Zapomniałem podbić legitymację studencką, ale mam kartę isic z azs ważną do 09.2013. Ktoś wie czy mogę z nią na ulgowym bilecie jechać tramwajem? #trudnesprawy #mpk
Wracam pół godziny temu autobusem od laski, wpadło pięciu sebków i słuchali borixona z komórki, musiałem się przesiąść żeby nie było słychać mojego gromkiego śmiechu.
Nie wierzę w to co widzę! Wrocławskie MPK wprowadziło internetowy system lokalizacji pojazdów. Teraz każdy może na bieżąco śledzić gdzie jest jego autobus/tramwaj.
Kiedyś, w dawnych czasach na stronie #mpk #lublin była sobie taka gierka, gdzie jeździło się trolejbusem. Z tego co pamiętam dla najlepszych były jakieś nagrody. Czy da się w to gdzieś jeszcze pograć? :D
#wroclaw Tak się zastanawiam, czy jest możliwe, żeby bilet skasowany w #mpk powiedzmy 1.03 miał złą datę (przykładowa sytuacja: Czy jeśli skasowałem bilet dzisiaj rano to jest możliwe, że jest na nim data 26.02.2013 ? :/ Zaznaczam, że nie chodzi mi o załatwienie wstecznego biletu, tylko o to czy kasownik mógł mi nadrukować złą datę na bilecie 24godzinnym i co w sytuacji kontroli?
Przytula się do mnie kobieta śmierdząca kapustą kobieta, fuj. Rozmawia też z dzieckiem, również śmierdzącym 'Stasiu, co było w przedszkolu? Były chore dzieci?'. Tak, kurde, najważniejsze czy były chore... W sumie może choroby się boją i dlatego śmierdzą, bo nie wietrzą mieszkania.. #mpk
Przystanki "Dworzec główny" - jeśli jakiś autobus/tramwaj nocny, około północy ma w swoim rozkładnie ten przystanek, to prawie na pewno przyjazd/odjazd ustawiony jest na godzinę 0:00 (nie dotyczy chyba tylko jednej linii) zjeżdżają i rozjeżdżają się w prawie tym samym momencie :)
Super-pętla Krowodrza Górka. Tramwaj nie może wjechać na pętlę, bo nie ma dla niego miejsca... Ludzi nie wypuści, bo nie może poza przystankiem. Niech żyje #mpk #krakow
@Zyngi: Mi odkąd jeżdżę dzień w dzień autobusem (będzie z 13 lat), zdarzyło mi się tylko tamto :( Może po prostu rewanżują mi się za moją opinię na ich temat :P
A na wykopparty nie idę, pochrzaniły mi się daty i myślałam, że jadę wtedy do kuzyna chłopaka, ale jednak pojechaliśmy w ostatni weekend, za to w następny moja gildia z WoWa ma spotkanie i muszę iść :)
Dostałem dzisiaj mandat za brak ważnego biletu w tramwaju, mimo że wczoraj zakupiłem bilet semestralny i nawet otrzymałem wiadomość, że pieniądze wpłynęły na konto MPK :l #oszukujo #kanary #mpk #wroclaw
Sorki, że wywołuję, ale byłem dzisiaj w MPK. Złożyłem reklamację, wszystkie formalności trwały jakieś 10-15 minut. Facet przy stanowisku zwrócił uwagę, że bilet został aktywowany później niż mandat, ale zmienił kwotę 153zł na opłatę manipulacyjną 12zł. Dzięki za pomoc,
Jednak nie wszyscy kierowcy MPK w Krakowie to chamy. Kierowca linii 164 to całkiem sympatyczny i spostrzegawczy koleś. Zatrzymał się na przystanku Nowosądecka i już po zamknięciu drzwi ogłosił przez swoje radyjko pokładowe coś w stylu: "Pani, która ostatnia wsiadała przez te drzwi na końcu, niech sobie wysiądzie i zabierze rękawiczkę, albo inny czarny przedmiot, bo chyba Pani wypadło przy wsiadaniu." Pani wysiadła i głośno podziękowała, gdyż rzeczywiście wypadała jej ta rękawiczka.
W łódzkim MPK chamstwo to nie tylko domena kanarów ale też i kierowców, którzy czekają do ostatniej chwili zanim zamkną drzwi przed nosem, mimo ze nie minęło nawet 10 sekund odkąd stoją na przystanku.
Pozdrowienia dla s-------a z linii 83 o bocznym nr 1951 z godz. 8:57 na ul. Rojna/Rydzowa.
@ReY1990: Współczuję. Kiedyś mi zgierska szóstka w Łodzi na Kaczeńcowej s---------a w podobny sposób. Ostatni czy przedostatni autobus, ja biegnę, a on mi zamyka drzwi i odjeżdża jak już dotarłem na przystanek. Na szczęście był weekend, a ja próbowałem od kumpla z picia w końcu wrócić do domu, więc cofnąłem się do niego i piliśmy kolejną noc :P