Wpis z mikrobloga

Mireczki,

W weekend sąsiad rodziców (podczas cofania) uderzył w mój zaparkowany samochód (zbita lampa, wgniecenie w klapie bagażnika, porysowany zderzak). Spisaliśmy od razu oświadczenie i nie robił żadnych problemów.

Teraz zgłosiłem to w ramach jego OC (HDI/Warta) i poprosiłem o naprawę szkody w autoryzowanym serwisie Hyundai w Warszawie. Niestety ubezpieczyciel w odpowiedzi wysłał mi listę rekomendowanych warsztatów (nieautoryzowanych) i napisał:

Chciałbym zwrócić uwagę, że jeżeli zdecyduje się Pan/i naprawiać pojazd w warsztacie spoza sieci Warty,
a koszt naprawy będzie wyższy niż koszt w warsztacie rekomendowanym Warty, to ograniczymy kwotę
odszkodowania do kwoty naprawy w warsztacie rekomendowanym.

Do tej pory zawsze wydawało mi się, że w przypadku OC nie ma problemu z wykonaniem napraw w autoryzowanym serwisie żeby wszystko było zrobione po bożemu.

Co myślicie i co mi radzicie Mireczki?

#samochody #samochod #auto #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #stluczka #kolizja #wypadek #naprawa #prawo #warta #hdi
  • 19
@ThePPicasso - problem w tym, że ja od razu mówiłem o formie bezgotówkowej, a oni i tak wrócili do mnie z tekstem:

Chciałbym zwrócić uwagę, że jeżeli zdecyduje się Pan/i naprawiać pojazd w warsztacie spoza sieci Warty,
a koszt naprawy będzie wyższy niż koszt w warsztacie rekomendowanym Warty, to ograniczymy kwotę
odszkodowania do kwoty naprawy w warsztacie rekomendowanym.
@GoonSquad Czytaj co podpisujesz. W serwisach autoryzowanych w umowach o likwidacji szkody jest informacja, że jeśli towarzystwo się nie zgodzi na wycenę z ASO to właściciel pojazdu będzie zobligowany do zapłaty różnicy pomiędzy wyceną z towarzystwa a wyceną z ASO.
@GoonSquad: warta kiedyś też ze mną chciała ostro w uja polecieć. Zbita szyba w zabudowie pickupa. Oryginał włoski, dymiony ponad 4k a oni powiedzieli że mogą mi dać jakieś plexi gówno za 5 stów.
@Negatyf - dokładnie tak napisali, że:

Chciałbym zwrócić uwagę, że jeżeli zdecyduje się Pan/i naprawiać pojazd w warsztacie spoza sieci Warty,
a koszt naprawy będzie wyższy niż koszt w warsztacie rekomendowanym Warty, to ograniczymy kwotę
odszkodowania do kwoty naprawy w warsztacie rekomendowanym.

Natomiast z tego co mówią @cziwol, @rezerwowy, @ThePPicasso i @Admiinistrator to można ich rozegrać podpisując cecję z ASO...
@GoonSquad: siemanko, jak skończyła się sprawa? Mam właśnie niemiłą sytuacje z Wartą. Chcą wypłacić takie pieniądze ze chce mi się płakać. Postanowiłem że oddam auto do ASO i wlasnie dostałem informację taką jak ty...