#naukaswifta

Hej, trochę mnie nie było. Mały update:

Dużo spraw nałożyło się na to, że w grudniu po prostu nie dałem rady poświęcić czasu na naukę.

Przede
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytając pierwsze części wpisu uśmiechałem się bo chyba za bardzo bierzesz do siebie wykop xd To jest tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, tu nie musisz się spowiadać ile dni i z kim byłeś gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@iquiet: tak jakoś wyszło, chcę się do tego przyłożyć, zależy mi

Na udemy nie kupuje się bez promocji. Jak Ci się spieszy, a nie widzisz zniżek - możesz dodać do obserwowanych
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
hej, chce się uczyć swift i robienia apek na iPhone itp, który kurs robić? bo już się pogubiłem xD porobiłem pare rozdziałów tego https://www.udemy.com/course/ios-13-app-development-bootcamp/ i w sumie było spoko ale czuć bylo ze dużo rzeczy już nieaktualnych
https://www.udemy.com/course/ios-13-app-development-bootcamp/. czy https://www.udemy.com/course/the-complete-ios-developer-course-with-swift/

#swift #naukraprogramowania #ios

---
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CiepłyGórnik: ja zaczynałem od tego pierwszego, z perspektywy czasu był mocno średni pod względem merytorycznym, dużo uwagi poświęcone rzeczom dookoła a rzeczy istotne mocno po łebkach, do tego tak jak mówisz, wydaje mi się już trochę nieaktualny + ja bym osobiście zaczynał mimo wszystko od SwiftUI, a nie UIKit (ale co człowiek to opinia), dużo też zależy czy chcesz robić apki zawodowo, dla zabawy czy jako zajęcie dodatkowe, jeśli to drugie
  • Odpowiedz
#naukaswifta
Dzień 60/100 kursu 100 days of SwiftUI

W ramach dzisiejszego dnia zaprezentowano nam challenge polegający na stworzeniu appki FriendFace, w której na podstawie jsona z internetu(url) należy wykonać jakby bazę informacji o użytkownikach. Jest mi miło, bo całość zrobiłem sam, wyszło jak na screenach :) Nic wielkiego, zaledwie dwa ekrany, mógłbym jeszcze coś tam się pobawić, ale chyba najważniejsze było aby pokazać sobie i światu, że zdobyta wiedza w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hebato: miales jakis background?


@KomendaGlownaPolicji: nie, totalnie nic. wszystko co umiałem to podstawy html, kiedyś używałem na allegro i ebayu, gdy jeszcze można było edytować aukcje w html, ale to naprawdę podstawy podstaw, do nauczenia w 2 godziny.
  • Odpowiedz
#naukaswifta
Dzień (55+56)/100 kursu 100 days of SwiftUI

Wczoraj nie zrobiłem wpisu, więc dziś podwójny za wczoraj i dziś.
Dzień 55:Dalsza praca przy aplikacji do oceniania książek. Stworzyliśmy listę książek, następnie dodaliśmy sortowanie(SortDescriptor) i możliwość usuwania poszczególnych pozycji.
Dzień
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaswifta
Dzień 48/100 kursu 100 days of SwiftUI

Dzisiaj dzień przerwy, to znaczy do obejrzenia były dwa filmiki:
1. Wykład na temat programowania.
2. POLECAM WSZYSTKIM, fajna pogadanka Steva Wozniaka, współzałożyciela Apple o początkach programowania.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie dla zorientowanych. Mamy stronę internetową, w której jest moduł logowania do internetowej obsługi kontrahenta (taki IOK). Dostawca tego rozwiązania stwierdził, że nie będzie robił apki na iOS. Czy jest możliwość stworzenia takiej aplikacji i wrzucenia jej do AppStore, żeby ta aplikacja była tylko swego rodzaju przeglądarką, w której z automatu odpala się tylko nasz IOK ze strony (zdaję sobie sprawę, że klient za każdym razem będzie musiał się logować, ale teoretycznie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@askel11: Nie zaakceptują wam tego. Apple już walczyło z takimi apkami i usunęło chorą ilość apek z AppStore'a, więc nie liczyłbym na cud :) React native jak już coś
  • Odpowiedz
#naukaswifta
Dzień 40/100 kursu 100 days of SwiftUI

Na podstawie wszystkiego, co było omawiane do tej pory stworzyliśmy dziś appkę Moonshot, która będzie opowiadać o misjach Apollo. Fajnie się obserwuje jak przy użyciu kilku linijek kodu można zrobić w SwiftUI ładne, kształtne, kolorowe przyciski, których rozmieszczenie jest responsywne i dopasowuje się do wielkości ekranu.

Duży krok do przodu dla mnie, pierwszy raz używałem plików .json.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś tutaj z obecnych posiada konto developerskie i chciałby opublikować na nim wtyczkę do Safari? Robię wtyczkę dla tagu perfumy. Otwarte źródło na GH, mam już pod Chrome/Edge i Firefox, brakuje tylko Safari. Oczywiście przygotowałbym w Xcode projekt z portem pod Safari. Wtyczka działa na Safari jak odpalam z Xcode lecz szkoda mi ~400zł/rocznie na wtyczkę którą robię za free dla innych :)

#ios #swift
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, mając plan Metal w #revolut jak obecnie najkorzystniej przesłać pieniądze na #binance ok. 2000$ lub Euro, czy faktycznie revolut wprowadził opłaty za przelewy #swift jakoś w sierpniu jak zapowiadał?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wepalgumetypie: ok dzięki. Wysłałem 1725$ opłata jest uzależniona od wysokości wpłaty i wyniosła 3.12$ w planie Metal.
Przy okazji podzielisz się jakie masz przewidywania do kursu na najbliższe 7 dni. Myślisz, że jeszcze spadnie czy już będzie odbijać w górę?
  • Odpowiedz
@matijas: Tutaj się zgadzam, że w kursie na szybko można używać, ale warto też wspomnieć że to takie kursowe uproszczenie, a nie coś do użycia na przyszłość :D
  • Odpowiedz
#naukaswifta
Dzień (35+36)/100 kursu 100 days of SwiftUI

Dzisiaj odpaliłem omyłkowo 36 dzień zamiast 35. Skapnąłem się jak skończyłem...

Więc zrobiłem 36 dzień a w nim znowu teoria: @StateObject, sheet(), onDelete(), UserDefaults, Codable... kolejna potężna masa wiedzy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaswifta
Dzień (33+34)/100 kursu 100 days of SwiftUI

Dzień 33 - sama teoria, omówione animacje i kilka przykładów. Kolejny dzień bez pisania czegokolwiek. Było mi mało i postanowiłem , że zacznę kolejny dzień.
Dzień 34 - Challenge! Trzy zadania do wykonania na poprzedniej aplikacji do zgadywania flag.

1.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach