#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki
Szukam porad w zaplanowaniu co zrobić z moimi finansami.
Moja sytuacja wygląda tak: 24 lvl, 130k oszczędności, zarabiam 12k netto. Moje koszty stałe to około 2.5k miesięcznie. Oczekuję że moje zarobki będą rosły około 15% rok do roku.
Chciałbym przeznaczyć część oszczędności na #inwestycje tylko nie mam ani wiedzy ani strategii jak to zrobić.
Jestem psychicznie gotowy ponieść ryzyko straty rzędu 10-20% (zakładając że czegoś się przy okazji nauczę).
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie kupić najlepiej małe ilości (tak za 500-1500 zł max) #srebro ? I jaką macie cenę? Chodzi o fizyczne sztabki monety, ew granulat.

A jest sens brać w postaci złomu? Ile tańsze powinno być w takiej postaci?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@card_man: już wczoraj czułem, że trzeba sie zbierać, ale liczyłem, że rano odbije trochę i wtedy zamknę xd little did he know. I tak jestem zadowolony, bo wszedłem godzinę przed górką z czwartku, wpadło te 14% po odliczeniu prowizji.
  • Odpowiedz
@Stolbilardowy: Same here, wyparowało mi 1500€ zysku od wczoraj, ale się zawinąłem dziś rano ze sporym urobkiem i tak. Siedziałem od marca 2020, potem szczyt w sierpniu 2020 i dryfowanie przez pół roku w przedziale 22-26 już mnie w-------o. Trzeba wziąć swoje i iść dalej.
  • Odpowiedz
@programista5k2: no spoko :) Jak patrzysz na ten śmieszny wirtualny wykres to tak ;)
Ale jak popatrzysz na ceny u dilerów, w szczególności w USA to cena 45$ ¯\_(ツ)_/¯

To co obserwujesz to oderwanie się srebra od papierku :) Tak samo było w Marcu 2020, dopiero później giełda nadgoniła rzeczywistość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
Nie wiedziałem czy słuchać grubasów, czy wykopków więc kupiłem i srebro i gme - okazało się, że rację miał wszechświat, który mnie nienawidzi, więc na obu w p---e xD

#gme #srebro #gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach