Jakieś pomyśly co zrobić z zablokowanymi RUB na #mintos ?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Gnojowisko3000
- 1

GregPelka
- 0
@Gnojowisko3000: Nice try mr Putler xD

Gnojowisko3000
- 1
@GregPelka: nie mr putler tylko nie wycofałem się z pożyczek w odpowiednim momencie. Pożyczki się skończyły, kasa wróciła i ani nie mogę jej wypłacić, ani przewalutować ani pożyczyć na nowo...
- 0
Rok temu podczas rozliczania PIT użyłem jakiejś stronki do policzenia podatku. Czy w tym roku również coś takiego jest?
#mintos
#mintos
- 0
@NiedzielnyMirek: nie wprowadzaj w błąd...prawdopodobnie powinien złożyć dwa PITy 37 i 38
@mate21: chyba nie mnie chciałeś zawołać
6
Platforma Mintos automatycznie sprzedaje kapitały użytkowników w RUB

Posiadając wymienione wcześniej kapitały gotówkowe w RUB, platforma crowdlendingowa Mintos bez zgody użytkowników wymienia je, bez możliwości wstrzymania tej operacji.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
jak sytuacja z RUB- maciej jakies informacje?
#mintos
#mintos
@karbopatryk: jak byłeś ubrany w RUB, to dostałes maila ze szczegółami, sprawdź w spamfolderze
- 0
@karbopatryk: na @ przychodzą najnowsze informacje
jak obliczacie podatek z mintos i pożyczek? Bo teoretycznie to powinno się obliczać od każdej pożyczki osobno wg kursu waluty na dzień jej spłaty. Nie wiem czy ma sens się z tym p-------ć czy po prostu nie wziąć jakiś "średni" kurs wymiany i do podatku naliczyć jakieś 3% do góry żeby raczej nie było niedopłat?
#mintos
#mintos
#mintos #p2p #inwestycje
Siema mirki - jak oceniacie sytuacje Mintos i problemu z firmą Wowwo? Troszkę zniesmaczony jestem tą sytuacją i jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja ( ͡° ʖ̯ ͡°) szkoda, bo Mintos podobał mi się mega ze względu na możliwość wypłacenia kasy kiedy chce.
Przenosicie się na jakieś platformy inne? Np. Peerberry?
Siema mirki - jak oceniacie sytuacje Mintos i problemu z firmą Wowwo? Troszkę zniesmaczony jestem tą sytuacją i jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja ( ͡° ʖ̯ ͡°) szkoda, bo Mintos podobał mi się mega ze względu na możliwość wypłacenia kasy kiedy chce.
Przenosicie się na jakieś platformy inne? Np. Peerberry?
@supermichalpol: nie są lakoniczne, Mintos akurat bardzo szczegółowo wszystko opisuje, ale z pewnym poślizgiem czasowym. Pewnie dosyć nowa sprawa i niedługo coś zamieszczą na blogu. Ja tego Wowwo nie znam więc się nie wypowiem, trzeba poczekać trochę. Z drugiej strony - 16 euro w trakcie odzyskiwania i się niepokoisz? Przecież to jedna osoba mogła nie nie spłacić w terminie, a nie że cała firma plajtuje XD
- 0
@dzafel: To znaczy na razie mam 16 eur, ale w firmę mam zainwestowaną o wiele więcej - i nie wiem czy cały kapitał który mam zainwestowany w tą firmę traktować już jako już stracony czy tylko te 16 euro (bo firma ma status wstrzymany), bo tam z każdym dniem chyba zmniejsza mi się ilość kasy zainwestowaną w tą firmę (czyli może ona jednak wypłaca na bierząco teraz kasę), a środki
Historia mojej przygody z RUB na #mintos. Większość dziwnych kwot wynikała z tego, że zapomniałem wyłączyć automat przed przelewem w innej walucie, więc zamiast sprzedawać ze stratą, to po prostu przerzucałem kapitał po spłacaniu pożyczek w innej walucie.
