Wpis z mikrobloga

Wczoraj aktywowałem questa 3. Kilka pytań:

1. W urządzeniach mam przypisane gogle, a niżej mam napisane:
Twoje urządzenie nie jest objęte aktywną gwarancją lub gwarancja wygasła. WTF?

2. Żeby grać bez kabla na pcvr potrzebuję np. virtual desktop(płatny), router musi być podłączony kablem do kompa i zarówno router jak i komp muszą mieć wifi 5 albo 6?
2a) VD > Airlink ?

3. Jak sprawdzić czy gra po kupieniu będzie na steamie i na oculusie?
3a) Jesli dostępna jest tylko na tym albo na tym, to czy na steamie zawsze będzie lepiej kupić?

4. Sidequest to sklep czy tylko przeglądarka gier, z opcjonalnym sideloadingiem czyli "piraceniem"?
4a)Za sideloading możemy dostać flagę, że piracimy (ten killswitch cały) i wtedy RIP?

5. Macie jakąś liste must have gier? Szczególnie tych multiplayerowych, ale single w sumie też. Tak żeby było z kim w ogóle grać.

#vr #oculus

  • 8
@Piks0n:
1. Poczekaj dzień dwa. Powinno ci wskoczyć.
2. Airlink wystarczy. Nie musisz kupować VD. Tak router musi byc podłączony kablem do kompa. Bodaj komp nie musi mieć w ogóle wifi.
3. Kto co lubi.
4. Sidequest to nie piracenie. A nawet jak będziesz piracić nic ci nie zrobią
5. Half alyx, beat saber. superhot, pistol whip i w sumie tyle dla mnie osobiście.
@Piks0n 3. Żadnej gry nie będziesz mieć na steam i okularach a jedynie na apce meta na kompie i okularach niektóre. Żeby grać pcvr potrzebujesz przede wszystkim dobrego kompa, a czy będziesz grać po air link czy VD to już twój wybór i kwestia techniczna. (Np VD ogarnia AV1 a air link nie).
2. Żeby grać bez kabla na pcvr potrzebuję np. virtual desktop(płatny), router musi być podłączony kablem do kompa i zarówno router jak i komp muszą mieć wifi 5 albo 6?

2a) VD > Airlink ?


@Piks0n: darmowy AirLink. Dobrze i koniecznie: router kablem do kompa i WiFi 5Ghz. Idealnie: osobny router w trybie Bridge wpięty w główny router kablem i w pokoju w którym grasz. Nawet jakiś używany TP Link C5,
@Piks0n: Ja z airlinkiem mialem taki problem, że ciężko mu było znaleźć kompa, później używałem darmowej alternatywy ALVR ale też były problemy z nim. Teraz używam VD i bez porównania, warto było zapłacić, żeby mieć spokój bo kompa znajduje instant po odpaleniu apki