Jak to jest z tym netem w EU w play? Mam Formułę Unlimited 30 (6gb neta w kraju). Ile mam neta za granicą i ile za niego płacę? Kiedyś było, że coś tam dawali za free, potem jakieś cebula grosze do jakiegoś pułapu, potem drożej. Minuty chyba jakieś za free też były. Coś się zmieniło? Czytam o jakimś FUPie itd. Na pewno nie naruszam tej zasady, ale jak to w końcu wygląda
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
#play jest jednak genialny. Podnoszą ceny m.in. SMS: "Cena krajowej wiadomości SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4) oraz wiadomości SMS w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro będzie wynosić 19 groszy. Zmiana ceny SMS nie dotyczy Cennika Oferty Play na Kartę odNOWA."
Mało mnie to interesuje, ale śmieszne jest to, że robią to dla dobra użytkownika:
"Dzięki nowym cenom będziemy mogli przygotować
Mało mnie to interesuje, ale śmieszne jest to, że robią to dla dobra użytkownika:
"Dzięki nowym cenom będziemy mogli przygotować
- 0
Co mogę zrobić, aby smartfon automatycznie odbierał i wysyłał MMSy, bez konieczności ręcznego włączenia transmisji danych za każdym razem?
APN-y ustawione prawidłowo, roaming danych jest włączony, w ustawieniach wiadomości włączone autoodbieranie oraz pobieranie wiadomości w roamingu. Mimo to, za kazdym razem jak chcę wysłać MMS, to muszę włączać transmisję danych. Fake APN mnie nie interesuje (chcę mieć możliwość korzystania z internetu).
Operator Play, telefon to Sharp Aquos C10 (android 8).
#smartfon
APN-y ustawione prawidłowo, roaming danych jest włączony, w ustawieniach wiadomości włączone autoodbieranie oraz pobieranie wiadomości w roamingu. Mimo to, za kazdym razem jak chcę wysłać MMS, to muszę włączać transmisję danych. Fake APN mnie nie interesuje (chcę mieć możliwość korzystania z internetu).
Operator Play, telefon to Sharp Aquos C10 (android 8).
#smartfon
- 0
@Ramone: pierwszy raz się z tym spotkałem, a przez moje ręce przeszły dziesiątki smartfonów przez ostatnich kilka lat... więc raczej bym powiedział, że najwyraźniej tylko ten jest z-----y. W żadnym LG, Samsungu, Sony, Xiaomi tego problemu nie było.
Może istnieje jakaś alternatywna aplikacja do obsługi wiadomości, która miałaby taką opcję, że włączałaby transmisję gdy chcę wysłać mmsa ?
Może istnieje jakaś alternatywna aplikacja do obsługi wiadomości, która miałaby taką opcję, że włączałaby transmisję gdy chcę wysłać mmsa ?
@aikonek: to raczej kwestia systemu a nie aplikacji. Niemodyfikowany czysty android tak ma że musi być załączona transmisja danych, chyba że producent telefonu to modyfikuje. Co do LG to nie miałem żadnego telefonu to się nie wypowiem ale w Samsungach to też było różnie w zależności od modelu. W jednym było normalnie w innych już nie. I to czesto w tanim było ok. A w tych drogich już tak kretyńsko
Jeśli ktoś planuje nowy telefon i nie ma jeszcze nanosim w ofercie na kartę to niech wymieni kartę SIM do 15 lutego, bo potem taka przyjemność będzie kosztować 19,99 xD Plej wysłało maila ze zmianą cennika w ofercie na kartę - rozmowa 30 gr/min (grosz więcej) i sms 19 groszy (10 groszy więcej) i koniec wydawania bezpłatnych kart, chyba, że karta jest wadliwa lub skradziona, wtedy dalej za darmo. Nie wiem jak
źródło: comment_W6qSKTsv61JncsfFNeC0rrsCQIEDX8wc.jpg
Pobierz- 0
@ZmutowanaFrytkownica: zawsze można zmienić operatora nawet na jeden dzień. To nic nie kosztuje a jest za całe 0 zł
Mam internet w #play oferta "Play Internet na Kartę 50 zł" od jakichś 5 lat, widzę że nie można już zakupić pakietu na następny miesiąc. Ktoś ma jakieś informacje czy to oznacza przymus imigracji na inną taryfę? Czy znowu mają problemy z pakietami
@play_polska #lte
@play_polska #lte
źródło: comment_ADnYYclFvJCpCfE8oiUQhbjY6YuyPTCb.jpg
Pobierz- 0
- 0
@Mawid_Dotyka: =C
- 1
@Clear a mnie się wydaje, że zadowolony nie powie nikomu a niezadowolony wszystkim wokół i tego efekty masz między innymi na fb
#play @play_polska > Ten list ma charakter informacyjny – nic nie musisz robić. Jeśli jednak nie akceptujesz powyższych zmian, to do 15 lutego 2020 roku możesz wypowiedzieć Umowę z tego powodu. Nie przysługuje nam wtedy prawo do żądania zwrotu ulgi (jeżeli została Ci przyznana przy zawarciu umowy).
Można zrezygnować z abo za free . A co z ratami za telefon??
Można zrezygnować z abo za free . A co z ratami za telefon??
- 2
@pawel_1980: Są objęte osobną umową. Raty pozostają.
- 0
Mam obecnie abonament firmowy w plaju za 50 zł netto. Dwa numery bez limitów sms/rozmów i 10GB internetu oraz 1 kartę internetową 100GB.
Kończy się niedługo i zacni konsultanci z plaja mnie atakują super ofertami typu praktycznie to samo (tylko 17GB w telefonach i 2GB na karcie internetowej) za 65 zł netto xd
Nie potrzebuję tego 17GB więc chyba się nie skuszę. Co prawda internetu też nie potrzebują na osobnej karcie no
Kończy się niedługo i zacni konsultanci z plaja mnie atakują super ofertami typu praktycznie to samo (tylko 17GB w telefonach i 2GB na karcie internetowej) za 65 zł netto xd
Nie potrzebuję tego 17GB więc chyba się nie skuszę. Co prawda internetu też nie potrzebują na osobnej karcie no
- 0
Wlaśnie zmieniam operatora i będę mieć bonus 2,5 GB W ROAMINGU W UE. Mam rozumieć, że są to GB do wykorzystania np na terytorium Holandii?
Że wyjade na Holandi i będę mieć tyle internetu do wykorzystania?
Głupie pytanie, ale sie zawsze gubiłem w tym XD
#roaming
Że wyjade na Holandi i będę mieć tyle internetu do wykorzystania?
Głupie pytanie, ale sie zawsze gubiłem w tym XD
#roaming
@Deasty: tak, 2.5 GB w ramach pakietu krajowego możesz wykorzystać w UE, zakładając że korzystać z usług będziesz głównie w Polsce.
Jesli w ramach krajowego pakietu danych zostanie Ci 1 GB to tylko 1 GB będzie do wykorzystania w UE.
PS. Zasady różnią się trochę między operatorami i ofertami. Stąd poprzednie pytanie.
Jesli w ramach krajowego pakietu danych zostanie Ci 1 GB to tylko 1 GB będzie do wykorzystania w UE.
PS. Zasady różnią się trochę między operatorami i ofertami. Stąd poprzednie pytanie.
@Deasty: Przez 3 pierwsze darmowe miesiące nie masz żadnego pakietu internetowego UE bo jest on przyznawany na podstawie ceny abonamentu a przez 3 msc twoja cena abonamentu to 0 zł
Mireczki mam obecnie abonament w cudownym #play już jakiś czas z umową na czas nieokreślony.
Płacę 3 dyszki za wszystko 'no limit' (net po 10 gb zwalnia drastycznie).
Gdyby nie problemy z zasięgiem w biurze w centrum warszawy to pewnie bym został, a tak cóż...
Myślę o przejściu do #tmobile lub #plus. Który ma lepszy zasięg na tym zadupiu?
Wiem że plus ma problemy w
Płacę 3 dyszki za wszystko 'no limit' (net po 10 gb zwalnia drastycznie).
Gdyby nie problemy z zasięgiem w biurze w centrum warszawy to pewnie bym został, a tak cóż...
Myślę o przejściu do #tmobile lub #plus. Który ma lepszy zasięg na tym zadupiu?
Wiem że plus ma problemy w
Komentarz usunięty przez autora
@DziennyToWymyslSzatana spróbuj ustawić ręczny wybór sieci Play. Powinno pomóc Możesz odezwać się do nas na czacie w aplikacji Play24, w zakładce Pomoc znajdziesz czat. Sprawdzimy co się dzieje
Taryfa "Internet na kartę za 5 zł", Siema, moja matula ma w tym playu (kupiła sobie dumnie starter do "smartfona") i już zasiliła na 90zł w sumie... neta praktycznie nie używa. Da się przejść na jakąś NORMALNĄ taryfę w tym pley? Generalnie miało być do rozmów za granicę a tam nawet roamingu nie można włączyć w tym obecnym xD #play @play_polska
- 0
@nielubieludzi: Czy to w nowej sieci czy w playu "zgłosić" ?
@Grzesiek_astronaut Grzesiek, niestety nie ma możliwości przejścia z taryfy internetowej na głosową.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@szevxde: WOW OMG DZIĘKI NIE WIEDZIAŁEM WŁAŚNIE O TO CHODZIŁO...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Macaretos: uwielbiam ten tekst xd no ten, wyślemy techników do Pani/Pana/Państwa, a potem zapominam o sprawie xd
Dlatego pytaj o imię i nazwisko typa przyjmującego zgłoszenie.
Dlatego pytaj o imię i nazwisko typa przyjmującego zgłoszenie.
- 0
@sadfasfgags432raf: więcej nie będzie zgłoszeń, bo rozwiązuję umowę
- 0
Dlaczego nie mogę wysłać sms premium z zagranicy w play? chciałem wykupić dodatkowy pakiet i wiadomość nie zostaje wysłana.
#telefony #play #siecikomorkowe #pytaniedoeksperta
#telefony #play #siecikomorkowe #pytaniedoeksperta
- 0
Jakie pakiety na neta w Play na kartę? Są takie co się kupuje SMS ? Bo 5zl zjada mi w godzinę
#play #internet #kiciochpyta
#play #internet #kiciochpyta
- 0
- 1
@uytx: nie dodała przypadkiem, że ma na to super rozwiązanie wystarczy, że podpisze umowę w hiperultrawypas ofercie?
@uytx nie ma mowy o wyłączeniu roamingu zagranicznego :) Najprawdopodobniej chodziło o wyłączenie roamingu krajowego, który nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie połączeń za granicą. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej tronie internetowej: https://www.play.pl/kampanie/roaming/
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@TheKa: a w myślach "tylko spróbuj, a zamorduje" XD






























#play #telefony