Wszystko
Najnowsze
Archiwum
3
PKP Intercity nie wyklucza ogłoszenia w tym roku przetargu na pociągi piętrowe.
PKP Intercity nie wyklucza, że jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na dostawę pociągów typu push-pull, które będą się składały z wagonów piętrowych - poinformował PAP prezes kolejowej spółki Marek Chraniuk.
z- 2
- #
- #
354
PKP chce kupić piętrowe pociągi

PKP Intercity nie wyklucza, że jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na dostawę pociągów typu push-pull, które będą się składały z wagonów piętrowych - poinformował PAP prezes kolejowej spółki Marek Chraniuk.
z- 165
- #
- #
- #
- #
- 2
@starypijany123: Tak, znana mi jest aktualizacja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego sobie zaśmieszkowałem z Gruza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@starypijany123: oni chyba znaleźli sposób na pozyskanie kasy do naprawy wszystkich mostów w polsce. Po kolei będą zgłaszać każdy most do remontu, towarzystwa mikoli się będą burzyć, media przyjadą, zrobi się fejm na ten mostek i cyk, państwo da na remoncik ;)
konto usunięte via Android
- 2
- 147
@Whispererer: czekaj, zaraz się domyślimy skąd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 277
@Andczej: jak nie ma nazwy miejscowości, to znaczy że Warszawka XD
@Megasuper: Jeżeli ma prywatny to słusznie z mordą. Nie jest też jej winą ani to, że pkp nie dba o to, ani to, że ty nie masz swojego prywatnego( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Megasuper: polecam zaopatrzyć się we własny, jakiś wyższej jakości, bo nawet jak by coś tam stało to najprawdopodobniej byłby to spirytus rozcieńczony z woda xD
W czwartek jechałem do Gdańska pociągiem z rowerem. W pociągu okazało się że był "błąd i systemie" i sprzedali tak o jakieś 10 miejsc rowerowych wiecej xD
Dziś wracam i coś czuję że znowu będzie jakiś "błąd w systemie" i znowu przez pomyłkę sprzeda im się troszkę za dużo miejsc.
Zabawny się w jasnowidza i obstawianie czy będzie błąd systemu czy jednak nie.
Dziś wracam i coś czuję że znowu będzie jakiś "błąd w systemie" i znowu przez pomyłkę sprzeda im się troszkę za dużo miejsc.
Zabawny się w jasnowidza i obstawianie czy będzie błąd systemu czy jednak nie.
źródło: comment_1597577034GTJggk8QKi2sMUndzmFhOj.jpg
Pobierz- 14
Będzie
@CreativePL: jazda polską koleją to często rak, ale jazda z rowerem to k---s rak z przerzutami. Albo sprzedadzą za dużo miejsc, albo wagon rowerowy nie pojedzie, albo wagon widnieje jako rowerowy i miejsce dla roweru to korytarz pod kiblem, albo jest 1 wieszak albo 8 nigdy nie wiadomo. Albo w wagonie rowerowym nie działają drzwi... też tak miałem. Najlepszy to jest stary kibel, gdzie wchodzi do służbowego nieskończona ilość rowerów
Uwielbiam jechać sobie wygodnie #kolejemazowieckie i z wnętrza mojego klimatyzowanego bezprzedziałowego wagonu z gniazdkami patrzeć na biedaków z #pkp w osmioosobowych przedziałach bez klimy z firaneczkami w upale 30 stopni.
@Bzdziuch: jakbyś nie był biedakiem to byś jeździł s klasa z szoferem
- 1
@klamkaodokna: SKM classą
- 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Jest gdzieś otwarta biedronka na dworcu PKP?? W sensie że w niedzielę ?? #pkp
Witam jutro jadę #pkp #kolejemazowieckie kiedy mogę spodziewać się obsługi z wózkiem z poczęstunkiem?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@Bzdziuch: każdy taki mobilny WARS stoi na W-wa Wschodniej - na końcu peronu w blaszanej budzie. Można się zgłosić po darmowego wafelka i wodę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bagiezta88: ale mnie też w-------ą te wieczory panieńskie . Picie wina z gwinta , śpiewy , odwaga bo wielce wypiły sobie. A na trzeźwo takie sztywne i spokojne
https://gloswielkopolski.pl/most-w-stobnicy-do-wysadzenia-pkp-mialo-zaproponowac-filmowcom-z-hollywood-kolejny-zabytkowy-most-do-zniszczenia-tym-razem-w/ar/c1-15128491
Most w Plichowicach już jest za głośny, wiec wzięli się za inny - tym razem w Stobnicy (tak, tam stawiany jest na grubym wale zamek przez poznańskich przedsiębiorców). PKP potwierdza, ze już zaoferowało go w zastępstwie producentom mi7...
Czy postaramy się to rozgłośnić?
Zdjęcie
Most w Plichowicach już jest za głośny, wiec wzięli się za inny - tym razem w Stobnicy (tak, tam stawiany jest na grubym wale zamek przez poznańskich przedsiębiorców). PKP potwierdza, ze już zaoferowało go w zastępstwie producentom mi7...
Czy postaramy się to rozgłośnić?
Zdjęcie
źródło: comment_1597470202XQSru93FHyBvaKd15MeXHr.jpg
Pobierz@jar86: Jeżeli wysadzą go tylko po to, by postawić w zamian nowy to mieszkańcy jeszcze im podziękują :) Od lat przejście jest zamknięte, a most (obecnie w bardzo złym stanie) był ważnym łącznikiem między Stobnicą a Brączewem. Jest też projekt by przez most pociągnąć dalej piękną drogę rowerową łączącą Oborniki Wlkp i Wronki. Także takie rozwiązanie byłoby ok. Jesteśmy Wielkopolanami, umiemy liczyć i robić balans zysków/strat :) Natomiast jeśli mają
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 42
Prawdopodobnie uratowałem dziś idiocie życie ¯\_(ツ)_/¯
Pociąg rusza ze stacji po około minucie postoju, drzwi zamknięte, gwiżdżemy i ruszamy. Zachowane zasady bezpieczeństwa.
Rozglądam się podczas ruszania czy wszystko jest okej aż widzę że ktoś sobie otwiera drzwi i wyrzuca walizkę na peron (dopóki pociąg nie osiągnie 5km/h to drzwi można otworzyć) i widzę że szykuje się jakiś facet do skoku. Nie miałem kontaktu wzrokowego ani z maszynistą ani z kierownikiem pociągu więc bez namysłu
Pociąg rusza ze stacji po około minucie postoju, drzwi zamknięte, gwiżdżemy i ruszamy. Zachowane zasady bezpieczeństwa.
Rozglądam się podczas ruszania czy wszystko jest okej aż widzę że ktoś sobie otwiera drzwi i wyrzuca walizkę na peron (dopóki pociąg nie osiągnie 5km/h to drzwi można otworzyć) i widzę że szykuje się jakiś facet do skoku. Nie miałem kontaktu wzrokowego ani z maszynistą ani z kierownikiem pociągu więc bez namysłu
źródło: comment_1597440861nKE5W19DgTJRDMsXwA0H2s.jpg
Pobierz@gumpa_bobi: uciekł bo obsrał zbroję, kary za zatrzymanie składu są soczyste
@gumpa_bobi po użyciu hamulca awaryjnego wystarczy uzupełnić powietrze w przewodzie hamulcowym i można jechać dalej czy jest to bardziej problematyczne?
I trzeba spisywać jakiś protokoł z użycia hamulca awaryjnego czy coś?
I trzeba spisywać jakiś protokoł z użycia hamulca awaryjnego czy coś?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, chciałam kupić bilet przez internet na pociąg Kołobrzeg-Olsztyn, ale na stronie intercity nie widzę takiej opcji. Wiecie może czy to jakis błąd na ich stronie, czy tylko w kasie dostane ten bilet? Chodzi mi o ten pociąg o 13:38
#kiciochpyta #pkp #pkpintercity #pociagi
#kiciochpyta #pkp #pkpintercity #pociagi
źródło: comment_159740558535FWYNnVHtMqimFaJM8qeS.jpg
Pobierz@missGuided: ten pociąg jest odwołany do 29 sierpnia, pewnie jeszcze nie wiedzą czy go przywrócą.
@Catmmando: ale ona nie pyta o ten z przesiadkami, tylko ten drugi. I Intercity już sprzedaje bilety z przesiadkami, ale na razie wspiera tylko jedną przesiadkę (dwa bilety) xd. Kupowanie 3 osobnych biletów niestety jest nieekonomiczne, bo system wtedy liczy osobno kilometrówki zamiast zsumować wszystkie 3 odległości, co sprawia że cena za 1 km jest niższa.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@samalandra: skoro PolRegio to nie #pkp ¯\_(ツ)_/¯ A fakt, że jeżdżą tam stare kible nadal to niezbyt miła perspektywa
@jElitaInternetu:
#pkp 385 osób
#kolej 548 osób
Argument obalony.
Ludzie wrzucają wszystko do jednego worka tylko z powodu własnego ograniczenia.
#pkp 385 osób
#kolej 548 osób
Argument obalony.
Ludzie wrzucają wszystko do jednego worka tylko z powodu własnego ograniczenia.
- 1383
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 456
@MirabelleCooper: nie zesraj się.to pasta, która krąży na Mirko od X czssu. Zaraz zesrasz się X2 bo no skąd miałaś to wiedzieć xD
























#pkp
źródło: comment_1597634335y7xVsCbQ77vzig26Fekh9R.jpg
Pobierz