Wpis z mikrobloga

Ile osób tutaj obecnych posiada abonament premium na chess.com? Zastanawiam się czy nie wydać tych 80 euro na diament i mieć dostęp do potężnych narzędzi w jednym miejscu oraz wszystkich zadań/lekcji i biblioteki nagrań po polsku. Warto? Nie warto?
#szachy
Wierzbek - Ile osób tutaj obecnych posiada abonament premium na chess.com? Zastanawia...

źródło: comment_1617529445u6eJvxGi5e8s139SCHLW5S.jpg

Pobierz

Masz premium na chess? Jeśli tak to w komentarzu jaki wariant

  • Tak 30.9% (29)
  • nie 69.1% (65)

Oddanych głosów: 94

  • 13
  • Odpowiedz
@Zavis: Wiem, że tam jest wszystko darmowe, ale mimo dobrej znajomości języka angielskiego wydaje mi się, że lepiej jest poświęcić całą moc obliczeniową mózgu na naukę wprost z polskiego języka niż, dzielić tą energię na tłumaczenie i dopiero przyswajanie. I plus chess jest taki, że jednak największe rzeczy w świecie szachowym odbywają się tam. Chyba, że się mylę :) chess dzięki swojemu kapitałowi i marketingowi ma więcej ludzi i zasobów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wierzbek:

mimo dobrej znajomości języka angielskiego wydaje mi się, że lepiej jest poświęcić całą moc obliczeniową mózgu na naukę wprost z polskiego języka


A przepraszam, na co ty masz zamiar poświęcać moc obliczeniową mózgu w tym angielskim? Na zapamiętanie jak po angielsku jest wieża albo skoczek?

Nie opyla się, lichess wystarczy w 100%.
  • Odpowiedz
@Just_Think_More: chodziło mi o filmiki, ale co do tego co wkleiłeś to znajdują się tu słówka z C1, według mnie to nie takie hop siup. Ja osobiście trudnych rzeczy wolę uczyć się z języka ojczystego, na pewno łatwiej mi to przychodzi
  • Odpowiedz
@Just_Think_More: w sumie byłaby w tym dobra nauka angielskiego, ale jednak siadając do szachów chce uczyć się szachów ( ͡° ͜ʖ ͡°) chciałbym premium, ale cebula płynąca w żyłach pewnie zmusi mnie do lichess xd
  • Odpowiedz