#retro #audio #kiciochpyta

Wszedłem w posiadanie komody niemieckiej która jest też radiem i gramofonem. Radio działa(kiepsko bo kiepsko ale działa). Napewno urwane są sznureczki które przesuwają potencjonometrem. Gdy poglasniam traci sygnał. Nic więcej nie wiem.
Pytanie czy znajdę kogoś w ogole jeszcze kto jest w stanie to naprawić tak by to działało jak trzeba ? Zdjęcia w komentarzach
Nodd - #retro #audio #kiciochpyta 

Wszedłem w posiadanie komody niemieckiej która je...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Większy problem widzę w tym że gdy daje volume up to traci sygnał i zaczyna trzeszczeć.


@Nodd: Trzeszczenie to na 90% wina wilgotnego/starego/uszkodzonego potencjometru. Do ogarniecia. Z tym traceniem sygnalu to dziwne. Ale tez do ogarniecia :)
  • Odpowiedz
Cześć nocna, coś dla #gaming i trochę #retro.
Mam ten zaszczyt zacząć ogrywać Half-Life 2, nigdy przedtem nie grałem też w część pierwszą, lecz CS 1.6 był młucony w kafejkach na lanie okrutnie, po erze kafejek również. Od CS 2 odbiłem się w 15 minut.
Pytanie do Was:
Czym was porwał i zauroczył HL2?
Dlaczego to wedle opinii wielu graczy i recenzentów świetna i przełomowa gra?
Jakie mechaniki wywołały
Dzikijaszczur - Cześć nocna, coś dla #gaming i trochę #retro.
Mam ten zaszczyt zacząć...

źródło: hl2wallpaper02_16x9

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzycho-docente: to rozumiem że nie trafiłem, chociaż zakładam że w odcinku była cała scena
to tak zapytam: co konkretnie już przeszukałeś i jakie odcinki? Ja typowałbym jeszcze ed edd i eddy, ale nie wiem na jakim etapie izolowania frazy jesteś.
  • Odpowiedz
@Heidi12: nie, męczyłem się przez tydzień, medytowałem xD, ale w końcu intruzywne myśli odpuściły, może kiedyś wskoczy samo. Najbliższy trop to było to: Baseball Bugs (1946) Looney Tunes, ale obejrzałem polską wersję, jedyna jaką udało mi się odnaleźć i kwestia się tam nie pojawia, ale animacja, styl i cała reszta bardzo pokrywają się z tym co pamiętam.
  • Odpowiedz
Może dla niektórych to nie bedzie żadne #retro czy #telewizory tylko #smietnik jednak definicja mikrobloga skłoniła mnie żeby naskrobać rozkminkę związana z gamingiem i telewizorami. Mało kto pamięta że między erą  telewizorów SD a  HD, mieliśmy takie wynalazki jak EDTV a już wisienka na torcie są 20 calowe telewizoro-monitory LCD w formacie 4:3 z natywną rozdzielczością 480p, które tak na prawdę  mogą odpowiadać  potrzebom związanym z
adrjenq - Może dla niektórych to nie bedzie żadne #retro czy #telewizory  tylko #smie...

źródło: temp_file5802945668210482005

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Boxcutter tak, bo o ile producenci już dawno wyczuli interes na nostalgii graczy 30+ i ciągle powstają jakieś remaki gier czy nawet odświeżone wydania konsol / komputerów to raczej reprodukcja monitorów/telewizorów nie jest mozliwa ze względu na koszty produkcji.

W przypadku tych Pixel Perfect retro LCD rynek nie wykazuje obecnie żadnego zainteresowania, kupowałem te telewizory na zapas po 30-100zl żeby w razie czego kurzyły sie w piwnicy na części. Jeden kupiłem
  • Odpowiedz
Pochwalę się pierwszym oficjalnym revealem gry nad którą aktualnie pracuję. Oto Arcade Shop Simulator (uprasza się o nie używanie skrótu nazwy) Gra w której przenosisz się do czasów kiedy budki z fliperami były w promieniu 100 metrów od każdej podstawówki. A wcielasz się we właściciela takiej budki który musi zarządzać maszynami, naprawiać je, śledzić trendy, oraz utrzymywać porządek w swoim przybytku. Zapraszam do polubienia filmu oraz dołączenia do Discordowego serwera gry.

PS:
bart_kamski - Pochwalę się pierwszym oficjalnym revealem gry nad którą aktualnie prac...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach