konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Kurde, chciałem wziąć szafirki ale dosyć drogie były w kwieciarni. Jeszcze nierozwinięte i w szerokiej doniczce. Sporo ich było i wyglądałyby cudnie w niebieskiej otulinie, ale trochę za drogo dla mnie. (,) W końcu wziąłem czerwony cyklamen w ciemnoczerwonej otulinie. Ciemna roślina, ale przynajmniej w kuchni na parapecie będzie się wyróżniać.
#rosliny #kwiaty #smutek #zalesie
B.....y - Kurde, chciałem wziąć szafirki ale dosyć drogie były w kwieciarni. Jeszcze ...

źródło: comment_1615195558eYF5XdvJqGd4kdYcoPvkLK.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@illa_a: nom, tylko teraz żałuję że nie wziąłem jednak białego. xd Mama lubi białe kwiaty, ale ja prawie zawsze podświadomie biorę kolorowe, bo mam wrażenie że są bardziej charakterne.
  • Odpowiedz
#chili #ogrodnictwo #rosliny #growbox
czy zakup takiej lampki doświetlającej w jakikolwiek sposób pomoże paprykom (diody czerwone i niebieskie)?
Mam okna tylko od wschodniej strony i niestety widzę, że jest to trochę za mało dla roślinek. Czy polecacie może jakieś inne w miarę budżetowe rozwiązania doświetlania?
puginstug - #chili #ogrodnictwo #rosliny #growbox 
czy zakup takiej lampki doświetla...

źródło: comment_1615191572GnJaq3tbLSGgSQokAw4dz5.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pug_in_stug: @Bonifacy3: Biały led to nie to samo co led full spectrum, a te full spectrum to często zwykłe białe ledy, tzn fizycznie nie ma czegoś takiego jak biały led, jest albo mieszanina rgb albo dioda uv z filtrem, pierwsze jest drogie drugie szkodzi roślinie. Mieszanka czerwonego z niebieskim jest najbardziej pewna.

Najtaniej i najpewniej kupić to co kupują ci od marihuanen, zresztą te ich specyfiki są dużo
  • Odpowiedz
Dzień Dobry, dobry wieczór. Dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu jednemu z najlepszych użytkowników wykopeel @Niewiemja () i w ramach naszej dziwnej wymiany muszę dokończyć wpis z aglaonemą. Kupiona w ten sam dzień czyt. dostawy, ten sam producent, ta sama sieć sklepów brudnonka, a historia i roślina jakby inna.

Jedne z najpiękniejszych korzeni jakie widziałam. Rzadko tak dobrze mi się ostatnio nic nie rozplątywało.
magnes125 - Dzień Dobry, dobry wieczór. Dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu jednemu ...

źródło: comment_1615063604TRJLUoTsqDHgqJWp9j3i2P.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rosliny #balkon #ogrodnictwo

Szukam czegoś na wschodni balkon:
- bujne, zwisające z doniczki, tak by zasłoniło ścianę
- żeby nie było trujące dla kota
- łatwe w utrzymaniu mimo wszystko
Przeglądam Pinterest i inne od kilku godzin i już sam nie wiem xD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie w temacie #palmy
Zakupiłem palmę w promocji (Kencja - Howea), kilka liści wygląda w taki sposób jak na zdjęciu. Wyciąc je czy zostawić? To jakaś choroba grzybowa? Zastosować oprysk? Pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem dokładnie liście bo były pokryte kurzem. Nie znalazłem żadnych śladów szkodników.

#ogrodnictwo #rosliny #kwiaty
grabaz - Mam pytanie w temacie #palmy 
Zakupiłem palmę w promocji (Kencja - Howea), ...

źródło: comment_1615032873U22IIMdYoDGP4VSzr4QdYE.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Joanna dalbym drenaż 2-3 cm . Dobry pomysł. Tylko zrób najlepiej donice i ja w osłonkę/kosz tak żeby woda miała ujście w razie czego
  • Odpowiedz
Raczej nie jestem wielką fanką peperomii. Stoją sobie na parapecie, kupione gdzieś na początku roślinnego szału, ale podejście do nich mam raczej obojętne. Jednak te zwisające mają w sobie to coś. Aktualnie na ściance są dwie, coś czuję, że w tym roku wpadnie jeszcze kilka.
()
Kolejny udany zakup w Netto. Całe 9,99.

Jakość zdjęcia bez
Negaigoto - Raczej nie jestem wielką fanką peperomii. Stoją sobie na parapecie, kupio...

źródło: comment_1615029781d0JhD9msvY4gnyYHJMbH5m.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magnes125: taaak, to sypanie już zauważyłam. Staram się nie dotykać. I tak jestem zdziwiona, że nie posypała się aż tak mocno gdy przesadzałam ją z tego podłoża produkcyjnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz