Wpis z mikrobloga

Miałem wypadek samochodowy i jestem poszkodowany. Zwróciłem sie do swojego ubezpieczyciela zeby to ogarnął. Była policja, mam polisę sprawcy, ubezpieczyciel wycenił na 2k ale ja mowie ze warsztat. Warsztat narobił napraw na 7k i dzis wystawił na mnie fakturę. Czy ja mam ja zapłacić i dociekać pieniędzy od ubezpieczyciela sprawcy czy tym sie zajmie firma moja w której jestem ubezpieczony? #samochody #wypadek #ubezpieczenia #oc #acoc #pomocy
  • 8
@wybur: Jeśli nie odwołałeś się od tej decyzji pierwszej na 2k to chyba już po ptokach. Firmy zawsze zaniżają pierwszą wycenę licząc na nieświadomość swoich klientów.
  • 0
@catsky: W sensie? Przyjechał gość z warty i zapytałem sie na ile mi wyceni gdybym chciał sprawę zamknąć teraz i dostac kasę? To mi na szybko wycenił i powiedział ze 2k. Nic nie podpisywałem. Powiedziałem ze wybieram opcje ze biorą na warsztat który z nimi współpracuje i tam dokonają wyceny i kosztorysu. Czekałem trzy tygodnie upominając sie o kosztorys do akceptacji az mechanik przyjechał dał kosztorys, fakturę, naprawione auto i pojechał
@wybur: Niech się ktoś bardziej znający wypowie, ale chyba wybrałeś opcję bezgotówkową, czyli ty niczym się nie przejmujesz i oni to załatwią między sobą. Opcja gotówkowa to jest wtedy gdy zgodziłbyś się na to 2k, przytulił tą gotówkę i próbował za nią samemu naprawić szkodę, wtedy jeśli się nie odwołasz to po sprawie, ale chyba wybrałeś opcję bezgotówkowo.
Czy ja mam ja zapłacić i dociekać pieniędzy od ubezpieczyciela sprawcy czy tym sie zajmie firma moja w której jestem ubezpieczony?


@wybur: Głównie zależy to od tego jak umówiłeś się z mechanikiem.

Jeśli z nim umówiłeś się na naprawę bezgotówkową, to wtedy warsztat załatwia temat z ubezpieczycielem sprawcy.
Natomiast jeśli z warsztatem umówiłeś się na zasadzie normalnej naprawy za którą dostałeś rachunek, no to Ty płacisz mechanikowi i rachunek przekazujesz ubezpieczycielowi
  • 0
@hellfirehe Tak na prawdę to nic nie wybrałem. Powiedziałem ze auto ma pojechać na warsztat i tam ma zostać sporządzony poprawny kosztorys a nie tak na oko. Wiec oni naprawili bez mojej zgody ani akceptacji kosztorysu :/