Dzisiaj "Wieczornik Historyczny" na bogatości:

Czy Polska również zdradzała swoich sojuszników?

Zawsze Wierni. Jak Polacy bronili Lwowa w 1918 r.

Do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówiłem, że ten tekst najlepszy, ale ten też dobry: Listopad 1918: w 15 dni do niepodległości - Klęska wszystkich zaborców w I wojnie światowej stworzyła szansę na wskrzeszenie Polski. Jednak przeszkody na drodze do niepodległości były tak liczne, jak bagnety niemieckich wojsk okupacyjnych…

#historia #gruparatowaniapoziomu #nauka #liganauki #mikroreklama #polska #niemoje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@furmii: ojezus maria, to trzeba miec na prawde bol dupska, zeby sie wysilac i cos takiego wyprodukowac. Jak bardzo bym kogos nie lubil, po prostu by mi sie nie chcialo ;)
  • Odpowiedz
Wczoraj nie było, ale dzisiaj się już poprawiam i zapraszam na "Wieczornik Historyczny"

Samoloty szturmowe z lat 1918 - 1969 w akcji.

'Niemcy do dzisiaj korzystają na rabunku dzieł sztuki'

100
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czajna_Seczen: W Niemczech było nieporównanie mniej Żydów niż w Polsce, a wyciągam inne wnioski dla obu państw, bo kieruję się faktami

Prusy gardziły Europą Wschodnią i nigdy nie wyzbyły się ambicji, żeby dokonywać ekspansji kosztem tamtych ludów (czyli przede wszystkim Polaków). Fryderyk Wielki chciał nas cywilizować, bo w jego mniemaniu byliśmy dzikusami, to jest dowód na pogardę
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: Wg mojego stanu wiedzy, tzw. "pogrom kielecki" został dokonany w całości siłami ubeckimi, a udział mieszkańców miasta jedynie upozorowano.

Różnica byłaby więc głównie taka, że w przypadku "nocy kryształowej" państwo występowało oficjalnie jako strona, a w przypadku Kielc zachowało pozory "czystych rąk". No i w pierwszym przypadku mówimy o władzach suwerennego państwa, w drugim - o władzach de facto okupacyjnych.
  • Odpowiedz
http://www.wykop.pl/link/1724816/czy-pobor-jest-antidotum-na-chlopcow-w-rurkach/

te znalezisko ma potencjał, dobrze opisane.

Obydwu frakcjom zwolenników przywrócenia ZSW brakuje jednego wspólnego elementu. Szczegółowej koncepcji, jak tego dokonać. Głośno krzyczą „przywróćmy”, ale cichną lub wręcz milkną gdy padają pytania: „no dobrze, ale jak?”


#mirkoreklama #niemoje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach