• 0
Potrzebuję najtańsze ubezpieczenie OC. Kto da mniej ten wygrywa. Napiszcie PW co potrzebujecie do wyceny. #ubezpieczenia #oc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki.
16 .11 (poniedziałek)kończy mi się ubezpieczenie OC na samochód. Wczoraj (sobota) wysłałem wypowiedzenie polisy. Czy ten jeden dzień przez też się liczy w weekendy?
Wysłałem mailem oczywiście. Dopuszczona forma przez firmę #uniqa.
Czy wypowiedzenie będzie uznane?
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #mubi #mfind #rankomat #pzu #axa #prawo #link4 #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki, jak długo trzeba teraz czekać na przerejestrowanie samochodu w urzędzie?

Druga sprawa, ubezpieczenie. Wiem, że jeszcze jakiś czas temu mieliśmy wśród nas speca, który się tym zajmował i go polecaliście. Pamiętacie jego nick?

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli zgłoszę do ubezpieczeni, że jestem nowym właścicielem auta i chcę wypowiedzieć umowę, to czy muszę czekać na przerejestrowanie samochodu, żeby podpisać umowę z nową firmą?

#oc #ubezpieczenie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem w tym roku auto. OC po poprzednim właścicielu w Warta. Poprzedni właściciel rozbił płatność na 2 raty. Nie chce płacić drugiej raty, bo mi się nie opłaca. Nie chcę re-kalkulować, bo to za dużo zachodu, nie mam czasu ani ochoty iść fizycznie do agenta. Muszę wypowiedzieć umowę przed zawarciem nowej? Czy wygaśnie sama? Ubezpieczenie też brał bym w Warcie.

#oc #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #samochd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tadumtsss: Polecam Mubi.pl z kodem (kanał motobieda z Youtube naprzykład) zwracają 150zł na konto.
Jak ubezpieczałem swoje to w mubi i tak wychodziło najtaniej w porównaniu z innymi porównywarkami
W sume ze zwrotem OC wyszło mnie 350zł XD
  • Odpowiedz
Mirki, za niedługo kończy mi się OC i szukam nowej polisy. Jak to jest z tymi internetowymi porównywarkami OC i AC? Czy w każdej będę miał takie same propozycje cenowe na nową polisę? Tzn. Porównywarka numer 1. przedstawi mi polisę TU numer 1 za X, to w porównywarka numer 2 przedstawi mi polisę tego samego TU za taką samą cenę?
#motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #polisa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Berkel_88: Oferty będą różne, bo porównywarki to multiagencje z różnymi prowizjami.
Ja jednak polecam zgłosić się np. do mnie po ofertę, przeliczę w kilknastu TU, a danych kontaktowych przynajmniej nikomu nie sprzedaję i nie masz zbędnych telefonów/maili.
  • Odpowiedz
Jak chcę wypowiedzieć umowę OC tak żeby się nie przedłużyła to skan wniosku wysyłam na mail główny ubezpieczyciela czy tej jednostki w której podpisywałem umowę? Jak mam a axa to wysyłam do axa bezpośrednio czy do agenta?

#oc #ubezpieczenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Bede wdzięczny za opinie na temat OC wykupionego w Yanosiku.

Warto, niewarto?

Z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z tagu #motoryzacja - szybkie pytanie, chcę kupić auto, właściciel - Polak - ma je na miejscu w Polsce od 3ch lat, ale po sprowadzeniu nie rejestrował go w urzędzie ani nie wykupił #oc, auto tak stoi i czeka na sprzedaż. Jak to wygląda w takiej sytuacji, kupuję to auto od niego, zabieram do siebie i mogę normalnie zrobić pierwszy #przeglad w kraju, po
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirkiod ubezpieczeń powiedzcie jak najlepiej zrobić.
Kupujemy auto dla różowej, auto ma świeże OC od tygodnia, z tego co wiem jeśli byśmy wypowiedzieli OC, to kasa wraca do sprzedającego, a rekalulacja mogłaby być niekorzystna w porównaniu z kalkulatorami OC.
Jest jakiś sposób aby opłaconą składkę zostawić dla siebie czy to z automatu musi pójść do sprzedającego?
#oc #ubezpieczenia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Likwiduję szkodę z OC sprawcy w AXA. Dostałem kosztorys i w sekcji części zamienne, na samym dole jest wpis "POTRĄCENIE 15%" i odjęta kwota 15% od całkowitej sumy odszkodowania. Zapytałem AXA czy to jest amortyzacja i wspomniałem, że według zaleceń KNF amortyzacji się nie stosuje w odszkodowaniach z OC. Odpisali mi, że: "W kosztorysie uwzględniono 15% rabat możliwy do uzyskania w przypadku udokumentowania naprawy w sieci warsztatów partnerskich AXA. Prosimy o kontakt
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zetembe: @Jason_Stafford:
Idąc ich tokiem rozumowania chyba powinienem odpisać coś stylu:
"Nie jestem zainteresowany naprawą w sieci warsztatów partnerskich AXA. Proszę nie naliczać mi 15% rabatu na odszkodowanie."? :)
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, mam sprawę. Samochód ma dwóch właścicieli i dwie osoby są wpisane w ubezpieczeniu. Na tę chwilę z tego samochodu korzysta praktycznie tylko i wyłącznie trzecia osoba. Czy można ją wpisać do samej polisy ubezpieczeniowej, tak by leciały jej zniżki? Ubezpieczenie w MTU.

Dzięki.

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach