@stiwinga22: Biegnę z pomocą! Deklaracja jest wysyłana bezpośrednio do Ministerstwa Finansów, wysyłka działa nieprzerwanie przez całą dobę. Wystarczy wypełnić deklarację i zgodnie z wymogiem Ministerstwa wpisać przychód za rok 2017. Jeżeli deklaracja otrzyma status 200 i UPO, to znaczy, że dane autoryzacyjne były zgodne i deklaracja została wysłana poprawnie.
#pit #podatki #epity #pit2019
  • Odpowiedz
#pit #kryptowaluty #podatki
Mireczki, obowiązek podatkowy od kryptowalut powstaje w momencie wypłaty z giełdy na konto osobiste/ firmowe i zamianie na walutę fiducjarną? Tj. nie wliczam tego co mam na rachunku giełdowym w tym momencie do przychodów, czy
też jest odwrotnie?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@letrust @brodatylarry: Dopiero za transakcje krypto-krypto przeprowadzone w 2019 nie ma podatku. Za transakcje z 2018 krypto-krypto nadal obowiązuje. W pierwszej wersji projektu ustawy miało to obowiązywać wstecz od 1 stycznia 2018 ale wycofali się z tego.
  • Odpowiedz
Mirki pracowałem w Czechach w tamtym roku 2,5 miesiąca. Z tego co czytam to muszę złożyć w Polsce zeznanie podatkowego z tego tytułu. Z firmy czeskiej nie otrzymałem odpowiednika polskiego PITu, czyli Daňové přiznání i w sumie nie wiem, czy powinienem go dostać, mam za to paski z wypłaty. Ma ktoś pomysł, jak się z tego rozliczyć? #czechy #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pedros92 pracuje w czechach i tam babki z ksiegowosci chodza i rozdaja. Nie wiem czy nie bedziesz musial sam odebrac tego pita z miejsca pracy albo zadzwonic zeby ci przeslali
  • Odpowiedz
Mireczki mam #pytanie odnośnie #pit
w tym roku przysługuje nam ulga na #dzieci , wypełniając e-PIT mam podać "Liczba miesięcy (w tym niepełnych), za które przysługuje ci ulga poz. E.5 z PIT/O" za siebie i za żonę (poz. E.6 z PIT/O). Rozumiem, że jeśli chcemy wpisać ulgę za 6 miesięcy (mały urodził się pod koniec lipca) to w jednej rubryce wpisuję 6 (poz. E.5 z PIT/O)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie mam mireczki i mirabeleczki.
Wszedłem na tą magiczną stronę do składania PITów w końcu i okazuje się, że mam niedopłatę 3zł :D Nigdy nie miałem takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem jak teraz powinienem postąpić. Która opcja jest poprawna:
1. Najpierw dokonuję wpłaty tych 3zł na konto USu, a następnie składam deklarację podatkową (tylko jak w niej uwzględnić dopłacone 3zł?).
2. Składam deklarację podatkową z zaległymi 3zł, a następnie dokonuję wpłaty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest tu ktoś kto jest w stanie pomóc z wypełnieniem PIT'a?
Dziewczyna ma problem a ja nie potrafie jej pomóc xD Chodzi o zlecenie zagraniczne - jeśli podatek został opłacony zgodnie z wymaganiami zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia (bodajze do 20 dnia nastepnego miesiaca jest termin) to jak to uwzględnić w rozliczeniu rocznym?
#pit #podatki #prawo #rozliczeniapodatkowe
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś z Was orientuje się może jak wygląda sprawa z rozliczaniem praktyk studenckich? Czy trzeba takie praktyki rozliczać w picie? Jeżeli tak, to co zrobić w sytuacji, jak zdałem sobie sprawę po fakcie, że taka umowa może obowiązywać 3 miesiące maksymalnie, a Janusze biznesu oferowali mi taką przez 5 dopóki się nie zwolniłem? Bo przyszło mi jakieś awizo do poprzedniego mieszkania, a aktualnie dalej jestem na erasmusie, więc nie mam jak
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś kto dostał już zwrot nadpłaty może sprawdzić czy zmienił mu się status kodu na epit.podatki.gov.pl Ja mam "PIT poprawnie złożony (status 200)" a kasy jak nie było tak nie ma składałem 15 lutego i nie wiem czy nie mam jakiegoś niezapłaconego mandatu. Czy jak ktoś dostał już zwrot ma inny numer stratusu?

#pit #epit #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprawdzam e- #pit na portalu podatkowym, a tam te złodzieje ( ͡º ͜ʖ͡º) z US chcą ode mnie 91zł z tytułu niedopłaty.
Jak ktoś nie chce robić przelewu samodzielnie, to Portal udostępnia prosty przelew poprzez KIR za 55groszy. Złodzieje
#podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szalek995: Ciężko nie narzekać, gdy niesiesz do rozliczenia dwa pity i składasz je jednocześnie. Ktoś przekazem pocztowym dostaje zwrot a ten, co mu mają przelać na konto musi czekać z niewiadomych przyczyn ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mureczki, rozliczyłem pit37 na podatki.gov.pl, ale zapomniałem o zagranicznych zarobkach. Musze teraz rozliczyć pit 36/zg ?, da się zrobić korektę online?

Gdzie najtaniej odzyskam podatek zapłacony w Niemczech. Czy strony typu euro-tax, tax-pol są legitne?

#pit #podatki #ksiegowosc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach