Wpis z mikrobloga

Mireczki, co wg was będzie lepszym rozwiązaniem pod względem niskiego poboru energii?
Opcja 1:
- Synology DS220j + 2x4TB
- Terminal Dell Wyse 5070 pod HA

Opcja 2:
Stary PC, którego jeszcze nie sprzedałem. Postawiony byłby na nim HA i robiłby za dysk sieciowy:
- Xeon E3-1231v3 4c/8t
- 12GB DDR3

Przy pierwszej opcji muszę kupić wszystko, przy drugiej tylko dyski 2x4TB i kontroler RAID. PC w idlu pobiera z gniazdka 50W (o ile mogę w 100% ufać miernikowi).
Może ktoś z was korzysta z tego synology czy wyse i powie ile mniej więcej ciągną z gniazdka?
#serwer #serwery #nas #homeassistant

Która opcja lepsza?

  • Opcja 1 80.0% (20)
  • Opcja 2 20.0% (5)

Oddanych głosów: 25

  • 8
Opcja nr. 1, zdecydowanie. Przy kompach z gatunku tinyminimicro pobór w idle zbijesz do 10W z właściwą konfiguracją (powertop Twoim przyjacielem). DS220j może nawet być wyłączony i odpalany tylko on demand (no chyba, że nie może ;). Ja używam UpSnap, pewnie nawet zbyt potężny dla Twoich zastosowań.

Xeony, zwłaszcza stare to prądożerne krowy. Nie ma po co się w to pchać, jeśli nie potrzebujesz dużo mocy (a do samego HA
@T1oo: jak chcesz bardzo niski pobor energii to kup jakis mini pc z np n4020 gdzie bedziesz miec 4w poboru z jednym 2.5hdd
ewentualnie cos mocniejszego jak n5095 albo n5100 n6000 n6005

Mialem may komputer od minis forum z n5095 i pobieral 5w w spoczynku ale zmienilem na uzywany kupiony na ebay za 20£ o nazwie chillblast z prockiem intela n4020, dodalem dysk m2. 1TB i 4tb HDD 2.5 cala
Wszystko