Zaciekawiony wpisem @Mtik333 dotyczącym internet archive i obrazów płyt z czasopism:
https://www.wykop.pl/wpis/55529141/jesli-ktos-jeszcze-poluje-badz-polowal-na-jakies-s/

znalazłem tam również wiele starych gier w wersji online, są tam takie tytuły jak:

King Questy, dungeon keeper 1, populus, settlers i setki
blogger - Zaciekawiony wpisem @Mtik333 dotyczącym internet archive i obrazów płyt z c...

źródło: comment_1613375330uEeJVsC5MzqbAYTOfSaQXO.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blogger: Prawda, nie trzeba się martwić o własnoręczną konfigurację, DOSBoxy, wirtualne maszyny i inne cuda na kiju (nawet jeśli w niektórych przypadkach nie trzeba szukać instrukcji do odpalenia gier na 10tce), Z drugiej strony, nie jestem pewien jak wydajne są obecnie serwery "archive.org", trudno o dosówkę zajmującą więcej niż płytę CD, ale dla niektórych może to być niedogodność, czekać X minut żeby uruchomić grę.
  • Odpowiedz
#gry #chwalesie #retrogaming #ciekawostki

Burnout to jedna z zapomnianych już przez świat gier serii, która swego czasu niemalże zdominowała rynek gier wyścigowych. Od czasów Burnout 3: Takedown, każda kolejna część z przebojem wchodziła do domostw graczy, szerzyła dobrą nowinę rozwałki i przy tym - podobnie jak American Pie - kształtowała kult tej "fajnej" Ameryki wczesnych lat 2000.

Przegrałem mnóstwo godzin na PlayStation 2 oraz
Yohokaru_96 - #gry #chwalesie #retrogaming #ciekawostki 

Burnout to jedna z zapomn...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A1100 to nowa płyta główna, którą można włożyć w obudowę Amigi 1000. Posiada procesor 68020/14 Mhz, jest kompatybilna z OCS/ECS, posiada 2MB Chip RAM, 64 MB RAM, kontroler IDE, dwa miejsca na ROM/Kickstart, Flickerfixer i ScanDoubler, złącza rozszerzeń zgodne z A1000 i A1200, złącze zasilania ATX i złącze zegara z A1200.

#amiga #retrocomputing #retrogaming #amigamasterrace #a1000
xandra - A1100 to nowa płyta główna, którą można włożyć w obudowę Amigi 1000. Posiada...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten numer CD-Action był wyjątkowy, był symbolem powoli przemijającej ery. Był to okres kiedy padały pierwsze żarty o zmianie nazwy na DVD-Action. Tym razem do wyboru mieliśmy edycje na czterech płytach CD lub jednej DVD która powoli zaczęła stawać się standardem wypierającym wysokie tekturowe etui.

Ten numer był wyjątkowy z dwóch innych względów - Zawierał bardzo mocne tytuły. Jednym z nich był Worms Armagedon, którego nie musze nikomu przedstawiać. Oraz Nosferatu:
trejn - Ten numer CD-Action był wyjątkowy, był symbolem powoli przemijającej ery. Był...

źródło: comment_1613238187H3H215Y2cnch5tBX0mQG4V.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli ktoś jeszcze poluje bądź polował na jakieś stare płytki z czasopism pokroju #cdaction , #komputerswiat , a nawet #cybermycha to coś ciekawego zadziało się ostatnio.

Istnieje sobie taki portal jak "redump.org", który gromadzi mnóstwo obrazów płyt. Te normalnie nie są dostępne do pobrania, zawierają głównie informacje typu długości ścieżek, hasła MD5, PVD i tak dalej. Jednakże, ostatnio na "archive.org" pojawił się wielki zbiór zgranych płyt
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Katedra_z_chlebkiem: Ja osobiście mam płatną wersję DAEMON Tools (bodajże Pro), ale wersja Lite również się nadaje (zarówno zwykłe ISO jak i te wielosesyjne CUE/BIN czy MDF/MDS). Niektórzy używają jeszcze WinCDEmu a nawet Alcohol 120%, ale ja odkąd pamiętam zawsze korzystałem z "demona".
  • Odpowiedz
@Panjanpan: Cóż, no chyba nie bardzo - nie wiem czy archive.org ma jakieś serwery w Europie, być może te dane się jeszcze nie zreplikowały. Jedyna opcja na ten moment to zaciągać nocą.
  • Odpowiedz
Jak to działa, oferta na allegro z wysyłką z Chin kosztuje 250 złotych a na Ali 120 złotych?

To jest ten sam sprzęt?

Nigdy nie zamawiałem nic z Aliexpress i zastanawiam się czy zaoszczędzić te kilkadziesiąt złotych czy może wygodniej zamówić z allegro? :x

Allegro:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: uwielbiam to zdjęcie z Aliexpress, jakoś się chińczycy uwzięli żeby te ichniejsze konsole reklamować screenshotem z 8BitBoy (premiera na Steamie w 2014), który jest indie gierką nic nie mającą wspólnego z tym urządzeniem
  • Odpowiedz
Co z tego, że Atari miało większą paletę, jak wykorzystanie jej w pełnym zakresie możliwe było jedynie w śmiesznych rozdzielczościach 4x1


@xandra: To nieprawda.

A C64 ma tyle trybów
  • Odpowiedz
@Michalski06: @Rv0000: grę z krążka sobie odkopałem po zakupie na GOG. Z GOG działa ale nie ma napisów. Szukałem ale na płycie chyba nie ma polskiego języka. Jest tylko polska okładka. Bo wersja którą mam na krążku to nie ta wersja z KŚG tylko oryginalna po prostu Torin's. Spróbuję pociągnąć tę z archive, może się uda przekleić napisy. :D

Wersja GOG właśnie uruchamia się przez ScummVM
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini: Aż sprawdziłem z ciekawości, bo akurat testowałem niedawno maszyny wirtualne. Na Oracle VM VirtualBox z postawionym windowsem 98 uruchomiło się bez problemów. Także ScummVM nie będzie potrzebny nawet :)
Retro gierki zawsze spoko ;)
  • Odpowiedz