstar: ja mam coverlocka i zwykłą maszynę do szycia. Wiele na tym można uszyć tak, że nie odróżni się od ubrań ze sklepów. Na takiej maszynie do szycia za 300zł to będzie cały czas walka z materiałem i szukanie filmików typu "jak poradzić sobie z dzianiną bez overloka".
  • Odpowiedz
  • 1
Dziwne, że takie zabawy, czy dodatki do wyglądu nie stały się popularne. Przecież to naturalne, że większość osób mająca nić i igłę w ręku pomyśli o tym, czy da się zewzorkować człowieka xD

Inna rzecz o której ostatnio rozmyślałem, to dlaczego nikt nie rozcina np. skóry wokół palca, tak aby po zrośnięcie powstała blizna w kształcie pierścienia? Taka skaryfikacja ale nie do końca, w odróżnieniu od niej powodująca mocniejsze zniszczenie tkanki człowieka,
Tratak - Dziwne, że takie zabawy, czy dodatki do wyglądu nie stały się popularne. Prz...

źródło: comment_1668610591FOhDmGMHijAQyZb5tooLcd.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tratak: Stawiam na to, że bawełniane nici są dobrym miejscem dla bakterii + dodatkowo wchłaniałyby wszystko - prosty przepis na zakażenie. A druga sprawa to trwałość, skóra się cały czas łuszczy, tusz jest trwały. Tutaj zaraz by się łuszczyło i skóra obumierała, wyglądałoby to jak świerzb.
  • Odpowiedz
szyję sukienki, odzież, itd. pytanie - czy wszelkie dodatki krawieckie powinienem wrzucac na swoj magazyn, ewidencjonować, że mam np. 50 sztuk nap kaletniczych, itd.? jak traktowac wszelkie dodatki krawieckie uzyte do uszycia sukienki - nici, metki, itd. obecnie traktuję to jako kup, ale nie ewidencjonuję tego jako faktury zakupu towaru. jak poprawnie to ksiegować? czy jesli np. uzylem do jakiejs sukienki 5 sztuk jakiegoś dodatku krawieckiego, to ich cena powina zawrzeć sie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: ale ty masz pełną księgowość jako krawiec?
W małej robisz to na "chłopski rozum". Skoro uważasz, że łata podnosi cenę gaci to podnosisz oczywiście cenę gaci o łatę.
Od strony księgowej - to są towary. Ale ty nie musisz prowadzić magazynu.
Więc jedyne co US będzie interesowało, to remanent. Więc już do ciebie pytanie czy lepiej godzinami księgować do magazynu na co dzień i robić rozchody przy fakturach na
  • Odpowiedz
@presburger: materiał licz w jak najwiekszych kawalkach. Jak masz te napy to masz pewnie paczke 50sztuk, kupujesz 5 paczek, jak otworzysz paczke to znaczy że zuzyte i nie ma. Na stanie zostały Ci 4 paczki a nie 247 nap.
Ogólnie chodzi aby w towarze nie ukrywac zysku, jak ci sie uda do renamentu wpisac z 80% wartości tego co masz naprawdę to już robi sie zbyt piekne.
  • Odpowiedz
zawsze są igły i nici

Nigdy nie widzialem tam czekoladek.


@Apollowho: więc skąd pomysł, ze powinny tam byc lub kiedys byly czekoladki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widziałem to pare razy w sklepie, kupie moze jutro i sprawdzę co jest w środku
  • Odpowiedz
Szyciowe podsumowanie lata ()

Moim marzeniem było uszyć ubranie, które będę mogła nosić i nie będzie siarą, gdy wyjdę w nim do ludzi.
No i jest!
Prosty projekt na lato. Spódnice bez wykroju, z prostokąta i do tego na gumce - łatwiej już się nie dało ((oo))
Z resztek dorobiłam
Marbloro - Szyciowe podsumowanie lata (。◕‿‿◕。)

Moim marzeniem było uszyć ubranie, kt...

źródło: comment_1665311957PHUxxzUXmaveD5IZLnu8WG.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Apaturia warto spróbować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja też miałam te same obawy, ale udało się stworzyć jakieś ubranie szybko, łatwo i przyjemnie ()
  • Odpowiedz
Hej, czy orientujecie się ile może zająć czasu wykwalifikowanej osobie uszycie body dziecięcego? Przy założeniu, że materiał jest już przygotowany. Szukam firm które mogą to zrobić, ale wyceny mają z kosmosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szycie #krawiectwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ahaw: znajoma, która ma mini szwalnie niektóre rzeczy na allegro (też szyte w Polsce) przeliczyła to jej wychodzi, że by zarabiała 3zl na sztuce, przy przedniocie za 50zl. I to przed zakupem kartonu, spamowaniem i wysłaniem. Mówimy tu o rzeczy, którą się szyje 20 minut.
  • Odpowiedz
Mam spodnie turystyczne które ciągle prują się w kroku. Ale nie materiał tylko nici. Mam zamiar kupić nici kevlarowe i dać krawcowej, żeby na nich zszyła. Ile nici potrzeba na 10cm overlocka i czy jaka grubość nici powinna być?
#szycie #krawiectwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy metka ze skladem musi byc tez w torebkach, plecakach i nerkach? wymagaja tego przepisy? czy tylko odzież? czy taka informacja moze byc na metce kartonowej przywieszonej np. do suwaka?

#biznes #modameska #szycie #moda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wroclaw #szycie

Hej droga spolecznosci, czy znajdzie sie we Wroclawiu ktos kto ma zaciskarke do nap typu KAM?

Krotka pilka, peklo mi zapiecie od paska w kasku, nie pelni to funkcji majacych wplyw na bezpieczenstwo ale wkurza bo majta miotane przez wiatr. Stwierdzilem, ze chce juz to naprawic, kupilem napy typu KAM, nie wiedzialem, ze bez praski nie idzie tego sprawnie spiac, probowalem na cieplo, tez srednio. Potrzebuje
hoszak - #wroclaw #szycie

Hej droga spolecznosci, czy znajdzie sie we Wroclawiu kt...

źródło: comment_16616354048fpTiqA3yvdYTAQAKOaNKv.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach