Mircy, będę kręcił się po Europie przez 4-5 miesięcy (bez powrotu do Polski). Polecicie jakąś ofertę z minutami + koniecznie pakiet danych. Do tej pory miałem prawie ok. 8 GB internetu + nielimitowane pozostałe kwestie. Było wszystko ok. Teraz obawiam się jednak, że w ramach tzw. uczciwego roamingu doliczą mi dodatkowe opłaty. A przecież uczciwie przyznaję, że będę korzystał większość czasu poza terytorium Polski. Ktoś coś?

#roaming #orange
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tommo22: tylko abonament wchodzi w grę. Jestem skłonny zapłacić nieco więcej, ale żeby mieć też rozsądną ofertę. Z tego co widzę teraz jest 3,9 / 4,55 GB w UE... Nie mogę znaleźć informacji o "uczciwym roamingu"...
  • Odpowiedz
@basssiok: Regularnie się to zdarza, z najróżniejszych krajów. Choć ja osobiście nie miałem ani jednego takiego przypadku (numer z puli Plusa [601] zmigrowany do P4, a następnie Orange)
  • Odpowiedz
Jak to jest z gwarancją/rękojmią na telefon komórkowy w przypadku gdy urządzenie było naprawiane przez serwis już 3 razy i teraz popsuło się już 4 raz? Oddałem to urządzenie ale tym razem na rękojmię i salon Play przysłał mi pismo, że nie opłaca im się wymieniać urządzenia na nowe bo to za duży koszt i mogą jedynie podjąć się naprawy. Boję się, że telefon zaraz się zepsuje a do końca okresu gwarancyjnego
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FejsFak gwarancja i odpowiedzialność sprzedawcy to 2 różne rzeczy, które nie łączą się. Jak wcześniej dawałeś na gwarancji to teraz jest to pierwsze zgłoszenie tytułem odpowiedzialności sprzedawcy (tamte się nie liczą). Przy pierwszym zgłoszeniu sprzedawca może zmienić sposób realizacji roszczenia na naprawę.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1 wymiana na nowe urządzenie resetuje gwarancję, naprawa nie (chyba, że w warunkach gwarancji będzie inaczej ale nie znam gwaranta, który by stosował takie niekorzystne dla siebie zapisy;-))
  • Odpowiedz
Szukam routera z LTE, korzystałem ostatnio z neta z huawei-b525s i rozważam jego zakup, ale może coś lepszego/tańszego/innego ktoś poleci.

Nie wiem czy to standard nie standard, ale fajnie byłoby jakby menadżer urządzenia pozwalał na podejrzenie urządzeń podłączonych do sieci i zużytego przez nie transferu.

Wspomniany wyżej model kosztuje 600 zł w xkom i nie chciałbym wydawać więcej.

#lte #telekomunikacja #modem #play #orange
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OrangeEkspert: zaciekawil mnie ten pakiet nolimit za 25zl, mam pytanie co oznacza to

Dodatkowo, w usłudze cyklicznej z każdym automatycznym odnowieniem usługi otrzymasz o 1GB więcej niż w poprzednim cyklu!


czyli ze co miesiac bedzie dodatkowy GB czyli po roku bedzie to juz 27GB czy jak to liczyc ile mozna uzbierac
  • Odpowiedz
Siemka
Gdzie przenosicie się z #folx? Priorytetem jest dla mnie obsługa LTE Advanced/LTE+ na zasięgu Play i jak największa paczka internetu w rozsądnej cenie. Chyba jedynie #play oraz #redbullmobile spełnia ten warunek ale może coś przeoczyłem.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirasy, jako że z końcem sierpnia chcę zakończyć swoją abonamentową przygodę z #play i już byłem zdecydowany na zmianę a #folx nagle się wykopertował: http://m.telepolis.pl/wiadomosci/folx-to-jest-juz-koniec-nie-ma-juz-nic,2,3,43017.html

szukam jakiejś ciekawej oferty od operatora do którego przeniosę numer. Tak do 30 PLN miesiecznie, zależy mi na no limicie i sporej ilości internetu miesięcznie. Możecie coś fajnego polecić? Byłem uwiązany abonamentem przez 2 lata i zupełnie nie śledziłem rynku.

#telekomunikacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, niech no ktoś poleci jakąś najbardziej ekonomiczną opcję na Internet LTE pre-pad. Potrzebuje na tydzień do szpitala więc długość konta nie jest ważna. Chciałbym tak z minimum 20GB a najlepiej jaks bezlimit o ile występuje w przyrodzie. Operator dowolny, byle starter dało się kupić w kiosku, a nie wysyłkowo. #prepaid #gsm #orange #play #plus #virginmobile #tmobile
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, takie pytanie - mam aktualnie #internet z #orange i #play - oba abonamenty, normalnie karta SIM.

Wkrótce chcę odchodzić od dwóch kart SIM na rzecz jednej - wiadomo takiej najlepszej.
I tu moje pytanie: co lepsze? Możecie polecić jakąś sieć?

Dużo podróżuję, z reguły po Polsce. Nieraz zdarza się, że Play nie ma zasięgu tam gdzie Orange go ma, jednak np teraz w #katowice Orange ssie
Lapidarny - Mirki, takie pytanie - mam aktualnie #internet z #orange i #play - oba ab...

źródło: comment_fYfWjXYwU4xj88jtIQ4OQyUYxDFYM2Bf.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@Filmex: dużo pracuje :) a pracuje z video, więc upload i download materiałów plus publikacja i archiwizacja + Tidal, Mixcloud, YouTube, Netflix, HBO GO, Showmax, nc+go, Player, Ipla, chili.tv i temu podobne :)
  • Odpowiedz
Mirki co byście polecili zamiast sieci Play w abonamencie? Wydaje mi się że najlepszy jest teraz Virgin Mobile jeśli chodzi o ofertę ale może macie jakąś inną sugestię.
#telefony #siecikomorkowe #play
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzetson: tak naprawdę wszystkie te oferty są takie same, najwyżej masz 1-2 GB mniej lub więcej, co przy >10 praktycznie nie robi roznicy. Sam osobiście mam virgin
  • Odpowiedz
Mirki gdzie mogę zgłosić że #play nie wywiązuje się z umów i nie świadczy roamingu we Francji na obszarze #martynika i #gwadelupa?

W Gwadelupie i Martynice nie działa internet w roamingu a dodatkowo na Martynice nie jest świadczona usługa połączeń. W odpowiedzi na reklamację dostałem informację że aby zadzwonić mogę skorzystać z opcji "tanie połączenia w roamingu" czy jakoś tak, a internet nie działa bo
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodijak: jestem wlasnie na gwadeupie i w--------e mnie bierze - bo mam play - i nie mam zasiegu w zadnej z trzech sieci ktora tu jest. nie moge dzwonic, nie mogę pisac smsow a przed wyjazdem w punkcie sprzedazy zapewniali mnie ze tu bedzie wszystko dzialac jak w UE. Mam abonament na firme. Zero zasiegu. Zero czegokolwiek. Napisz jak w koncu twoj problem sie rozeiazal. Pozdro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Miał ktoś problem z automatycznym opłacaniem rachunków w #play
Już drugi raz nie opłaciło mi rachunku. A jak próbuję opłacić blikiem z aplikacji to nic się nie dzieje.
Będę zgłaszał do infolinii ale chce wiedzieć czy to ogólny problem czy jakiś jednostkowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach