Upadające państwowe PKSy mogą stać się częścią PKP <<< znalezisko
W Ministerstwie Aktywów powstała koncepcja ratowania państwowych PKS-ów. Przewoźnicy utworzyliby dywizję autobusową w ramach grupy PKP.

(...) Autorzy koncepcji liczą na synergię państwowych spółek w obszarze transportu. Autobusy pełniłyby m.in. funkcję dowozową do dworców PKP w poszczególnych miastach. Dla pasażerów atrakcyjny miałby być m.in. wspólny bilet na pociągi i autobusy.


#polska #pks #pkp #komunikacjamiejska
BaronAlvon_PuciPusia - Upadające państwowe PKSy mogą stać się częścią PKP <<< znalezi...

źródło: comment_1593436166H0ofn3UIoPAnB6bNqzQ9Dr.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, przewoził ktoś kiedyś polonusem kota? w ich regulaminie widzę, że jeśli kot będzie w transporterze i będę go trzymać na kolanach, to nie muszę nic płacić. widzę też jednak, że potrzebują świadectwo szczepień lub świadectwo zdrowia. problem polega jednak na tym, że kot jest jeszcze mały i miał zostać zaszczepiony dopiero w docelowym miejscu zamieszkania. zamierzam tam jutro zadzwonić i dopytać, ale może ktoś z was wie, czy faktycznie bez wcześniejszych
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

20 czerwca 2020, Pisarzowice, ul. Bielska, godz. 18.04 - Wypadek drogowy, zderzenie samochodu osobowego z autobusem PKS. Wskutek zdarzenia kierowca osobówki wypadł z auta. Nieprzytomnego mężczyznę, w ciężkim stanie, odwieziono do szpitala. Więcej: https://bit.ly/2YWIpO3

#pisarzowice #strazpozarna #jrg #osp #policja #wrd #pogotowieratunkowe #wypadek #autobus #pks
grishko - 20 czerwca 2020, Pisarzowice, ul. Bielska, godz. 18.04 - Wypadek drogowy, z...

źródło: comment_1592678416QzG92yvzadei33VEQK0no9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Singularity00 PKS to "firma" państwowa-więc rudy i banda nic do tego nie mają.
Natomiast PKS ma pod górkę już od bardzo dawna + pojawiła się konkurencja np.Gepard.
Więc pewnie jak będą wybory za 3 lata to PIS wznowi PKS i powie że Kris zepsół a PIS ratuje wsie itd to koło spitolenia na następne 5 lat ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@thesc: ja wiem, że państwowa ale skoro przeciwnicy rządu tak gardzą wszystkim co sterowane centralnie i jednocześnie tak dbają o to co na miejscu to czemu nic nie zrobili? bo po co lepiej płakać w tv, że rząd nie dotuje nieopłacalnego biznesu samemu nic nie robiąc.

PKS w agonii był już dawno i prywatnie uważam, że nie było czego ratować. Rynek weryfikuje najlepiej potrzeby konsumenta.
Teren w dobrym miejscu, straszydło
  • Odpowiedz
Jeszcze do obszczanych PKSów na jakieś zadupia będziemy dopłacać? Po co, żeby w kółko jebitnym autobusem jeździły 3 osoby? Przecież na takim czymś można kręcić takie wały że ja p------e XD
#tvpis #pks #transport
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie najlepiej zgłosić te kopcące PKSy Polbusa? Nie chce mi się wierzyć, że spełniają normy zadymienia, a przeglądy podbijają pewnie na własnych stacjach. #pks #wroclaw

PS i żeby Budwajzer nie wjechał mi na chatę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uber wprowadził usługę Hourly Driver (kur... tzn. kierowca na godziny). Płaci się 45 zł / h bez limitu kilometrów.

To jak, cebularze? kto pierwszy pojedzie z Warszawy do Gdańska za 225 zł? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z czego kierowca dostanie 175 zł za 700 km (wliczając powrót). 25 groszy za km brutto XD

#uber #cebuladeals #pks #niewolnictwo
PrzodownikPracy - Uber wprowadził usługę Hourly Driver (kur... tzn. kierowca na godzi...

źródło: comment_1587486511KHtEv0L8T6wKXwrtO6sznS.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PKS jeszcze istnieje, czy kwarantanna dobiła go totalnie? Jak tam pkp i wszystkie inne firmy związane z pociągami, dają radę czy też widać już, że ledwo zipią? Zdechnie cos na amen, nie zdechnie, jak Mirki myślicie?
#pks #pkp #kolej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bazylczuk: Jeśli chodzi o PKS, to jako jedno przedsiębiorstwo nie istnieje od 30 lat. Działają (albo i nie) osobne lokalne spółeczki, musiałbyś pytać o każdą osobno jak się ma.
  • Odpowiedz
@potrzebie: chodzi mi tylko o to, czy autobusy jeszcze jeżdżą, czy te smętne resztki też wycofają przez bankructwo tego co zostało z powodu kwarantanny. Już bez tego nie mieli pasażerów
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak wygląda sytuacja komunikacyjna na wioskach i w mniejszych miastach w krajach zachodnich? Czy jest tak jak w Polsce i mają #pks czy głównie infrastruktura kolejowa? I czy istnieje tam wykluczenie komunikacyjne? Ktoś się orientuje, bo interesuje mnie ogólnie ten temat. #pks #komunikacja #europa #zachod

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xhotinhe: mogę dać ci przykład z Nowej Akwitanii. Po małych wioskach jeżdżą busiki ale dostosowane są do potrzeb dzieci uczących się. Kolej między dużymi miastami ale zatrzymują się też w miasteczkach po 2000-3000 mieszkańców. Flixbusy i podobne jeżdżą już nawet między miastami 10k. Większość korzysta z samochodów
  • Odpowiedz
@xhotinhe: W Niemczech jak jesteś bardzo biedny i potrzebujesz samochodu bo masz chore dziecko, dojeżdżasz daleko do pracy itd. To urząd kupi ci 9 letnie auto i sponsoruje kurs prawa jazdy.
  • Odpowiedz
Wsiadam na dworcu głównym do #pks środkowymi drzwiami bo przednie zabarykadowane. Pytam się kierowcy jak kupić bilet. On mówi, że nie sprzedaje. No to mówię do niego: i co? mam teraz szybko biec do kasy? A on do mnie: kasy też są nieczynne. Mój #rzeszow taki piękny #heheszki #koronawirus
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupet: jak ja dawno na pksie w łukowie na hotdogach nie byłem. Teraz to kanapki wege wszędzie i kebaby a tam było jeszcze po staremu. Jak w kwietniu będzie jeszcze otwarte to przejadę się jednośladem
  • Odpowiedz
@Reflexiej123: mieszkam na wsi na.takim zadupiu że nawet do przystanku mam okolo 7 km. Mieszkałam też w Wawie w miejscu z ogromną ilością autobusów, tramwajów i bardzo blisko do 3 stacji metra, więc nie.było problemu. I nie nie s--------m stąd a nawet gdybym miała to na jeszcze większą wieś a na pewno nie do miasta bo to nie komunikacja jest tu istotna. Mieszkając w Wawie tez się denerwowalam jak.byly jakies
  • Odpowiedz
@Hav0c: MPK w Rzeszowie cierpi na wiele problemów, nawet ten wspomniany w artykule. Jest niedoinwestowane, kierowcy mają za dużo za głowie, zarobki niskie, ale porównywanie MPK do PKS jest niedorzeczne moim zdaniem. Ten drugi wciąż tkwi w PRLu moim skromnym zdaniem.
  • Odpowiedz