Wpis z mikrobloga

Witam,
Mam pytanie do posiadaczy quest3i noszących okulary korekcyjne. Jak wygląda sprawa z graniem w okularach? Czy istnieje duże ryzyko zarysowania soczewek? Z tego co widzę, soczewki są delikatnie poniżej, otoczone plastikowa obwódką i wydaje mi się, że standardowe okulary w najgorszym wypadku opierają się o plastik. Wiem że są nakładki korekcyjne do vr ale chciałabym najpierw przetestować sprzęt bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, na googlach będzie czasem grać druga osoba bez okularów i nakładki korekcyjne chyba będą utrudniać sprawę.
#oculus #quest3 #vr #meta
  • 9
@krav: bzdura
@GuziecKrolAfryki Wszystko zależy od okularów. jeśli będą dotykać soczewki to porysują i to bardzo. Kwestia przymiarki, sprawdzenia jak okulary przylegają. Ja miałem tyle szczęścia że porysowałem soczewki ale była też jakaś wada fabryczna więc mi wymienili i już więcej tego błędu nie popełniłem. a co do nakładek to nie będzie utrudniać, są magnetyczne nakładki które w sekundę sciągasz/zakładasz
@GuziecKrolAfryki: ja nie noszę okularów
z takich poprawiających komfort rzeczy mogę polecić aubika strap z baterią (pasek na głowę to taki must have, jest dużo opcji do wyboru jak bobovr czy kiwi), interfejs twarzowy amvr + strapy do kontrolerów też amvr
@GuziecKrolAfryki: Póki nie kupisz wkładek korekcyjnych to po prostu na maxa wysuń miedzymordzie i bądź ostrożny przy zakłądaniu i zdejmowaniu. A tak jak wszyscy wczesniej pisali nakładki magnetyczne można w moment zdjąć, tylko kup kunieczni mikrofibre DO OPTYKI żeby nie porysowac soczewek przy czyszczeniu
@krav: porysujesz I to bardzo szybko. Wystarczy ze paproch będzie na soczewce albo szmatce i już masz rysy. Optyka w q3 jest bardzo delikatna i bardzo łatwo sobie zetrzeć powłokę anty glare więc soczewki ochronne to podstawowe akcesorium do q3 ważniejsze niż niewygodna opaska