Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
po kolizji parkingowej mam uszkodzone auto, sprawca uciekł (nie byłem obecny przy zdarzeniu). Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring galerii handlowej, lecz jakość nagrania jest bardzo słaba, nie można odczytać numerów rejestracyjnych, czy choćby marki pojazdu sprawcy. Na miejsce była wzywana policja, ale mam świadomość, że jego odnalezienie graniczy z cudem.
Czy w takiej sytuacji należy mi się odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego? Mam wykupione również autocasco. Czy jeśli zgłoszę szkodę swojemu ubezpieczycielowi i naprawię auto, to UFG zrekompensuje moje zwyżki wynikające z widniejacej szkody AC w mojej historii ubezpieczenia?

#oc #kolizja #ubezpieczenia #wypadek #motoryzacja #samochody #ufg
  • 6
@Pawel929: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8337637,kolizja-drogowa-szkoda-parkingowa-odszkodowanie-oc-ufg-nieznany-sprawca.html

W świetle wspomnianej ustawy UFG wypłaci bowiem, w sytuacji kiedy sprawca jest nieznany, odszkodowanie za szkodę materialną (np. zarysowanie samochodu podczas parkowania) tylko pod warunkiem, że równocześnie doszło u któregokolwiek z uczestników wypadu do obrażeń ciała, a naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwały dłużej niż 14 dni.
@WatchYourBack: @cwlmod: @darek-jg:
Też tak myślałem, jednocześnie przeczytałem coś takiego:

Po kolizji mam uszkodzone auto, a sprawca uciekł i nie potrafią go znaleźć. Mam autocasco. Czy dostanę odszkodowanie z UFG?

Nie, zgłoś szkodę swojemu ubezpieczycielowi. UFG nie wypłaca odszkodowań za szkody materialne, jeśli żaden z uczestników zdarzenia nie poniósł obrażeń. Na szczęście możesz uniknąć utraty zniżek, bo UFG wyrówna szkodę w części, w której nie może być zaspokojona, czyli