Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Jak dodać pit0 (odliczenie darowizny krwi) do edeklaracji?
#pit
#pit
- 0
okej, ale myślałem że trzeba jeszcze ten pit/o w załączniku dołączyć. Już ogarnąłem, dzięki
@Mateusz06k: Też szukałem, ulgę można wrzucić, ale nie widziałem nigdzie opcji dodania pit0, więc chyba nie trzeba.
#pit
Witam jestem przed 26 rokiem życia czy program epit dobrze rozlicza z automatu ? Bo jestem na uop i mam dopłatę 1500zl i tak WTF zawsze było na plusie i zastanawiam się z czego to się wzięło
Witam jestem przed 26 rokiem życia czy program epit dobrze rozlicza z automatu ? Bo jestem na uop i mam dopłatę 1500zl i tak WTF zawsze było na plusie i zastanawiam się z czego to się wzięło
Jestem studentem,poniżej 26 roku życia
Na umowie pensji minimalnej
Połowa roku byłem na etacie potem zlecenie
Czy jest możliwe abym musiał zapłacić 1600 zł za PIT?? #pit
Na umowie pensji minimalnej
Połowa roku byłem na etacie potem zlecenie
Czy jest możliwe abym musiał zapłacić 1600 zł za PIT?? #pit
- 1
@konrados1111: tak, ponieważ w 2019 r. limit zwolnienia wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie obowiązywało przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia. Pracodawca u którego pracujesz ma ch*jaszczą kadrową która zrobiła Cię w bambusa.
- 0
@konrados1111: Raczej błąd księgowej, dopisz sobie ulgi jeśli masz pit 11 z niego
- 0
#pracbaza #podatki #pit #epit
Czy w epicie w polu "Twój dochód" wyświetlana suma powinna być idealnie równa moim wypłatom w 2019?
Bo nie jest xd
Przez dochód w 2019 rozumiemy wypłatę za grudzień 2018 bez grudnia 2019?
Pracowałem w dwóch miejscach w tamtym roku i w PIT11 z jednej mam wpisane sporo więcej, a w drugiej sporo mniej.
Czy w epicie w polu "Twój dochód" wyświetlana suma powinna być idealnie równa moim wypłatom w 2019?
Bo nie jest xd
Przez dochód w 2019 rozumiemy wypłatę za grudzień 2018 bez grudnia 2019?
Pracowałem w dwóch miejscach w tamtym roku i w PIT11 z jednej mam wpisane sporo więcej, a w drugiej sporo mniej.
- 0
@ZawszeZFartem: obie o pracę
@Mishy: To w sumie w obu w dochodzie powinno byc wiecej niz suma wypłat, ale moze cos jeszcze w tym przypadku ma znaczenie.
- 0
Czy na platformie Twój e-pit można dodać jakoś pit-0 w celu odliczenia ulgi np. za internet? Widzę, że mogę na platformie wprowadzić samą kwotę jaka mi wychodzi do odliczenia z tego pit-0 ale czy na tym kończymy? Czy muszę gdzieś złożyć dodatkowo wspomniany pit-0?
#pit #podatki #urzadskarbowy
#pit #podatki #urzadskarbowy
- 3
Mirki, szybkie pytanie o podatek.
Ryczałt, pit 28 -> po obliczeniach wyszła kwota niedopłaty x, jest równa kwocie x za grudzień 2019, kwota x została już zapłacona. Zostanie to z automatu zaliczone? czy jechać płaszczyć się przez urzędnikiem? czy szukować 100zł za kogoś kto mi to obliczy ?:D
Dzięki
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #pit #firma
Ryczałt, pit 28 -> po obliczeniach wyszła kwota niedopłaty x, jest równa kwocie x za grudzień 2019, kwota x została już zapłacona. Zostanie to z automatu zaliczone? czy jechać płaszczyć się przez urzędnikiem? czy szukować 100zł za kogoś kto mi to obliczy ?:D
Dzięki
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #pit #firma
- 1
@wacek_1984: wszystko jest w porządku :) tak powinno wyjść
- 1
jasne że załapie, to normalna procedura przy PIT28.
@Azaajaszz: to nie blad, to nadplata
2
Komu fiskus wypełni PIT? Zobacz, jaki formularz wybrać i co trzeba wiedzieć

W sobotę ruszyła akcja składania PIT za ubiegły rok. Kto zrobił to wcześniej, temu i tak termin na ewentualny zwrot nadpłaty będzie się liczyć od 15 lutego br.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Już się rozliczyliście z pita? Z ciekawości, jakie wam wyszły kwoty do zwrotu i ile zarobiliście? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pit #urzadskarbowy #kiciochpyta #pracbaza
#pit #urzadskarbowy #kiciochpyta #pracbaza
- 0
@SwiezyWyk: 1100 nadpłaty.
- 0
Jeśli mam część przychodów z działalności i część z umowy zlecenie/dzieło to wszystkie przychody wpisuje w tej pozycji?
I czy przychód z działalności za grudzień 2019 r. też się do tego wlicza? Bo teraz dostałem PIT-11 od byłego pracodawcy, gdzie moim ostatnim miesiącem pracy był grudzień 2018 r. i na formularzu jest wykazany przychód
Umowa zlecenia, o dzieło Wynagrodzenie z umowy zlecenia, umowy o dzieło i innych umów z działalności wykonywanej osobiście
I czy przychód z działalności za grudzień 2019 r. też się do tego wlicza? Bo teraz dostałem PIT-11 od byłego pracodawcy, gdzie moim ostatnim miesiącem pracy był grudzień 2018 r. i na formularzu jest wykazany przychód
@kicjow: jak masz działalność to posługujesz się NIP
Zgłoś też to w zakładzie pracy bo oni pit 11 też powinni wystawić z nip
Zgłoś też to w zakładzie pracy bo oni pit 11 też powinni wystawić z nip
- 0
@niegwynebleid: dostałem pit11 z uop, zleceń gdzie już nie pracuje, więc na tamten okres nie miałem NIP
Nie, jeśli nie pracowałeś ani jednego dnia w Polsce w 2019 to nie musisz
- 2
@FanaticoRosso1910: Po rozliczeniu w Polsce powinieneś się jeszcze o druk o osiągniętych dochodach w Polsce. Ma stronie belastingu jest taki druk, polski US go podbija. Bez tego chyba się rozliczysz w Holandii
- 142
@sheilacooper: jak zmienisz umowe ze na ciebie będzie to mozesz
@sheilacooper Na osobę. On odliczy 2 razy. Robi cesję na ciebie i ty możesz 2x
#urzadskarbowy
#pit #ksiegowosc #prawnik
Mirki, przy rozliczeniu pitu wychodzi mi do zapłaty kilka k zł (PIT 11) Znajcie jakieś sposoby na odliczenie podatku? Najważniejsze żeby nie poszło na bombelki, madki i tvpis. Myślałem i fotowoltanice, tylko czy odliczenie od podatku w tym przypadku nie będzie na następny rok?
#pit #ksiegowosc #prawnik
Mirki, przy rozliczeniu pitu wychodzi mi do zapłaty kilka k zł (PIT 11) Znajcie jakieś sposoby na odliczenie podatku? Najważniejsze żeby nie poszło na bombelki, madki i tvpis. Myślałem i fotowoltanice, tylko czy odliczenie od podatku w tym przypadku nie będzie na następny rok?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@wesolek1996: bombelkom zalujesz?
- 1
@wesolek1996: tak 1.5 miesiaca za pozno na to
- 1
- 0
@Locked1986 przynajmniej podziękowali
@Locked1986: Oni już się nawet nie kryją z tym, że to dla nich.






























#pit