Dzisiaj w urzędzie skarbowym miałem wyznaczony termin odbioru nadpłaty podatku ale się nie wyrobiłem. Jest możliwość odbioru tego jutro czy przepadło i muszę czekać kolejny miesiąc czy coś? #kiciochpyta #pit #urzadskarbowy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

kalamitka
via Wykop Mobilny (Android)- 0
487
OdPITować emerytów? Ale czemu tylko ich?!

Co jakiś czas wraca pomysł zwolnienia emerytur z „podatku dochodowego”. Zwolennicy tego pomysłu argumentują, że bezsensem jest opodatkowanie pieniędzy pochodzących z kasy państwa. Tyle że bezsensowność PIT-u sięga znacznie dalej i nie dotyczy tylko emerytur.
z- 59
- #
- #
- #
- #
- 0
#pit #kryptowaluty #podatki
Mireczki, obowiązek podatkowy od kryptowalut powstaje w momencie wypłaty z giełdy na konto osobiste/ firmowe i zamianie na walutę fiducjarną? Tj. nie wliczam tego co mam na rachunku giełdowym w tym momencie do przychodów, czy
też jest odwrotnie?
Mireczki, obowiązek podatkowy od kryptowalut powstaje w momencie wypłaty z giełdy na konto osobiste/ firmowe i zamianie na walutę fiducjarną? Tj. nie wliczam tego co mam na rachunku giełdowym w tym momencie do przychodów, czy
też jest odwrotnie?
@letrust @brodatylarry: Dopiero za transakcje krypto-krypto przeprowadzone w 2019 nie ma podatku. Za transakcje z 2018 krypto-krypto nadal obowiązuje. W pierwszej wersji projektu ustawy miało to obowiązywać wstecz od 1 stycznia 2018 ale wycofali się z tego.
- 0
@rozliczkryptowaluty dzięki śliczne ;)
- 0
Mirki pracowałem w Czechach w tamtym roku 2,5 miesiąca. Z tego co czytam to muszę złożyć w Polsce zeznanie podatkowego z tego tytułu. Z firmy czeskiej nie otrzymałem odpowiednika polskiego PITu, czyli Daňové přiznání i w sumie nie wiem, czy powinienem go dostać, mam za to paski z wypłaty. Ma ktoś pomysł, jak się z tego rozliczyć? #czechy #pit
@pedros92 pracuje w czechach i tam babki z ksiegowosci chodza i rozdaja. Nie wiem czy nie bedziesz musial sam odebrac tego pita z miejsca pracy albo zadzwonic zeby ci przeslali
@pedros92 kolezanka pracowala chwile przez agencje i z tego co pamietam to musiala do niej dzwonic po to. Zacznij od agencji
@Pan_M-------u: składany zaraz po 15.02, zwrot jakoś w zeszłym tygodniu
@Pan_M-------u: dostałem w 3 tygodnie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 6
@snarlox ludzie z takim avatarem zawsze są na końcu do rozliczenia
@snarlox: nie wiedzą czy jesteś gender fluid i teraz mają problem w urzedzie jak to rozliczyc
Mireczki mam #pytanie odnośnie #pit
w tym roku przysługuje nam ulga na #dzieci , wypełniając e-PIT mam podać "Liczba miesięcy (w tym niepełnych), za które przysługuje ci ulga poz. E.5 z PIT/O" za siebie i za żonę (poz. E.6 z PIT/O). Rozumiem, że jeśli chcemy wpisać ulgę za 6 miesięcy (mały urodził się pod koniec lipca) to w jednej rubryce wpisuję 6 (poz. E.5 z PIT/O)
w tym roku przysługuje nam ulga na #dzieci , wypełniając e-PIT mam podać "Liczba miesięcy (w tym niepełnych), za które przysługuje ci ulga poz. E.5 z PIT/O" za siebie i za żonę (poz. E.6 z PIT/O). Rozumiem, że jeśli chcemy wpisać ulgę za 6 miesięcy (mały urodził się pod koniec lipca) to w jednej rubryce wpisuję 6 (poz. E.5 z PIT/O)
@virusriddle Rozliczasz tylko u jednego rodzica.
@virusriddle: nie ma to znaczenia czy w jedna wpiszesz 6 czy w dwie po 3. Jak się rozliczacie razem to i tak jest to samo. Ja zawsze wpisuje do jednej osoby i nie ma problemu.
- 0
Pytanie mam mireczki i mirabeleczki.
Wszedłem na tą magiczną stronę do składania PITów w końcu i okazuje się, że mam niedopłatę 3zł :D Nigdy nie miałem takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem jak teraz powinienem postąpić. Która opcja jest poprawna:
1. Najpierw dokonuję wpłaty tych 3zł na konto USu, a następnie składam deklarację podatkową (tylko jak w niej uwzględnić dopłacone 3zł?).
2. Składam deklarację podatkową z zaległymi 3zł, a następnie dokonuję wpłaty
Wszedłem na tą magiczną stronę do składania PITów w końcu i okazuje się, że mam niedopłatę 3zł :D Nigdy nie miałem takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem jak teraz powinienem postąpić. Która opcja jest poprawna:
1. Najpierw dokonuję wpłaty tych 3zł na konto USu, a następnie składam deklarację podatkową (tylko jak w niej uwzględnić dopłacone 3zł?).
2. Składam deklarację podatkową z zaległymi 3zł, a następnie dokonuję wpłaty
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Hej, czy dostaje sie PIT, jeżeli przepracowało się 1 dzień 8h na umowie zlecenie ?
#podatki #pit #rozliczeniapodatkowe
#podatki #pit #rozliczeniapodatkowe
- 1
Co ciekawe zwrócili mi też zaleglą złotówkę za rok 2017, powinni mi to przelać z należnymi odsetkami.
#podatki #rozliczeniepodatkowe #pit
#podatki #rozliczeniepodatkowe #pit
źródło: comment_X9lNwiw6BMEplhC6zNPyIZqPttCysUYE.jpg
PobierzCzy jest tu ktoś kto jest w stanie pomóc z wypełnieniem PIT'a?
Dziewczyna ma problem a ja nie potrafie jej pomóc xD Chodzi o zlecenie zagraniczne - jeśli podatek został opłacony zgodnie z wymaganiami zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia (bodajze do 20 dnia nastepnego miesiaca jest termin) to jak to uwzględnić w rozliczeniu rocznym?
#pit #podatki #prawo #rozliczeniapodatkowe
Dziewczyna ma problem a ja nie potrafie jej pomóc xD Chodzi o zlecenie zagraniczne - jeśli podatek został opłacony zgodnie z wymaganiami zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia (bodajze do 20 dnia nastepnego miesiaca jest termin) to jak to uwzględnić w rozliczeniu rocznym?
#pit #podatki #prawo #rozliczeniapodatkowe
@SmiesznaBeczka jako przychód od prostytucji
- 1
Czy ktoś z Was orientuje się może jak wygląda sprawa z rozliczaniem praktyk studenckich? Czy trzeba takie praktyki rozliczać w picie? Jeżeli tak, to co zrobić w sytuacji, jak zdałem sobie sprawę po fakcie, że taka umowa może obowiązywać 3 miesiące maksymalnie, a Janusze biznesu oferowali mi taką przez 5 dopóki się nie zwolniłem? Bo przyszło mi jakieś awizo do poprzedniego mieszkania, a aktualnie dalej jestem na erasmusie, więc nie mam jak
konto usunięte via iOS
- 1
@PrzegrywNaErasmusie: najlepiej zadzwon w to miejsce gdzie miales praktyki... niech ci na maile wysla kopie pit11.
@PrzegrywNaErasmusie: Trzeba nauczyc sie nastawiac czajnik na 05:55. Zalac sage przed szosta najlepsze xD
- 322
- 117
- 58
- 2
Mireczki, nigdy nie prosiłem o nic na mirko, ale w tym przypadku jednak poproszę o wpłatę 1%, dziękuję! :)
#jedenprocent #podatki #pit
#jedenprocent #podatki #pit
źródło: comment_7keyXrkpRArQpzQxB1Uah8Hg0WJ10bT4.jpg
PobierzKtoś kto dostał już zwrot nadpłaty może sprawdzić czy zmienił mu się status kodu na epit.podatki.gov.pl Ja mam "PIT poprawnie złożony (status 200)" a kasy jak nie było tak nie ma składałem 15 lutego i nie wiem czy nie mam jakiegoś niezapłaconego mandatu. Czy jak ktoś dostał już zwrot ma inny numer stratusu?
#pit #epit #podatki
#pit #epit #podatki
@ShakeItOff mają 45 dni na zwrot, czyli jeszcze chwilę możesz poczekać
@ShakeItOff: W zeszłym roku w Warszawie zwrócili mi po 80 dniach. Więc bym się szczególnie nie przejmował. Średnie czasy dla każdego urzędu można sprawdzić tutaj: https://www.e-pity.pl/znajdz-urzad-skarbowy-online/
- 0
Taki urząd skarbowy to ja rozumiem. Nie wiem czemu ludzie tak na niego narzekają ¯_(ツ)_/¯
#podatki #urzadskarbowy #pit #zwrotpodatku
#podatki #urzadskarbowy #pit #zwrotpodatku
źródło: comment_I8mlivXwlVZ0KNJiHQj7BtqGxIQQqovI.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@szalek995: Ciężko nie narzekać, gdy niesiesz do rozliczenia dwa pity i składasz je jednocześnie. Ktoś przekazem pocztowym dostaje zwrot a ten, co mu mają przelać na konto musi czekać z niewiadomych przyczyn ¯\_(ツ)_/¯
- 8
@szalek995: sponsorowałeś za darmo państwo, bo zwróć uwagę że odstek już nie odzyskujesz. Z czego tu się cieszyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
























#pit #podatki #epity #pit2019