Marzy mi nię Nubie Z17 Mini.
Z tego co wyczytałem wcześniej czy później będę musiał na tym telefonie przejść na #cyanogenmod.
Tylko że ja ten telefon chcę kupić ze względu na #nfc.
A podobno jest z tym problem?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WItam mircy :)
Juz nie raz i nie dwa byliscie pomocni dpowiadajac na pytania na ktore nie znalem odpowiedzi-moze i tym razem sie uda :)
Otoz sprawa jest taka:
zachcialo mi sie placic "telefonem" (nfc)
moj bank wspiera ta technologie niestety moj telefon nie i dlatego w apce mobilnej nawet nie mam takiej opcji (nawet wyszarzalej)
jestem calkowicie zielony jesli chodzi o smartwatche :)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No właśnie mam Note 3 i nie potrzebuje NFC do płacenia telefonem. Mam kartę z banku zawsze przy sobie z przyzwyczajenia.


@Qontrol: No jak uważasz. Dla mnie NFC jest niezbędne. Od kiedy nie trzeba mieć dokumentów przy sobie do samochodu, a płatność robię telefonem zrezygnowałem z portfela, więc dodatkowe miejsce w kieszeni. Też myślałem, że nie potrzebuje NFC, dopóki nie zacząłem z niego korzystać.
  • Odpowiedz
#warszawa #ztm #elektronika #nfc #rfid

widziałem już kilka razy sytuację że osoby dostały mandat za to że ich karta miejska była "nieczytelna" (w sensie zawartości katy).
mimo tego same osoby uważały że ich bilet był ważny jeszcze X dni.

ktoś wie o co chodzi z tymi problemami z kartami miejskimi?
lub ktoś z was miał ostatnio problemy ze swoją kartą miejską?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W czym takie Google Pay jest lepsze od zwykłych płatności NFC z apki banku? Jakie są argumenty za tym albo tym? Myślałem na przejście na Google Pay ale na chwilę obecną nie widzę sensu...

#nfc #googlepay #smartfon
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RadiOBagdaD: oprócz tego co już zostało napisane, to za 5 pierwszych płatności z googlepay (po jednej każdego dnia) dostajesz 40 zeta do wykorzystania w sklepie Play. Jeśli przed pierwszą transakcją wpiszesz kod zaproszenia do masz dodatkowe 40- i to od ręki po pierwszej płatności. taki kolejny miniplusik GooglePay ;)
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD:
Google Pay - Plusy:
* By korzystać, wystarczy wybudzić telefon, nie trzeba nawet odblokowywać
* Można podpiąć różne karty lojalnościowe
* Można podpiąć różne karty z różnych banków
* Łatwo i szybko wybierasz kartę z której
  • Odpowiedz
Jak wygląda sprawa z rootem przy bankowości, słyszałem ze zdarzają się problemy z dostępem do google pay oraz apki banku,

Czy jak zamierzam korzystać tylko z adaway aby edytować plik host i zablokować adresy
Czy można zrobić unroot a zmieniony plik host by pozostał i nie było by problemów przy aktualizacji aplikacji?
Wiem ze istnieją aplikacje jak blokada ale korzystam z VPN i obie te aplikacje sie wykluczają oraz myślę że adaway
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ave,

dzisiaj mój poczciwy zuk z2 upadł i sobie ten głupi ryj rozwalił, więc szukam nowego telefonu.
Wymagania:
cena: ~800, rozmiar: ~5.5 cala, NFC, B20, ~4GB ramu, bateria ~3400 mAh

Aktualnie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DarkOfca: podoba mi się idea że nie muszę mieć portfela. Mi najbardziej zależy na usbc bo różowy ma w mia1. Żeby z ładowarkami nie było problemu. I z 3 lata żeby dał radę.
A reszta to mi wsio. Teraz mam lumie i gdyby nie to że google maps nie działa to tak naprawdę nic więcej nie potrzebuje
Piszę z telefonu różowego. I dla mnie to za duży telefon.lumia pod tym
  • Odpowiedz
@trollasek: korzystam z PKO, które jest bardzo uciążliwe w przypisywaniu apki do konta bo trzeba milion kodów, a za każdym razem jak trzeba było ją aktualizować, to wykrywała magiska, nawet jeśli był ukryty dla niej pod magisk hide. ale da się żyć bez roota, bo w sumie reklamy przeszkadzały mi tylko w youtube, więc ściągnąłem vanced, żadnego innego zastosowania roota nie widzę, a w xposed już mi się nie chce
  • Odpowiedz
Mirki jakiego smartfona polecacie do 1k zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiałem się nad Xiaomi Mi A2 6/128GB akurat mieści się w moim budżecie, czysty android itp. ale jednak po przemyśleniu chciałbym czegoś z NFC, a Xiaomi w tym budżecie żadnego nie znajdę z tą funkcją. Macie może jakieś ciekawe propozycje w tej cenie? Zależy mi na min. 4 gb ram, 64 gb pamięci i w miarę duża
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach