Wspomnienie ostatniej wizyty Jakowlewa 42 w Krakowie. Jak-42 to rozwinięcie mniejszej konstrukcji Jak-40 (ten co lądował przed Tu-154 w Smoleńsku. tj. "Ogólnie rzecz biorąc to tutaj p---a jest" ). Egzemplarz ze zdjęcia przywiózł grupę irackich chrześcijan na Światowe Dni Młodzieży w 2016r. Bardzo charyzmatyczna załoga (szczególnie kapitan), która bezpieczeństwo miała dosyć nisko w hierarchii priorytetów, np. dla przykładu z ryjem kłócili się by załadować bagaż poza linię załadunku, co absolutnie jest niedopuszczalne
r.....r - Wspomnienie ostatniej wizyty Jakowlewa 42 w Krakowie. Jak-42 to rozwinięcie...

źródło: comment_1628541080Ku8N8ZIxyvrqYQyktnivbD.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@troglodyta_erudyta: już wydałeś wyrok i wszystko wiesz najlepiej, wlasnie pokazujesz jakiś ty lepszy. Po takim komentarzu to twój mental widać dokładnie, a twój nick w tym przypadku to nie przypadek przedstawicielu kultury Polski A.

Zapomniałeś tylko wziąć pod uwage inne zmienne, np takie że mogl być z Ukrainy i tu mu było najlepiej i najtaniej dolecieć.
  • Odpowiedz
@SarahC: akurat Concorde to dosyć przestarzała konstrukcja. W zwykłym nowoczesnym samolocie pasażerskim masz 2 ludzi którzy większość lotu dotykają tylko panel zmiany kursu i pułapu. W Concordzie musiała być jeszcze dodatkowa osoba w kokpicie - technik który właśnie na bieżąco kontrolował te wszystkie zegary i odpowiednio zmieniał parametry różnych pomp, zaworów itp.

Dzisiaj to wszystko robi komputer.
  • Odpowiedz
  • 1
#samoloty #wroclaw

Mirki wie ktoś coś o awaryjnym ładowaniu samolotu? Podchodził właśnie zupełnie z innej strony, niż zwykle (jestem 50km od wro) i światła mu migały jakby awaryjne, pierwszy raz spotkałem się z takim czymś. Ogólnie samolot leciał dosyć njsko
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@creative1222 Oglądane filmik w domu. Skoro tak mówisz to pewnie masz rację, świeciły się białe i powiedziałbym, że mocno i czerwone również. Generalnie obserwujemy często na tarasie samoloty i pierwszy raz było takie podejście od naszej strony stąd nasz pomysł o awaryjnym ładowaniu. Dzięki za wytłumaczenie!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tippler: Szczególnie w zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Te pierwsze odrzutowce nie maja nic takiego fenomenalnego poza licznymi wadami które wychodziły po czasie
  • Odpowiedz
heh, niezły żart #lot miałem mieć lot 12.08 do brukseli, najpierw chwilę po kupnie na 16:30 przełożyli na 20:45, a wczoraj sobie wysłali że lot odwołany, i elo, a próbując się dodzwonić do nich - 67 osób w kolejce, chyba z pół godziny wisiałem i uznałem że szkoda czasu, co lepsze - nijak nie informują przez ten czas ile osób pozostało, parodia, wysłałem przez ich śmieszny formularz i najwyżej zadzwonię
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach