Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Ktoś ogarnia co się stanie w wypadku zatwierdzenia przeze mnie PITu sporządzonego przez KAS jeśli okaże się, że coś było w nim nie tak na moją korzyść?
3
Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za...

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne....
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mireczki tak z ciekawości - czy wśród osób, którym się udało wejść na stronę i sprawdzić przygotowany PIT zgadza się wszystko? U mnie nie, np. wyszedł za duży podatek. Jak policzyłem w programie, to czegoś tam nie uwzględnili. I widzę, że sporo osób tak ma. Może ministerstwo myśli, że ludzie nie sprawdzą i zapłacą wg wyższych stawek? Tu stówka, tam dwie stówki i się uzbiera na miesiąc 500+.
#finanse #
#finanse #
Czy masz dobrze przygotowany PIT?
- Tak 60.0% (9)
- Nie 40.0% (6)
Ktoś wie jak zapłacić podatek? Po wypełnieniu wyszło mi 47zł do zapłaty, a jeszcze nigdy tego nie robiłem :v
#pit #kiciochpyta #pytanie
#pit #kiciochpyta #pytanie
- 1
@emerjot: To sobie podjadę do urzędu jak będzie czas. Do 1 kwietnia czy do 30 kwietnia jest termin?
- 1
@jakub3k12345: 30.04
- 0
Wiem że dzisiaj to ta strona działa jak chce, ale ogólnie to w https://epit.podatki.gov.pl/yourpit/sent powinienem móc zobaczyć PIT11 które mój pracodawca wysyłał jak byłem na umowie o pracę? Ogólnie bym chciał zobaczyć PITy z poprzednich lat. Będzie taka opcja?
Bo na razie ta strona jest pusta ¯\_(ツ)_/¯
#podatki #pit #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Bo na razie ta strona jest pusta ¯\_(ツ)_/¯
#podatki #pit #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
- 1
@pwn3r: nie zobaczysz deklaracji 37 i 38 z poprzednich lat.
PIT-11 zobaczysz w zakładce "bieżące" w ramach PIT-37 ("zeznanie przygotowano w oparciu o").
W rozliczonych masz te które wysłałeś za ostatni rok.
PIT-11 zobaczysz w zakładce "bieżące" w ramach PIT-37 ("zeznanie przygotowano w oparciu o").
W rozliczonych masz te które wysłałeś za ostatni rok.
@pwn3r: Treści tych PIT11 chyba nie obejrzysz. Przynajmniej u mnie nie było żadnej możliwości pobrania tych dokumentów. Z drugiej strony, może powinna tam być, tylko coś się wysypało. Wcześniej wyświetlała mi się nazwa firmy, rodzaj dokumentu i NIP. Teraz mam tylko rodzaj dokumentu i NIP. Może niektórzy szczęśliwcy mogą pobrać PDF-a xD ?
konto usunięte via iOS
- 131
@MyPhilosophy: nie afiszowalbym sie tak z majatkiem, bo zaraz sie zglosi dalsza rodzina itp.
@MyPhilosophy: uważaj, bo Cię wystalkują i jeszcze okradną z majątku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 0
- 1
- 0
Na umowie o pracę, bez żadnych ulg, powinno się wychodzić na zero tak?
#pit
#pit
Nie możesz złożyć zeznania podatkowego za 2018 r. wspólnie z małżonkiem, ponieważ twój małżonek prowadził pozarolniczą działalność gospodarczą (lub działy specjalne produkcji rolnej) opodatkowaną na zasadach ogólnych. Dlatego złóż zeznanie podatkowe PIT-36/PIT-36S albo rozlicz się indywidualnie. Oprócz przychodów uzyskanych od płatników w PIT-36/PIT-36S wykaż wszystkie przychody uzyskane w 2018 r., które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w tym również uzyskane z prowadzonej działalności gospodarczej.
No i co teraz? Żona cały
No i co teraz? Żona cały
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
2
Dotąd tylko 20 tys. szczęśliwców rozliczyło "Twój e-PIT". Świetna...

Miliony Polaków powinny mieć od dziś możliwość do rozliczenia swojego zeznania PIT w dosłownie kilka kliknięć. Na razie zrobiło to ledwie 20 tys. osób. 'Ledwie' - bo sądząc po tym, że serwery padły i do systemu bardzo trudno jest się dostać, chciałoby to zrobić wiele więcej osób.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@fankyfranki: próbowałem rano, wyglądało na to że serwery mają postawione na tych samych ziemniakach co wykop
- 0
@spoxman
@WstretnyOwsik
@tasiu84
Dzięki wielkie za potwierdzenie tego co w sumie chyba wszyscy się domyślaliśmy. Dajcie paste o serwerowni gov.pl.
@WstretnyOwsik
@tasiu84
Dzięki wielkie za potwierdzenie tego co w sumie chyba wszyscy się domyślaliśmy. Dajcie paste o serwerowni gov.pl.
Szybciej się rozliczę poprzez normalne programy z RiGCzem niż przez tą super stronę wypluwającą co chwila błędy (o ile oczywiście działa) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pit
#pit
@Armand0: Pit Format for life
- 3
@tlaziuk: bo strona nie obsługuje jakieś mega niszowej przeglądarki na bazie chromium? xD płaku płaku
- 44
i na to idą moje podatki... ja p------e
@tlaziuk: Bo strona na której przetwarza się bardzo wrażliwe dane - można edytować roczne zeznania podatkowe, nie obsługuje przeglądarki którą używa średnio 0.014% odbiorców na świecie?



















#pit #gorzkiezale