Koniec Ikarusów w MPK we Wrocławiu Heh, kawał historii :) Już w żadnym autobusie nie będzie tak głośno, już w żadnym autobusie nie będzie tak rzucało na zakrętach [*]

#wroclaw #mpkwroclaw #ikarusy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wozyack: kiedyś jechałam takim starym autobusem, nie pamiętam, czy jelcz, czy ikarus, no i niestety pasażerowie musieli się ewakuować, bo zaczął się palić, więc dobrze, że wymienią je na solarisy

  • Odpowiedz
@gaska: Też unikałem ale rower chwilowo nieczynny, a na piechotę to mi z 1,5 h wyjdzie.

@MaNiEk1: Pierwszy raz ten konkretny tramwaj, ale często widzę takie akcje. Wkurzające o tyle, że motorniczy ma w kabinie taki licznik, który dokładnie pokazuje o której powinien odjechać. Jak widać spieszy im się na pętle żeby przerwa była dłuższa...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pestis: a to taki problem krzyknąć aby to wyłączył, ew. zgłosić sprawę przewoźnikowi? Każdy siedzi cicho, ew. wyleje gorzkie żale w internecie, a potem zdziwienie, że nie ma poprawy.
  • Odpowiedz
@pestis: Znając MPK kierowca nie jest winny, tylko:

a) ogrzewanie jest z-----e i kierowca nie może go wyłączyć,

b) jak nie d--------i ogrzewania to mu się autobus przegrzeje i nigdzie nie pojedzie.
  • Odpowiedz
#truestory #mpkwroclaw

sytuacja w tramwaju. Wracam z pracy do domu, miejsce udało mi się zająć, więc nie muszę stać. Za mną siedzi młoda dziewczyna. W pewnym momencie na przystanku wsiada dziadek, który podchodzi do tej dziewczyny i czeka. Kiedy ona nie reaguje i nie ustępuje miejsca, zaczyna się awantura. Dziadek podniesionym głosem zaczyna krzyczeń na dziewczynę, że jest niewychowana, znieczulica społeczna itd. Ona na to, że jest po
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, wracam sobie spokojnie ostatnim tramwajem z "Wilka z Wall Street" (polecam), obok mnie siedzi kobieta nawijająca o połamanych żebrach jej koleżanki w trakcie porodu. Taki tam standardowy klimat MPK.

AŻ TU NAGLE przechodzi przede mną niska, drobna kobieta z plecakiem i kijem GOLFOWYM. Lekko pobrudzonym i poobijanym, ale raczej zdatnym do gry. Siada obok mnie z drugiej strony. Patrzę się na ten kij, potem na jej twarz, a tu jeb: usta rozcięte
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozmowa zasłyszana dziś w tramwaju. Dwóch chłystków, z przodu twarze nieskażone myśleniem, z tyłu potwierdzenie tego w postaci plecaków Śląska Wrocław:

[1]: Ty, my nie będziemy już z tym Tomkiem chodzić.

[2]: Dlaczego?

[1]:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wroclaw #mpkwroclaw #mpk

Dostałem oplatę karną 151.50zl (121.50zl jesli zaplace w ciagu 7 dni). Szukalem na stronie mpk i roznych forach i znajduje rozne (w wiekszosci pewnie przedawnione) dane. Jakie są odsetki? Jaki jest termin zaplaty? Na wezwaniu do zaplaty jest tez wspomniane ze wkraczaja na droge sądową - po jakim terminie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach