Wpis z mikrobloga

@NyxLoo: Jest w #!$%@? źle, zabija szybko i skutecznie i mało co na niego działa, walcze z nim już miesiące i w sumie nie wiem czy go zabiłem czy tylko spowolniłem, tam gdzie ugryzie to już odpadnie, zabił sporo roślin :D To roztocza, malutkie białe kropeczki na spodzie liści, pajęczynka pojawia sie dopiero jak jest już za późno. Właśnie te białe kropki, tu jest go już sporo
Niewiemja - @NyxLoo: Jest w #!$%@? źle, zabija szybko i skutecznie i mało co na niego...

źródło: comment_16161620313eoFCDuOh9Tnv0hnu0fY4v.jpg

Pobierz
@Niewiemja Bogowie, co za masakra. I jeszcze takie małe to cholerstwo. Jak wcześniej oglądałam zdjęcia to myślałam, że bardziej widoczne te pajączki... Życzę powodzenia z ratowaniem roślinki, oby dziadostwo już nigdy nie wróciło ( ͡° ʖ̯ ͡°) I dziękuję za oświecenie (:
@Niewiemja Skąd się ta plaga bierze w ogóle? Mam dość sporo roślinek od przeszło dwóch lat i nic mi się nie zalęgło oprócz ziemiórek :/ To może sobie tak ot przez okno się dostać?
@NyxLoo: Przez okno może i może ale raczej ciężko, z roślinami sie to przynosi zazwyczaj, trzeba sprawdzać w sklepie dokładnie. Ja już profilaktycznie pryskam wszystko sanium, mospilanem i topsinem zaraz po przyniesieniu bo drugi raz takich widoków oglądać nie chce
@NyxLoo: Nie widać na zdjęciu? To to coś co przypomina trochę kurz, trochę rozsypaną mąkę. Największe zbiorowisko jest w zagłębieniach liści i przy samej łodydze. U mnie to już późne stadium więc widać jak łażą i były też ślady pajęczynek.
@petunya: Mnie już przędziorka brakowało. Lubię sobie z nim walczyć bo to najprostsze jak dla mnie do zlikwidowania. Ani mi się za bardzo nie przenosi, ani jakoś nie jest tak
@srul2016: Ta, dobroczynki, ale je się zawiesza profilaktycznie albo po skończonej walce z przędziorkiem niż do ich zwalczania. Zwyczajnie sobie nie poradzą przy większej inwazji. Trzeba też je zawieszać cały czas, żeby miało to sens. Sama nie używam bo mnie przędziorek nie jest zbyt straszny. Zazwyczaj myję roślinę, pryskam sanium i zapominam o sprawie na jakiś rok.