Właścicielem auta jest doświadczony kierowca. Jaka jest definicja dodatkowego kierowcy? Czy przy okazjonalnym pożyczaniu auta młodemu kierowcy trzeba go uwzględnić w porównywarce? OC jest na auto, więc teoretycznie nie jest to do udowodnienia, że młody kierowca nie jeździ nim regularnie, a jedynie pożyczył auto. Co o tym myślicie, bo jest wtedy wyraźną różnica w stawce ubezpieczenia.
#ubezpieczenia #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

13 września 2020, Bielsko-Biała, rondo u zbiegu ul. Wyzwolenia i ul. Janowickiej, godz. 22.30 - Osiemnastolatek, kierujący fiatem, na ul. Lwowskiej w Bielsku-Białej nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Policjanci z drogówki podjęli pościg. Młody kierowca miał kilka powodów, by uciekać: brak prawa jazdy, badań technicznych i OC. Więcej: https://bit.ly/3hlZCaQ

#bielskobiala #policja #wrd #poscig #oc #badaniatechniczne #prawojazdy #
grishko - 13 września 2020, Bielsko-Biała, rondo u zbiegu ul. Wyzwolenia i ul. Janowi...

źródło: comment_16000394708OtQGEOC1BagXRxnW01M1t.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś czas temu miałem dzwona nie ze swojej winy. Technik przy oględzinach mojego wraku powiedział, że mogę liczyć na dopłatę za to, że nie wziąłem auta zastępczego. Wygląda to na mniej więcej zwrot kosztów najmu za ten okres. Spotkał się ktoś z czymś takim? Ten okres to jakieś 2/3 miesiące.
#oc #motoryzacja #pzu #samochody #pytanie #odszkodowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #axa #cozagowno #oc

Mam 2 samochody ubezpieczone w Axa. Dostalem maila ze jedna polisa niedlugo sie konczy. Wlaze na ich strone i chce sie zalogowac. Podaje pesel i nr rejestracji. Super, dostaje maila z haslem. I GDZIE MAM TO HASLO WPISAC? Jak wszystkie opcje zaloguj na ich gownianej stronie przekierowuje mnie znowu na wpisywanie peselu i dow. rej. dzieki czemu dostaje na maila
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#oc #ubezpieczenia Jest możliwość kontynuacji ubezpieczenia oc bez aktualnych badań technicznych??
Badania tech skończyły się tydzień temu, auto stoi w warsztacie a oc kończy się za 2 dni. Do tej pory nie ma możliwości zrobienia przeglądu tech.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem kolizję(nie jestem sprawcą) i podczas zgłaszania szkody(chcę bezgotówkowo) mam do wyboru w jakim warsztacie ma być usunięta szkoda. W opcji "W sieci warsztatów rekomendowanych przez Wartę" mam kilka warsztatów.
Teraz tak, wybieram jakiś warsztat rekomendowany ok. ale trzeba się z nimi kontaktować w tej sprawie? Czy sama Warta do nich dzwoni i umawia nas na oględziny?
Jak to działa?

