Wpis z mikrobloga

WItam mircy :)
Juz nie raz i nie dwa byliscie pomocni dpowiadajac na pytania na ktore nie znalem odpowiedzi-moze i tym razem sie uda :)
Otoz sprawa jest taka:
zachcialo mi sie placic "telefonem" (nfc)
moj bank wspiera ta technologie niestety moj telefon nie i dlatego w apce mobilnej nawet nie mam takiej opcji (nawet wyszarzalej)
jestem calkowicie zielony jesli chodzi o smartwatche :)

i teraz pytania:
-jako ze nie chce narazie zmieniac telefonu wymyslilem sobie ze kupie se smartwatcha z nfc-tylko czy to zadziala (w sesie czy smartwatch dogada sie po BT z telefonem zeby ten mu pozwolil zaplacic)?
-jesli nie to czy cos sie zmieni jak zegarek bedzie mial slot na sim?
jesli idpowiedz na powyzsze jest "nie" to nastepne pytania mozna uznac za niebyle:P
-czy musi to byc jakis konkretny zegarek(oczywiscie obsllugujacy NFC) czy obojetnie jaki dogadujacy sie z telefonem?
-czy trzeba miec jakas (konkretna) aplikacje czy zadziala ot tak?
-zakladajac ze bedzie dzialac jak zegarek ma wejscie na sim to czy da sie niejako "odwrocic" funkcje (znaczy ze sim na stale w zegarku-bolaczenie BT ze smartphonem i moge telefonu normalnie uzywac jakby sim bylo w telefonie?
-znalazlem jakis zegarek huawo niedrogi i mialby wsio co mi potrzeba - ktos wie cototo bo google nie bardzo - caly czas przekierowuje na huwawei :P

wolam @EkspertPKO bo to o ten bank chodzi i apke IKO (moze on cos wymysli madrego)

z gory dzieki za pomoc i przepraszam jak skopalem tagi :P

#technologia #platnoscimobilne #smartwatch #nfc
  • 6
@Bleno: nie wiem o co chodzi ale dzieki za odpowiedz :P
btw specjalnie celuje w zegarek bo to chyba najwygodniejsza forma - masz go zawsze na rece i nie musisz nic wyciagac - czy t karty z portfela czy telefonu z kieszeni (tak wiem leniwy jestem :P)