Mireczki, mam problem z HikVision. Do oglądania zapisu z kamer potrzebuję wtyczki-zainstalowana, wszystko gra, przeglądarka włączona ponownie i dalej jest do samo HikVision mówi, że nie ma wtyczki. Jak to ustrojstwo włączyć? Zatańczę, zaśpiewam, byleby to uruchomić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#komputery i troche #monitoring i #kamery i #pomocy no i #kradziez bo mi pół roweru ukradli xD
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Mam rejestrator do monitoringu (modelu nie pamietam, ale jezeli to konieczne to zrobie po poludniu drugi wpis) ktory swego czasu pracowal na HDD. Jednak byl to glosne zestawienie (rejestrator stoi na szafie ktora robi za duze pudlo rezonansowe) wiec chcialbym zamienic go na dysk SSD.

Czy te dyski SSD (nie znam sie) mozna normalnie podpinac do kazdego urzadzenia ktore ma zlacze sata? Czy trzeba specjalnych przejsciowek do sprzetu ktory wczesniej pracowal na
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, chciałbym mieć podgląd w telefonie na podwórko za pomocą minimum dwóch kamer. Nie jest konieczna rejestracja, chociaż wskazana. Proszę o poradę w jaki sposób to rozwiązać. Czy trzeba inwestować w gotowy zestaw? Podwórko w zasięgu WIFI i zasilania 230V. #wideorejestrator #monitoring #kamery #kameraonline #kameraip
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dowolna kamerka IP Ci to pociągnie. Podłączysz ją najlepiej po kablu do routera i będziesz mógł się do niej dostać nawet z telefonu :)

Nie zalecam rozwiązań WIFI, gdyż nie są one niezawodne. W sumie bardziej zawodne niż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli interesuje Cię dodatkowo rejestracja obrazu, no to pozostaje Ci już zaopatrzyć się w rejestrator z dyskiem twardym :)
  • Odpowiedz
#cctv #monitoring
Szybkie pytanie bo trafiła się szybka kasa :)
Czy połączenie rejestratora HIKVISION DS-7608NI-E2/A wraz z 2 kamerami DAHUA DH-IPC-HFW1120SP oraz jedną HIKVISION DS-2CD2010F będzie OK ?
Jak to jest z działaniem różnych producentów ? Niby piszą że onvif, i na forum gdzieś widziałem że po onvif działa z wykrywaniem ruchu a na tym najbardziej zależy, ale o profilach już cisza. Ma ktoś takie kombo ?
Na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj w nocy jakiś debil chciał się popisać przed znajomymi i wskoczył mi na maskę samochodu. Tak się złożyło, że były przymrozki toteż maska oszroniona, a że koleżka był trochę przychmielony to widowiskowo w---------ł się na chodnik zanim zdążył wleźć na dach i wyrządzić jakieś szkody.
Mam nadzieję, że coś sobie połamał ((╬ิ))


#zalesie #w---w #boldupy #monitoring #gownarzeria
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcę pomóc rodzicom założyć monitoring w domu za pomocą kamer ip.

coby nie opłacać serwera ftp co miesiąc do uploadu plików chcę zrobić wysyłanie obrazu na dysk sieciowy. kamera będzie właczać się tylko w określonych godzinach i zapisywać obraz tylko i wyłącznie gdy wykryje ruch. poniekąd jest to mus bo rodzice mają internet jedynie 10 mb/s dlatego nie można przeciążać sieci w czasie gdy znajdują się w niej domownicy.

czy załóżmy ten dysk zdałby
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swerve: Weź się nie wygłupiaj, kup normalny rejestrator wsadź dysk podłącz kamery a jak będziesz chciał to się zalogujesz i sprawdzisz co się dzieje w domu u rodziców. Rejestrator na 4 kamery to kwestia 150-200 zł, warto kombinować jakieś protezy zamiast sprawdzonego i przetestowanego urządzenia?
  • Odpowiedz
mirki z #cctv #monitoring i #elektronika ogólnie - spotkał się ktoś z rejestratorem #dvr który obsługiwałby RÓWNOCZEŚNIE sygnały AHD-H 1080P oraz klasyczny analog PAL-D1 na wejściach? Najchętniej coś z #aliexpress
Gdzie patrzę - to jak rejestrator jest AHD-H (nie -M) to ahd-h = 1080p, ALBO (nie na raz) ahd 1080n, oraz kombinacja z IP (połowa ahd, połowa ip), ale nie ma już
hrumque - mirki z #cctv #monitoring i #elektronika ogólnie - spotkał się ktoś z rejes...

źródło: comment_7q2Y0PuYxaGNx6wBNHH1dGytk9Q7qzAt.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobrze jechał? Jak dla mnie ściął rondo.


@leesiuu: Celowo nie pisałem, kto jest winny, bo chciałem zaczekać na opinie.Tak, oczywiście masz rację. Kombik nie sygnalizował zjazdu z ronda i kierowca samochodu wjeżdżającego był przekonany o tym, że kurs obu pojazdów będzie bezkolizyjny, czyli wykorzystana zostanie cała szerokość jezdni (łącznie z kostką brukową) i objadą rondo do odpowiedniego wyjazdu. Jeśli skończyło się mandatem dla obu kierowców, to również jestem w stanie
  • Odpowiedz
@leesiuu: Moim zdaniem na rondzie jest jeden pas i tylko i wyłącznie wina srebrnego.
PS. gdyby ciemne auto jechało np w lewo to i tak by w niego wdupił ponieważ musiał by zwolnić na tym zakręcie. Moim zdaniem o go po prostu nie widział.
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #monitoring #aliexpress #pytanie
Siema Mirki, mam pytanie przy sobocie.
Potrzebuję kupić 4 kamery CCTV z Ali. Tylko ze te kamery byłyby w dwóch różnych miejscach. Czy da się je jakoś podpiąć do różnych czytników? I jaka jest możliwość monitorowania na żywo? Tylko przez WiFi? Totalny laik jestem w tej kwestii, więc jestem wdzięczny za wszelką pomoc. Super by było jakby ktoś opisał jak
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, poleci ktoś jaką tanią, ale dobrą kamerkę do monitoringu? Może coś od chińczyka?
Wymagania: zewnętrzna, podłączenie przez wifi, w razie wykrycia ruchu wysyłanie na maila zdjęcia i zgranie materiału na serwer po sieci.
#cctv #kamera #monitoring
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AB47: Dlaczego odradzasz po wifi? Niestety mam tylko prąd w miejscu gdzie chce ją podłączyć, ale dobry zasięg do routera. Przedział cenowy do 300 zł - znajdzie się coś? Odległość do 10 m.
  • Odpowiedz
  • 3
Mirki, szukam zestawu kamer do monitoringu na zewnątrz. Muszą mieć połączenie z netem, żebym mógł sprawdzać co się dzieje przez telefon oraz muszą "widzieć" w nocy. Coś polecacie, na co zwracać uwagę przy zakupie?
#monitoring #kamery #cctv
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@A0001: Czołem! :) mamnatopapiery już w miarę wyczerpał temat. Ale można jeszcze dorzucić coś z oferty BCS lub BCS Point :) Bezprzewodówka raczej będzie Ciebie drażnić w użytkowaniu, lepiej na sprawdzone rozwiązania się nastawić.

Cenowo... Przykładowo masz HDTVI od HikVision... rejestratory mniej więcej od 800 zł a kamery od 400 zł, może ciut mniej ;) Do tego dorzucisz oczywiście przewody, zasilacz. :)

Jest cały szereg urządzeń do wyboru, sporo tego
  • Odpowiedz