Wpis z mikrobloga

#naukaswifta

Hej, trochę mnie nie było. Mały update:

Dużo spraw nałożyło się na to, że w grudniu po prostu nie dałem rady poświęcić czasu na naukę.

Przede wszystkim żona jest w ciąży, będziemy mieli drugie dziecko (termin na lipiec). Początek drugiej ciąży, podobnie jak pierwszej przechodzi dość ciężko, tzn. bardzo źle się czuje, nie ma na nic siły. W związku z tym praktycznie cały dom i syn był na mojej głowie, ona prawie ciągle leży.
Ponadto:
-na początku grudnia syn był chory, nie chodził do przedszkola
-wyjechałem z teściem na pogrzeb jego wujka do Niemiec (4 dni wypadły)
-przed świętami miałem więcej pracy u siebie
-później były święta
-pomiędzy świętami a sylwestrem tak szybko leciał ten czas, ciągle coś robiłem, także nie miałem czasu na nic
-przed sylwestrem - znowu chory syn, do tego żona też miała temperaturę… trzymało ich do wczoraj - 4 stycznia…
-potem nie miałem motywacji żeby wrócić, ale już jestem zwarty i gotowy do dalszej nauki.

Jak widać powyżej - mając ponad 30 lat, rodzinę, dzieci to wszystko nie jest już takie proste, że odpalam komputer i mnie nie ma… Zawsze jest coś do zrobienia, a to przy domu, a to ktoś zachoruje, a to trzeba gdzieś wyjechać itd…
Teoretycznie miałbym czas na naukę późnymi wieczorami, ale po całym dniu pracy i bycia z 3 latkiem byłem taki wypompowany, że nie chciało mi się już robić cokolwiek. Święta też mnie trochę wybiły z rytmu.

Więc tagu nie porzucam, cisnę dalej z nauką.

Skończyłem na 60 dniu, było to podsumowanie poprzednich kilkunastu dni.
Wróciłem sobie szybko do tego, jak popatrzyłem to nie zapomniałem przez ten prawie miesiąc na czym to polega, więc mogę uznać że pierwsze 2 miesiące nauki zostały mi w głowie.

Dziś czas na:

Dzień 61/100 kursu 100 days of SwiftUI
Nazwany jest ”Time for Core Data”. Zadanie polega na przebudowaniu apki z poprzedniego dnia tak, żeby mogła pracować bez internetu (Core Data).

Trudne. Nawet autor napisał, że jest to trudne zadanie, nie dałbym rady sam, posiłkowałem się Solucją ze strony, czyli HWS+. Zrobiłem, starałem się jak najwięcej zapamiętać.

Od jutra czas na kilkanaście dni (62 do 76) nowej teorii + praktyki. Dobrze się złożyło, że właśnie skończyłem w tym miejscu, bo zaczynam coś nowego.

Jako kara za tak długą przerwę wymierzyłem sobie, że chcę (muszę!) przerobić cały materiał stąd:
https://www.youtube.com/@SwiftfulThinking

Gościu naprawdę mega fajnie to wszystko tłumaczy. Nie będę się na ten temat rozpisywał, robił relacji. Napiszę gdy skończę.

Kupiłem też jeden kurs na udemy, to jeszcze było na Black Friday, cena 35 złotych to jak za darmo. Wydawał mi się być fajny i świeży, póki co wrzucam tylko informacyjnie, raczej nie będę miał czasu do tego usiąść:
https://www.udemy.com/course/deep-dive-ios-16-swiftui-programming/

Także podsumowując: Witam ponownie na tagu i obserwujących przepraszam za brak info.

#naukaprogramowania #ios #swift
  • 4
@hebato: Czytając pierwsze części wpisu uśmiechałem się bo chyba za bardzo bierzesz do siebie wykop xd To jest tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, tu nie musisz się spowiadać ile dni i z kim byłeś gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiłem też jeden kurs na udemy, to jeszcze było na Black Friday, cena 35 złotych to jak za darmo.


@hebato: Na udemy nie kupuje się bez promocji. Jak Ci się spieszy, a nie widzisz zniżek - możesz dodać do obserwowanych i magicznie się pojawią w kilka godzin albo spróbować wejść z incognito i innego IP, z telefonu na przykład.
Czytając pierwsze części wpisu uśmiechałem się bo chyba za bardzo bierzesz do siebie wykop xd To jest tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, tu nie musisz się spowiadać ile dni i z kim byłeś gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@iquiet: tak jakoś wyszło, chcę się do tego przyłożyć, zależy mi

Na udemy nie kupuje się bez promocji. Jak Ci się spieszy, a nie widzisz zniżek - możesz dodać