Wpis z mikrobloga

Czesc Wykopki :)
Szukam malej pomocy z Linuxem Mint 17.2. Podczas instalacji na starym laptopie z usb moge zainstalowac system tylko w trybie kontatybilnym. Po instalacji, moge sie zalogowac niestety pozniej pojawia sie tylko i wylacznie, czarny ekran plus kursor myszki ( jest tez dzwiek powitalny systemu ) najprawdopodobniej musze doinstalowac sterowniki karty graficznej ( nvidia geforce go 7300 ) Czy ktos moze moze mnie ciut naprowadzci jak to zrobic ? Chyba ze jest to inny problem. Moj laptop to Medion WIM 2080.
#linux #informatyka #sysadmin #instalacja #informatyk15k #sterowniki
  • 7
@misiak12312658: Może warto zacząć od wciśnięcia Ctrl + Alt + F1. Będziesz mieć w ten sposób dostęp do terminalu, przynajmniej na Ubuntu tak jest i na Mincie chyba też. Więcej ci nie pomogę, bo nawet nie miałem Minta ale mam nadzieję że, od tego momentu będzie ci chociaż łatwiej podążać za tym co mówi Google.
@dave8: przy wpisaniu komendy wyskoczyl blad

E: Nie udalo sie otworyzc pliku blokady /var/lib/dpkg/lock - open (13: Permission denied)
E: Nie udalo sie zablokowac katalogu administracyjnego (/var/lib/dpkg/), nie uzyto uprawnien administratora ?

loguje sie tylko przez jedno konto wiec loguje sie jako administrator.