wpisy
Wszystkie
Archiwum
Witajcie Mirki i Mirabelki! Od jakiegoś czasu przeglądam mirko i nasunęło mi się takie pytanie. Czy istnieje jakiś słownik mirko slangu? :)
#swiezak #slang #mikroblogi ??
#swiezak #slang #mikroblogi ??
@noelo_cohelo: ale "witamy cię, zielonko" to wg niego tłumaczenie "usuń konto" - dość nieprecyzyjne, ale jednak w części poprawne. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- 3
- 3
Tłumaczenie Jay-Z - You Don't Know, dobrze? Mireczki, jak ktoś się interesuje mógłby mi sprawdzić czy ok, bo w zasadzie wiem że sprawdzą admini na stronce gdzie to wrzucę ale może przeoczyłem gdzieś grę słów, a a chciałbym wszystko zawrzeć ;)
https://www.youtube.com/watch?v=TdAY2g39GdI
Włącz moją muzykę głośno, głośno, głośno, głoś-niej
"Nie wiesz co.. nie wiesz co robisz, robisz, robisz, robisz..."
Pewnie że wiem..
Jestem z ulic gdzie
dzielnica może wciągnąć człowieka, kule będą
https://www.youtube.com/watch?v=TdAY2g39GdI
Włącz moją muzykę głośno, głośno, głośno, głoś-niej
"Nie wiesz co.. nie wiesz co robisz, robisz, robisz, robisz..."
Pewnie że wiem..
Jestem z ulic gdzie
dzielnica może wciągnąć człowieka, kule będą
- PITSTOP
- 8_in
- detektor_szczescia
- peppermor
- Cronox
- +1 innych
@rocendroll: szacun
- 3
co to oznacza walić konia do chrzanu?
#pytanie #kiciochpyta #wykopowyslang #slang #waleniekoniadochrzanu
#pytanie #kiciochpyta #wykopowyslang #slang #waleniekoniadochrzanu
- 2
Co to są fiksy?
Ostatnio po wizycie w rodzinnych stronach poprzyjmowałem do znajomych gro dzieciaków z podstawówki i zanim ich wszystkich odfollowuje i dam im ghost bana na fejsie to trochę minie - dlatego też widzę ich posty. Dziś zobaczyłem post "hahaha fiksy w szkole" i poczułem się mega staro. Moment, w którym przestajesz rozumieć slang młodzieżowy to moment kiedy jedyne o czym można pomyśleć to ciepłe kapcie, bujany fotel, termofor
Ostatnio po wizycie w rodzinnych stronach poprzyjmowałem do znajomych gro dzieciaków z podstawówki i zanim ich wszystkich odfollowuje i dam im ghost bana na fejsie to trochę minie - dlatego też widzę ich posty. Dziś zobaczyłem post "hahaha fiksy w szkole" i poczułem się mega staro. Moment, w którym przestajesz rozumieć slang młodzieżowy to moment kiedy jedyne o czym można pomyśleć to ciepłe kapcie, bujany fotel, termofor
Mirki mam pytanie: czy skrót "fq" ma inne rozwinięcie niż "frequency"? #kiciochpyta #slownikowerozkminy #slang
- 1
@cukierkowa: @RozowaSkarpetka: fq jako fuck? Pierwsze słyszę, a trochę bluzgów na zagranicznych forach widzialem. fu, fy, fck, to się zgodzę, ale fq? To już ktoś z wybujałą wyobraźnią musi tego używać jako bluzgu
- 1
Zaczynam używać słowa poznane na Mirko w rozmowach ze znajomymi i wcale nie mają problemów z ich rozumieniem. Nawet nie zwracają uwagi, że ich użyłem. Przedział wieku 20-30 lat.
Na przykład: "kuce", "atencja", "śmieszkować", Karyna (chociaż tutaj akurat raz mnie o to spytali), "heheszki".
#oswiadczeniezdupy #zzyciawykopowicza #slang
Na przykład: "kuce", "atencja", "śmieszkować", Karyna (chociaż tutaj akurat raz mnie o to spytali), "heheszki".
#oswiadczeniezdupy #zzyciawykopowicza #slang
@seth_pl: ja się łapię na tym, że najchętniej rzuciłbym zdanie zaczynające się od super a kończące #!$%@? gdy jadę samochodem z dzieckiem
konto usunięte via iOS
- 1
konto usunięte via iOS
- 2
- 2
@gruszak: bo to taki slang wiezienny
- 2
Z zegara wyskakuje kukulka - plus to co wyzej slang wiezienby
- 4
A czy ktoś jeszcze pamięta jak na "pszypał" mówiło się "siara"? ;) #pytanie #slang #takietam #zamoichczasow
- 1
- 2
- 2
- 0
@pasiaty:
1. Zawieszenie
2. 2/3 biegi niżej
3. Pełen ogień, i bieżemy typa z zaskoczenia
4. Wyprzedzaj
5. #!$%@? co jedzie 70, ale ciśnie ile wlezie jak nic nie jedzie z naprzeciwka i można go wtedy wyprzedzić
6. mocna redukcja
7. Mocno po hamulcach
@Wapniak:
@Magik_Antonio:
1. Zawieszenie
2. 2/3 biegi niżej
3. Pełen ogień, i bieżemy typa z zaskoczenia
4. Wyprzedzaj
5. #!$%@? co jedzie 70, ale ciśnie ile wlezie jak nic nie jedzie z naprzeciwka i można go wtedy wyprzedzić
6. mocna redukcja
7. Mocno po hamulcach
@Wapniak:
@Magik_Antonio:
- 1
W czasie ostatniej afery z Rafalalalala zauwazylem ze zdecydowana wiekszosc myli oraz niepoprawnie uzywa dwoch okreslen na kobiety pochodzacych z ulicznego slangu. Otoz, zalozmy ze w przypadku kobiet:
dziwka - kobieta nieuczciwa, zdradzajaca, oszukujaca, klamiaca
#!$%@? - kobieta sprzedajaca sie za pieniadze (czy cokolwiek) i nie kryjaca sie z tym. Prostytutka. Kobiety niesprzedajacej sie nie mozna nazwac #!$%@?ą.
Roznica jest diametralna. Tak naprawde jak sie #!$%@? powie ze jest #!$%@?, nie obrazi
dziwka - kobieta nieuczciwa, zdradzajaca, oszukujaca, klamiaca
#!$%@? - kobieta sprzedajaca sie za pieniadze (czy cokolwiek) i nie kryjaca sie z tym. Prostytutka. Kobiety niesprzedajacej sie nie mozna nazwac #!$%@?ą.
Roznica jest diametralna. Tak naprawde jak sie #!$%@? powie ze jest #!$%@?, nie obrazi
@wezsepigulke: ten degenerat ma tyle wspólnego z "kobietami" co szpinak z wieprzowiną
@mess_: ale ja zupelnie nie o tym co Rafalala ma wspolnego z kimkolwiek, lotto mi to
- 7
Muszę powiedzieć, że naprawdę doceniam http://www.miejski.pl/ , bo daje radę i faktycznie jest pomocne.
#slownik #slang
#slownik #slang
- konto usunięte
- konto usunięte
- konto usunięte
- Rzuku
- Talar_
- +2 innych
Wyobraźcie sobie, że za 40 lat my będziemy ciągle używać dzisiejszego slangu typu "beka", "skisłem", "prawilny" itd., a nasze dzieci będą się nas wstydzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#przemyslenia #przemysleniazdupy #rozkminy #rozkmina #rozkminyzdupy #slang
#przemyslenia #przemysleniazdupy #rozkminy #rozkmina #rozkminyzdupy #slang
- 4
Wyobraźcie sobie, że za 40 lat my będziemy ciągle używać dzisiejszego slangu typu "beka", "skisłem", "prawilny" itd., a nasze dzieci będą się nas wstydzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wszyscyzginiemy: chyba ty bedziesz uzywac
@wszyscyzginiemy: Tak, a na polskim będą analizować gatunek literacki z początków XXl wieku, czyli pasty internetowe.
- Volto12
- wszyscyzginiemy
- Vuze
- InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII
- Fren
- +16 innych
- 6
Wczoraj jak zasypiałem coś leciało w tv i mówili o tym, z czym kojarzy się pasta takiemu
35-60 latkow - pasta do butów, do zębów
<35 - makaron
A ja pomyslałem od razu o #pasta i Bartoszewskim u Sandry....
#mirkozmienialudzi #tylkomirko #slang
35-60 latkow - pasta do butów, do zębów
<35 - makaron
A ja pomyslałem od razu o #pasta i Bartoszewskim u Sandry....
#mirkozmienialudzi #tylkomirko #slang
- Nort
- konto usunięte
- konto usunięte
- polskiniko
- konto usunięte
- +1 innych
- 4

























#pdk #toaleta #slang