Wpis z mikrobloga

@secondreality: ok, jest to wyjście faktycznie budżetowe, ale niekoniecznie chciałbym stawiać kolejny buczący komputer w małym pokoju w firmie. Jak będzie bardzo krucho z kasą to rozważę, ale wydaje się że poniżej 2k da się kupić coś nowocześniejszego i bardziej niezawodnego:)
@Michuy: czego szukać? w cenie ok. 1500 zł znajduję tylko składaki gamingowe, które nie będą ani ciche, ani niezawodne, a w dodatku są za duże. Potrzebuję fabrycznie nowego urządzenia, cichego, nieprądożernego, do postawienia na półce wiszącej, niezawodnego, min. 4 hdd 3,5 cala. Komputery w mniejszych obudowach nie pozwalają na upchnięcie tylu dysków i najczęściej są droższe.

BTW: co jest nie tak z tymi NAS-ami, że odradzacie?
@wonsz_smieszek: ja tam nie odradzam. Też kiedyś rozważałem ten temat i wybrałem jednak NASa, Synology. Długi czas byłem przekonany bardziej do Qnapów, ale stwierdziłem że jednak nie chce mi się tego konfigurować, a było to też w okolicy jak wyszła na jaw spora dziura w oprogramowaniu, oraz jakiś olewczy temat supportu, chyba - nie pamiętam do końca. Ogólnie wszystko zależy od preferencji, jaki OS, ile chcesz wydać jak tym zarządzać itd.
@Oo-oO: @Tojuztrzeciekonto @krolik_wie_lepiej dzięki! Ciekawe, że na razie Synology wyraźnie wygrywa:)

Co do wymagań: chodzi o skonfigurowanie okresowego (np. raz na tydzień) backupu danych ze zdalnej serwerowni. Dane firmowe, ok. 14 TB teraz, a będzie więcej. Może być rsync-em. Ma działać, robić automatycznie kopie określonych katalogów, pozwalać na tworzenie raid 1/10, dać znać gdyby umarł dysk albo nie udało się z dowolnego powodu wykonać kopii. Nic szczególnego, typowy backup. Ma być,