Schowaj webinterface do poczty, jeśli masz, za VPN, zaktualizuj serwer pocztowy (z czegokolwiek byś nie korzystał) później wrzuć w google "$nazwa-serwera-pocztowego + hardening", zastosuj się do rad, odfiltruj pozostałe porty na firewally ...i do pierwszego 0day'a w Twoim serwerze pocztowym jesteś bezpieczny. W ramach wynagrodzenia, prześlij złotówkę na dowolną organizację charytatywną.
  • Odpowiedz
Poszukuję informacji w formie newsów czy zestawień o działaniach firm, na które użytkownicy się godzą, ale o nich nie wiedzą. Np. zbieranie danych o lokalizacji przez Google, dzięki czemu mamy to Mogą to być też działania przydatne tylko firmom.
Wolałam @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl, może pomożecie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#inwigilacja #bezpieczenstwo #security #prywatnosc #it #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co ja pacze. Migruję repozytorium #svn z kodem systemu kluczowego klienta firmy. Koleś który tym zarządza w #uk miał mi przesłać accessliste do zaimportowania. Przysłał...

Na razie się śmieję... Śmieszność mija, dociera brutalna rzeczywistość z jakim debilem pracuję. Kod wart miliony dolców do którego każdy może się zalogować jako ktoś inny bo wszystkie konta ustawione lokalnie mają hasło passw0rd !

#it #pracbaza #korpo
x.....r - Co ja pacze. Migruję repozytorium #svn z kodem systemu kluczowego klienta f...

źródło: comment_Y6befKKaFpI6ovvVJ1PXTun0MtcmfJcn.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xSQr: a czasem nie jest tak, że - w celu ochrony haseł pracowników - ustawili wszystkie na passw0rd przed przekazaniem pliku Tobie, a po całej migracji znów je pozmieniają na właściwe?
  • Odpowiedz
Hej mirki, możecie mi polecić jakąś aplikację(najlepiej już przez Was wypróbowaną) do tego, żeby telefon leżał sobie w jakimś miejscu jako kamera do monitoringu? Programów jest trochę, ale w jednym dopiero większość funkcji jest po wykupie pełnej wersji, inny nie ma do końca tego, co potrzeba, jeszcze inny nie działa jak powinien.. Dlatego proszę o coś sprawdzonego(w ostateczności nawet mogę kupić pełną wersję, jeśli będzie tego warta) :D
#android #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam się obawiać mojego dostawcy internetu (lokalna radiówka)?
#linux #security #sieci

root@p:/home/piotr# sudo apt-get update
Get:1 [http://security.ubuntu.com](http://security.ubuntu.com) trusty-security InRelease [229 B]
Get:2 [http://extras.ubuntu.com](http://extras.ubuntu.com) trusty InRelease [229 B]
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Personifikacja_Irracjonalnosci_Bytu:
1. Windows z powyłączanymi usługami, z firewallem i mądrze używany też jest bezpieczny. Nie tak jak linux ale zawsze.
2. To że Chrome szpieguje wiadomo od dawna.
3. Zawsze wyłączaj lokalizację i czyść EXIF przed wrzuceniem zdjęć do internetu.
4. Chmura to guano, chociażby ostatnia wpadka ze zdjęciami celebrytek. Nie używać wcale. Dane najbezpieczniejsze są na talerzach przepuszczonych przez TrueCrypta.
5. Serwisy społecznościowe są niepotrzebne, ale można z takiego facebooka korzystać anonimowo. Niestety
  • Odpowiedz