XIRR po przeliczeniu na € to 29,1%, a w RUB 18,62%.
XIRR po przeliczeniu na € to 29,1%, a w RUB 18,62%.
źródło: comment_1641139090iEbtbBSoW5g4mvkPPqRXK7.jpg
Pobierz@Silvervend: spoko, aczkolwiek obstawiałem pierwsze skrzypce możliwy konflikt.
@TompsonzPolski: @Silvervend: Ja też rok temu akumulowałem ruble, ale wciągu ostatniego miesiące zacząłem wychodzić. Imo rubelek teraz trochę spadnie, a jeśli wejdzie konflikt z Ukrainą to ostro poleci.
- 19
Kolejny rok. Kolejne podsumowanie.
Rok temu wpisałem tak:
https://www.wykop.pl/wpis/54622023/kolejny-rok-kolejne-podsumowanie-rok-temu-wpisalem/
W tym roku wyszło tak:
#mintos za 2021 rok: +18,26%
Rok temu wpisałem tak:
https://www.wykop.pl/wpis/54622023/kolejny-rok-kolejne-podsumowanie-rok-temu-wpisalem/
W tym roku wyszło tak:
#mintos za 2021 rok: +18,26%
źródło: comment_16410461481snUOjWz1Y3svYyZ1K5d8f.jpg
Pobierz@szcz33pan: więc najlepsza pora, żeby wrzucić w btc. Do 2030 1 btc będzie warty min. 1 mln $.
@szcz33pan: Ten typek 4 lata temu tak samo myślał, kiedy to do mnie napisał. Tylko że przez te 4 tata w skali logarytmicznej BTC wzrósł już o połowę dystansu do 1mln. To było jeszcze przed poprzednią bańką, a ty dziś te same farmazony...
źródło: comment_16410602601YxPzF1OXpcww8rCh5Bxvi.jpg
PobierzJakieś opinie o RUB? Rok temu 20% było normą, a teraz więcej niż 16% nie ma jak ugrać. Z kolei KZT trzyma się mocno. Myślicie, że to kwestia kryzysu energetycznego?
#mintos
#mintos
- 0
@arsen-zujew sprzedawałem 3 letnie długi w RUB i pozbyłem się wszystkiego w 5 dni. Z odpowiednimi kryteriami te pożyczki z SM wcale nie są gorsze, a można nawet na nich zarobić, jak są sprzedawane ze zniżką.
@Silvervend: jak ze zniżką tak, ale nie jest ich dużo na SM, z premią jest już gorzej - bo mimo że może się zgadzać YTM, to możliwy jest przedterminowy wykup (tak się stało z pożyczkami eleving)
A przy sprzedaży na SM bez premii jesteś 0.85% w plecy i tak
A przy sprzedaży na SM bez premii jesteś 0.85% w plecy i tak
Małe ogłoszenie parafialne. Moje plany na ostatnie miesiące nie do końca zgadzają się z tym jak one się ułożyły. Blog miał przede wszystkim pełnić role edukacyjną, a powątpiewam w to czy same podsumowania wyników poszczególnych platform spełniają taką role. W związku z tym zamieniam częstotliwość podsumowań na kwartalną.
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #
- 0
@hu-nows: Na blogowego maila regularnie dostaje bardzo ciekawe pytania czy feedback co do bloga. Mam odczucie, że jednak jest dość znacząca grupa osób zainteresowanych zarówno tym tematem jak i moimi publikacjami. Może po prostu akurat nie mam nic ciekawego dla Ciebie? :-)
Samo blogowanie też ma u mnie dość umiarkowany priorytet w codziennych obowiązkach, stąd na ten moment PanPieniądz jest jeszcze daleki od mojej wizji tego projektu. Niemniej - I'm
Samo blogowanie też ma u mnie dość umiarkowany priorytet w codziennych obowiązkach, stąd na ten moment PanPieniądz jest jeszcze daleki od mojej wizji tego projektu. Niemniej - I'm
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mintos się szmaci - coraz mniej pożyczek bo duże lending operators wolą emitować obligację. (lute credit, eleving group)
#mintos
#mintos
- 0
@Rynia: jak sobie chcesz
- 3
Wrześniowe podsumowanie tym razem opublikowane bez większych opóźnień. Chwilowy przestój na EstateGuru oraz pierwsza "strata" na Finax. Zapraszam!
