#sysadmin #linux
Czy ktoś wie jak debugować crash-em vmcore (snapshoty z memory dumpem np z vmware)?
Bo tak diagnozuje te dumpy redhat ale za chiny nie moge nic znaleść w sieci poza manem jak to robić?
Próbowałem vmss2core i potem to crashem diagnozować ale czym dalej tym wiecej problemów
https://kb.vmware.com/s/article/2003941
Czy ktoś wie jak debugować crash-em vmcore (snapshoty z memory dumpem np z vmware)?
Bo tak diagnozuje te dumpy redhat ale za chiny nie moge nic znaleść w sieci poza manem jak to robić?
Próbowałem vmss2core i potem to crashem diagnozować ale czym dalej tym wiecej problemów
https://kb.vmware.com/s/article/2003941

























Jestesmy podczas migracji z HP Server Automation do Ansibla Towera i póki co mam złe przeczucia do do tego ulepa towera.
- Trzeba dawać refresh podczas puszczania templata z playbookami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Jak u was jest rozwiązanie wyjsie awaryjne jak np templataka w /etc/sudoers.d/ sie zwali i nie można dać sudo su -?
W HPSA jest agent na którego awaryjnie można wjechać
Zakładam, że nie puszczacie templatki od razu na PRD tylko przechodzicie przez DTA. Natomiast jeśli ktoś sam (właściciel serwera) sobie jakoś zwali profil sudo (lub binarkę), to sam sobie to naprawia z ewentualnym supportem zespołu linuksowego (w przypadku kiedy ktoś mocno nie ogarnia). W praktyce już dawno nie obiło mi się o uszy, żeby ktoś skopał