Wpis z mikrobloga

@art212: Miałem serwerek na orange pi one i postawić to jest bajecznie łatwo zainstalowanie usług też nie stanowi problemu ale później okazuje się że to maleństwo to pociągnie sambę i torrenty a już jakiś streaming to problem. Ostatnio zakupiłem dell wyse 5070 za 400zł i tak też polecam. Cena podobna do rpi a moc dużo większa sam mam na nim dockera a w w nim klient torentów (Transmission) streaming dla domu
streaming dla domu


@nga_plz: po co Ci streaming? Nie lepiej po prostu udostępnić pliki? Wtedy każdy klient sam sobie to ogarnie. Nie trzeba transkodowania materiału itp. Ostatecznie mniej mocy obliczeniowej.

home assistant w dokerze?


@art212: to się stawia albo osobno albo maszyna virtualna by mieć większe możliwości. Paradoksalnie, HA powoduje największe zużycie prądu przez cały zestaw. Pamiętaj, sprzęt chodzi 24h zatem liczy się wbrew pozorom każdy wat. RPI niby wydaje
@ksiak: streaming w domu jest mega wygodny, automatyczne segregowanie filmów/sezonów/seriali, automatyczne opisy i recenzje, możliwość ograniczenia oglądania dzieciom , zapamiętywanie pozycji jak i obejrzanych odcinków, automatyczne ściąganie napisów. Do tego osobne konta dla każdego członka rodziny i najważniejsze możliwość oglądania z KAŻDEGO urządzenia poprzez www bez konieczności instalowania appek oraz pamięć zakończonego oglądania/pozycji która jest na każdym urządzeniu (np. zaczynam oglądać film na kompie potem idę na kanapę i odpalam kontynuację
streaming w domu jest mega wygodny, automatyczne segregowanie filmów/sezonów/seriali, automatyczne opisy i recenzje, możliwość ograniczenia oglądania dzieciom , zapamiętywanie pozycji jak i obejrzanych odcinków, automatyczne ściąganie napisów. Do tego osobne konta dla każdego członka rodziny i najważniejsze możliwość oglądania z KAŻDEGO urządzenia poprzez www bez konieczności instalowania appek oraz pamięć zakończonego oglądania/pozycji która jest na każdym urządzeniu (np. zaczynam oglądać film na kompie potem idę na kanapę i odpalam kontynuację na TV
@art212: @nga_plz ja bym jeszcze rozważał płytę główną ITX od biostar albo asrock ze zintegrowanym CPU takim jak w tym Dellu. Dużo większe możliwości bo jest PCI-E oraz M.2 z obsługa NVME a nie Sata no i DDR4 również. Płyty się różnią, jedne mają SODIMM inne normalne kości, w jednych są m.2 w innych nie. Jedne mają 4 sata inne mają 2 sata. Zużycie prądu zależy od zastosowanego zasilacza. Im mniejsza
no a jaki koszt tego ? :P tu za 400zł (tyle dałem za mojego wyse) masz już wszystko.


@nga_plz: to zależy czego oczekujesz. Używane płyty Gigabyte chodzą po 150-200,- Nowe to już ceną bliżej 500,-
5070


@nga_plz: jeszcze jedna sprawa, z tego co widzę to ten Wyse obsługuje max 8GB ale widzę raporty, że 32GB wejdzie czyli tak jak z ASROCK i Biostar gdzie oficjalnie jest 8GB ale wchodzi więcej.