@kajelu, w przypadku otrzymania maila prosimy o zignorowanie go, przeskanowanie komputera antywirusem i zmianę hasła do serwisu transakcyjnego na innym urządzeniu wcześniej sprawdzonym pod kątem obecności złośliwego oprogramowania.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
  • Odpowiedz
w przypadku otrzymania maila prosimy o zignorowanie go, przeskanowanie komputera antywirusem i zmianę hasła do serwisu transakcyjnego na innym urządzeniu wcześniej sprawdzonym pod kątem obecności złośliwego oprogramowania.


@ZespolmBanku: a co jakby tak zatrudnić ludzi, którzy nie ujawniają plaintextem w źródle strony maili klientów?
  • Odpowiedz
Miałam problem z uxtheme.dll. Był zainfekowany i nie do usunięcia.
Znalazłam sobie, po różnych poszukiwaniach, jedną darmową podmianę .dll. Pomogło. Power Eraser od Symantec już nie pokazuje tego problemu. http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?uxtheme

Może ma to związek związek z Malicious Cookie sprzed paru dni, bo jednak wchodziłam tam, gdyż raz mi tę stronę blokowało, a raz nie. A może nie blokowało tylko wersji cache?
http://www.wykop.pl/wpis/11305890/zlosliwe-ciastko-chcialo-mnie-dzis-zaatakowac-moze/

#security #bezpieczenstwo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawel22:

Ja robiłam odnowienie systemu i okazuje się, że Microsoft nie pomyślał, że wiele osób nie będzie mogło wykorzystać funkcji Recovery w przypadku, gdy dokonało się uaktualnienia z Windows 8 do Windows 8.1.

Trzeba mieć obraz systemu lub kopię całości na USB czy płycie. Plus kopię dokumentów/zdjęć na dobrym, czy właściwym, dysku
  • Odpowiedz
Przy okazji się człowiek dowiedział, co to jest "Legacy Boot" (w przeciwieństwie do "UEFI Boot") i jak to używać.
:/
  • Odpowiedz
Mirki co sądzicie o opcji zapamiętywania haseł w #firefox. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa wprowadzonych haseł w razie złapania jakiegoś syfu? Chciałbym tylko nadmienić, że zapamiętywanie haseł miałbym tylko włączone w odizolowanej od systemu przeglądarce uruchamianej w Sandboxie piaskownicy.
#bezpieczenstwo #hacking #security
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa wprowadzonych haseł w razie złapania jakiegoś syfu?


@mrbarry: tak samo jak w każdej innej przeglądarce. hasła zapisane w bazie danych, zaszyfrowane kluczem symetrycznym. jak chcesz większe bezpieczeństwo haseł to musisz używać keepassa albo master password.
  • Odpowiedz
7 stycznia mój wujek wysłał pocztą elektroniczną rezygnację z usługi internetowej UPC. Odpowiedź dostał 19-go. Ten wpis nie jest jednak o czasie, który jest notabene skandaliczny, a o wiadomości jaką otrzymał. Jest ona ciekawa z uwagi na coraz częstsze ataki z wykorzystaniem maili, w których "cyberprzestępcy" podszywają się pod znane firmy.
Jedna z podstawowych zasad, którą od dawna staram się wpajać nie tylko ja, ale i wiele innych osób, tym którzy niekoniecznie znają
LeoValdez - 7 stycznia mój wujek wysłał pocztą elektroniczną rezygnację z usługi inte...

źródło: comment_Zad1pZOAVlsN9CoNTiL8AdGLnsNy9DiN.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odpowiedź dostał 19-go. Ten wpis nie jest jednak o czasie, który jest notabene skandaliczny


@LeoValdez: Fakt powinni wysłać samego prezesa pod drzwi wujka w ciągu godziny od wysłania wiadomości. Oczywiście prezes powinien mieć bukiet kwiatów na wszelki wypadek gdyby się spóźnił kilkanaście minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do załączników to na pewno PZU odpisuje właśnie w załącznikach, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby większość
  • Odpowiedz
@LeoValdez: oni tam klepią setki takich maili dziennie, to jest pewnie jakiś automatyczny system, do którego wklepują dane, a on wysyła taki załącznik. Co nie zmienia faktu, że wygląda to biednie...
  • Odpowiedz
@cbreaker:

Later, Mann brought in a second computer consultant, OkCupid hacker Chris McKinley, to write code for the movie and train leading man Chris Hemsworth in Linux basics, making Hemsworth officially the best-looking human to ever use a command line.


:D
  • Odpowiedz