Hej, przestały mi przychodzić powiadomienia na email'a... nie wiem skąd, sprawdzałem i na 'zabbix server' jest wszystko okej w plikach konfiguracyjnych, ale w panelu coś jest nie halo, gdzie może być przyczyna, userów mam poustawianych, media types również, akcje również, czasem dostaję emaile typu Zabbix discoverer processes more than 75% busy lub inne informacje np o zmianie hasła (więc wysyła emaile), ale tego typu nie mam informacji właśnie od hostów tego co
d.....x - Hej, przestały mi przychodzić powiadomienia na email'a... nie wiem skąd, sp...

źródło: comment_IbdNhoM82yBIwH2OwxeuRSUPpQHNmrGi.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z emailami. Może ktoś wie jak ten temat ugryźć. Mam server dedykowany na których mam kilka domen, w tym jedna bardzo ważna. Od ponad tygodnia nie dostaje na niego żadnych maili, jak ktoś chce coś do mnie wysłać to nadawca otrzymuje błąd:

[ADRES MOJEGO SERWERA] does not like recipient.
> Remote host said: 554 5.7.1 Service unavailable; Client host [193.222.135.148] blocked using reject.tcats.stop-spam.org; v=spf1 ip6:fd92:59f3:510e::/48 -all Giving up on [ADRES MOJEGO
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mirki

Mam serwer IBM xSeries 346 [8840-11Y] i są tam dyski 5xSCSI -> LVM

Problem się pojawia wtedy, kiedy chcę wrzucić tam CentOS 7. Jest on wymagany do Ranchera no i chcę mieć w miarę najnowszy system. Nie widzi on dysków podczas instalacji (testowane minimal oraz DVD)

Centek
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mugenDeath: "⁠sg3_utils component, BZ#1186462
Due to the conversion of the iprutils package to use systemd instead of legacy init scripts, the sg driver is no longer loaded during system boot. Consequently, if the sg driver is not loaded, the /dev/sg* devices will not be present.
To work around this issue, manually issue modprobe sg or add it to an init script. Once the sg driver is loaded, the /dev/sg* devices
  • Odpowiedz
Prosta sprawa. Próbuję zrobić redirect na #nginx. /api/* ma kierować na /api/v1/* Rewrite na nginx to jest dla mnie jednak jedna z najbardziej pokręconych rzeczy świata i za cholerę tego nie mogę osiągnąć. Ktoś coś? :) #serwerownia #serwery #sysadmin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Enzo_Molinari: Wszystko zależy od infrastruktury i co trzeba robić.
Pomoc z outlookiem można jeszcze zrozumieć, ale wolałbym żeby na miejscu był admin który postawił infrastrukturę sieciową w firmie i zapleczowe systemy
  • Odpowiedz
Gościu chory na schizofrenię pisze monolityczny system od 14lat, jak i własny kompilator. Ostatnio pracuje nad aplikacją do tego systemu, która sprawi że Linuxowe aplikacje odpalą XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://templeos.org/

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla plików i ich zmian mamy coś takiego jak inotify i jest spoko. Chciałbym natomiast zrobić coś niestandardowego. Być powiadamiany o nowej sesji do SSHD oraz o końcu jakiejś sesji do SSHD. Można skądś w czasie rzeczywistym wyciągać te informacje? Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie i jak, ale o to właśnie pytam. Chcę jakoś wiedzieć co się dzieje z sesjami SSH. Bo alternatywą jest filtrować jakiś cykliczny rezultat z netstat co
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem oficjalnie ogłosić że mamy ROK LINUXA! (òóˇ)
Czytać pierwszy akapit: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linux

Od kwietnia 2017 roku Android (a tym samym Linux) oficjalnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie[2][3].


... i to od paru miesięcy ( ͡°
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hmm taka sytuacja.. #linux #sysadmin #admin
poprawiając monitoring na #zabbix zauważyłem że na jednej z maszyn wypadł dysk w RAID1. Zleciłem wymianę w DC. 30min i dysk SSD dodany.
Na kontrolerze #lsi znajdują się jeszcze dwa dodatkowe RAIDy, 10 jak i 1
W poziomu MegaCLI dodałem dysk i rozpoczęła się odbudowa. ( MegaCli -LDRecon -Start -r1 -Add -PhysDrv[252:5] -l1 -a0 )
Na drugi dzień, powitała mnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@maniac777 wg. Dokumentacji mogę zejść z 5 do 0 usuwając poprzednio dodany dysk, następnie go wyzerować i dodać na nowo w R1. W teorii oczywiście.
Jako że jedna replika się poskładała, uda mi sie jednak zrobić pvmove i usnę ten RAID i dodam na nowo.
Zakładałem że dadzą dysk nowy a nie używany.. niestety czasami trzeba pytać o wszystko.
  • Odpowiedz
@linuksozerca: Zmiając 5 na zero będziesz miał nadal ten sam rozmiar LUN i brak redundancji więc jest to możliwe. Z zera jedynki bez dodawania dysków nie zrobisz, bo skutkować to musiałoby zmniejszeniem LUN. Co najwyżej migracja do 10 po dodaniu dwóch kolejnych dysków.

Nie pamiętam jak jest w LSI przy obcym dysku. Pamiętam, że RAID HP nie pozwoli aż mu jasno nie karzesz usunąć starej konfiguracji.
  • Odpowiedz