#ubezpieczenia #oc #kolizja #ubezpieczenie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arturrow: jeżeli się dobrze dogadales.z konsultantem przy zgłaszaniu szkody ( powiedziałaś że chcesz ten konkretny ich warsztat) to warta wystawiła zadanie do warszatu. Warsztat sam powinienen w ciągu 1-2.dni skontaktować, umówić itp
  • Odpowiedz
Hej, szukam fajnego OC z bogatym pakietem assistance (kluczowe, żeby nie było minimalnej odległości w km od miejsca zamieszkania) Otrzymałem jedną ofertę od agenta ubezpieczeniowego na 1500zl za OC plus Assistance bez limitu km w PL i 400km w unii. Oferta wydaje się być super, tylko właśnie ten agent oferował ubezpieczenia tylko z kilku ubezpieczalni, a chciałbym jeszcze sprawdzić rynek u innych, może ktoś będzie oferował lepszy pakiet np za niewiele więcej.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanko bo lekko nieogarnięty jestem w tych tematach. Miałem stłuczkę z nie swojej winy. Oświadczenie spisane, na miejscu zgłoszone do #oc winnego #warta. Generalnie wszytko git dalsza część przekierowana na aplikację do której dostałem dostęp SMSem. W trakcie rozmowy kilka razy prosiłem o samochód zastępczy, pan na słuchawce powiedział, że ktoś się do mnie o odezwie. Nie odezwał.
W aplikacji w rozmowie z opiekunem szkody też
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tryb_graficzny: powinni sie skontaktowac, albo mozesz sie zglosic do wypozyczalni ktore same rozlicza auto zastepcze. Generalnie mozesz sie odezwac do mnie bo zajmuję sie takimi sprawami. Jak będziesz mial kosztorys to moge pomóc uzyskac wyzsza kwotę.
  • Odpowiedz
Miałem parę dni temu kolizję swoim samochodem, średnio nadaje się teraz do jazdy(krzywe koło). Szkoda likwidowana z OC sprawcy.
Potrzebuję zastępczego samochodu, natomiast jestem też współwłaścicielem(nie głównym) innego samochodu. Nie mogę nim normalnie jeździć, bo ma zapchany katalizator i dławi się podczas jazdy.
Brać zastępczy czy będę się potem sądził z ubezpieczalnią? A może wystarczy potem oświadczenie głównego właściciela, że to on używał samochód i dlatego ja nie mogłem?
Potrzebuję zastępczego do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@errorek95: Aha, to nie wiem co lepiej zrobić :) W każdym razie wyjścia masz dwa moim zdaniem - albo bierzesz samochód zastępczy i czekasz na kasę z całki lub kasę na pokrycie kosztów naprawy (w moim przypadku wiedziałem że będzie całka i tylko czekałem na kasę a auto poszło potem na złom), albo odstawiasz samochód na naprawę bezgotówkową i wtedy chyba bierzesz samochód zastępczy z warsztatu współpracującego z tym TU,
  • Odpowiedz
@errorek95: Brac od razu. Pisalem tu wiele, wiele razy. Nic tak nie dziala motywujaca na ubezpieczyciela jak koniecznosc placenia ktorejs stowki za dobe za auto zastepcze.
  • Odpowiedz
Jak te wszystkie porównywarki wyliczają ubezpieczenia?
Zaznaczając kierowcę z większym stażem jako głównego kierowcę to np w link 4 mam ponad 200 zł mniej za OC, a takiej Proamie praktycznie nie ma różnicy?
Czy takie coś w ogóle jest legalne? Bo chyba ciężko dojść do tego który kierowca jest głównym użytkownikiem.
#oc #ubezpiecznia #ubezpiecznie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lumberman: Skladka jest obliczana na podstawie historii ubezpiepieczeniowej wlascicieli pojazdow, ewentualnie jest doplata jesli autem bedzie kierowala osoba ponizej 26 roku zycia. To jest taka podstawa, a kazde towarzystwo ma swoje wewnetrzne kryteria ktorymi sie kieruje przy obliczaniu skladki, np axa daje znizki za posiadanie dzieci w konkretnym wieku a generali/proama za liczbe lata posiadania prawa jazdy.
  • Odpowiedz
nie wiem czy ryzen 2600 nie jest lepszym wyborem niż 3100


@10129: Nawet go nie brałem pod uwagę bo w żadnych polecanych zestawach nie występuje. W porównaniu fpsów w grach jest troszkę słabszy ale 6 rdzeni jest bardziej przyszłościowe. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie pracuje ktoś czasem w Warta i nie chciałby pomóc? :( Potrzebuję imię i nazwisko właściciela samochodu tam ubezpieczonego. Wyczerpałem chyba wszystkie możliwości już i nie wiem co zrobić, by uzyskać taką informację..

#oc #ubezpieczenia #pytanie #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach