Wpis z mikrobloga

Mirki, nie mam gdzie indziej się podzielić, chociaż na reddit jest sporo grup o tych tematach.

Podczas zimowych górskich trekkingów gdy jest srogi wiatr, duży mróz i odczuwalna temperatura -25 moje kończyny zamieniają się w kamienie a krew gęsta stoi w miejscu nie wymieniając ciepła z resztą ciała. Wtedy pojawiają się mysli o wycofie lub odpaleniu ogrzewaczy które lekko pomagają. Jednak jest często krytycznie gdy czuje rozrywający ból i niemoc.

Pomyślałem że jedyne co mnie przed tym chroni to puchowe kieszenie kurtki Jack wolfskin helium, więc spróbuję zrobić sobie puchowe łapawice które będą moimi kieszeniami na ciepło w trakcie trekkingu.
Zakupiłem odpowiednie materiały nylonowe o dużej gęstości które stopują wiatr a wypuszczają powietrze (sklep ripstop.pl) puch 800 cuin i rzuciłem się na dość trudny projekt uszycia rękawic puchowych.
Głównie ze względów na moje zapalenie do diy oraz ceny rękawic puchowych.

To co jest na zdjęciu jest prototypem ktory pomoze mi naprawić błędy których nie przewidziałem od początku projektu.

Na tą chwilę widzę że 'grzeją' jak #!$%@?, jednak jest kilka słabych miejsc do poprawy gdzie ucieka ciepło i wchodzi zimno, w drugim projekcie mam nadzieję uda się zrobić używalne rękawice w góry.

#tatry #trekking #szycie #gory #diy #zima
ShpxLbh - Mirki, nie mam gdzie indziej się podzielić, chociaż na reddit jest sporo gr...

źródło: comment_1670541525jC1qjcc21FRTG6ysYFd0JE.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ShpxLbh: bardzo fajna inicjatywa, jeżeli masz problemy z krążeniem to polecam jeden suplement, który je poprawia. Korzystam z niego bo sam pracuję fizycznie cały rok na zewnątrz i co listopad zaczynam go przyjmować - uczucie zimnych rąk znika :D
@ShpxLbh: zajebisty pomysł i wykonanie! A nie myślałeś nad rękawiczkami typu "lobster" z wolnym palcem wskazującym? Jasne, będą trudniejsze do wykonania, ale byś miał zdecydowanie lepszy uchwyt.