Wpis z mikrobloga

Poleci mi ktoś jakąś kamerę do monitoringu mieszkania? Czytałem trochę o #xiaomi Xiaofang i o Sricam SP012, ale obydwie mają wady i coś słabo działają.
Zależy mi na tym, żeby włączała się przez czujnik ruchu, nagrywała na kartę pamięci i żeby można było podejrzeć zdalnie, co się dzieje w mieszkaniu. Najlepiej żeby jakieś powiadomienie wysyłała, jak wykryje ruch. Super jakby mogła zapisywać też w chmurze.

#monitoring #xiaofang #sricam #kamery #kameryip
  • 4
@srogie_ciasteczko: mam Xiaomi Yi Home 720p i Xiaomi XiaoFang 1080p
Obsługa tych kamer odbywa się przez rózne programy i w mojej ocenie lepszym rozwiazaniem jest MiHome do kamerki.. Home. Powiadomienia przychodzą bardzo szybko tak jak i w XiaoFang, ale przeglądanie tego co się nagrało jest dużo bardziej wygodniejsze. W apce do XiaoFang niestety baardzo często niepobiera nagranego materiału. I co ciekawe to jakość obrazu na XiaoFang nie jest aż tak zauważalna
@srogie_ciasteczko: W kamerce "home" nagrywa w pętli wszystko jak leci, jak wykryje ruch to dostaje powiadomienie i moge sobie sciagnac kilka sekund ze zdarzenia lub baaardzo wygodnie przewijac na suwaku co sie działo (apka YI Home). W Fangu (apka Mi Home) kijowo pobiera sekwencję ze zdarzenia i przegladanie nagranego obrazu odbywa się w sekwencjach co.. oj nie pamietam ale chyba co 4min => wkurza strasznie. Kupuj Home 1080p i za 2-3tyg
@widmo82 nie dostrzegłeś żadnych wad tego typu co pisałem? Nagrywanie działa ok? Wykrywanie ruchu?
Z tego co widzę xiaomi 720p wyprzedana, 1080p trochę droga, poczekam na jakiś kupon.
Pytanie co będzie z tą kamerką jak przestanie działać chmura xiaomi.

Obraz zapisuje się w chmurze? Co jeśli złodziej wejdzie i zabierze kamerę, będzie dostępne nagranie?