Wpis z mikrobloga

@Hedage to już nie wiem. Ale jeśli tak zrobisz, znaczy, że się zgadzasz robić to internetowo. Znaczy- wiedziałeś, że tak się da. I mimo tego, że spodziewałeś się, że może coś się nie udać- zatwierdziłeś to milcząco. Ja interpretowałabym na korzyść państwa, czyli lipę masz ty xD
@Hedage:
@banjo: Otóż nie.
Art.45ce. W przypadku stwierdzenia przez organ podatkowy, że złożone zeznanie zawiera błędy lub oczywiste omyłki powstałe z winy organu podatkowego, organ podatkowy koryguje zeznanie, dokonując stosownych poprawek lub uzupełnień.

Natomiast jeśli zatwierdzono zeznanie z błędem, ale nie z winy organu podatkowego - to standardowo, korektę trza zrobić. Prawo do korekty przysługuje każdemu przez 5 lat. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, w jakim trybie pierwotna
@banjo: To po co by było w ogóle te rozliczenie przygotowywane przez KAS, skoro i tak muszę sam sobie wszystko policzyć? XD

@potrzebie: Czyli w mojej sytuacji jeśli zatwierdzę PITa sporządzonego przez KAS to nie będą się czepiać, nawet jeśli coś tam KAS namieszał i to na moją korzyść? Mi się zdaje, że nie ma tam żadnych błędów, bo wszystko się zgadza z tym co sam sobie policzyłem, ale wolę
@potrzebie: Ale jakie to ma znaczenie? Ja się pytam teoretycznie. U mnie wygląda na to, że się zgadza, ale pytam na wypadek, gdyby jednak coś się nie zgadzało. Na moje się zgadza, a urząd sobie może po swojemu zinterpretować i powie, że się nie zgadza. O to mi chodzi. Co wtedy?