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
@scrubGrub: jakich automatów używasz na Mintosie, że wyszedłeś w pewnym momencie na minus?
- 0
@Silvervend: Używam włąśnych ustawień do Auto Invest. Na minus wyszedłem na PLN'ach, gdy z nich wychodziłem sprzedając je ze sporą zniżką. Komentowałem to w styczniowym poście.
- 866
Tak widzę tagi #gielda, #inwestycje, #inwestowanie i #mintos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wykop #heheszki #pieniadze #zarobki
#wykop #heheszki #pieniadze #zarobki
źródło: comment_1633010051hRvUNTLijIOrWyHc9Ys9tR.jpg
Pobierz@tomasztomasz1234: już nie mogę słuchać o tej nagonce na inflację xd jakby tych osób ona nie dostykala bo przeciez inwestuje co miesiąc nadwyżkę kapitalu. Większosc, którzy dzisiaj głupio idą w "zabezpieczenie przed inflacja" zostaną poraz kolejny wydymani na co mogą wskazywać aktualne obligacje skarbowe indeksowane inflacja.
MIrcy inwestorzy, ile trwa procedura AML na #mintos? Wysłałem 10k euro jednym przelewem, zostałem poproszony o wyciągi, wysłałem je i czekam już trzeci dzień.
3 dni robocze ja czekalem
Sprawdz spam tam czasem trafiaja maile
Sprawdz spam tam czasem trafiaja maile
Mirki, dla magisterki w GeorgiaTech potrzebuję nazbierać odpowiedzi o mintos.com - nie zbieram żadnych danych personalnych, mam 9 prostych pytań 7/9 to pytania zamknięte http://peersurvey.cc.gatech.edu/platform/survey-respond.html?id=b70d4117a66449088ba53481f05aed03&nologin=true
Też jak ktoś mógł udzielić szczegółowego wywiadu, można testowo - proszę dać znać. W zamian mogę trochę opowiedzieć jak się dostać internetowo do jednej z topowych programów CS w stanach, cały koszt której wynosi jedynie 8k$ (czyli ułamek tego co zwykle)
#mintos #inwestycje
Też jak ktoś mógł udzielić szczegółowego wywiadu, można testowo - proszę dać znać. W zamian mogę trochę opowiedzieć jak się dostać internetowo do jednej z topowych programów CS w stanach, cały koszt której wynosi jedynie 8k$ (czyli ułamek tego co zwykle)
#mintos #inwestycje
Tym razem urlop wygrał i post z sierpniowym podsumowaniem wrzucam w trzecim tygodniu września ¯\_(ツ)_/¯ Zapraszam na garstkę wyników i kilka fotek z wakacji.
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
Lipiec za nami, to i pora na podsumowanie. Po rekordach w czerwcy, teraz raczej powrót do średniej. Nie ukrywam, że moja głowa teraz bardziej wypoczywa, niż martwi się finansami, stąd też nie za wiele się działo. Zapraszam!
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog
#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz #finax
Ma ktoś utopione pieniądze w Varks/Finko? Dzisiaj dostałem od nich taką odpowiedź, a 1,8k euro jak wisiało tak wisi
Since the last update, Varks has transferred €280 001 to investors on Mintos. The agreed repayment plan for Varks issued loans shared earlier heavily relies on the borrowers’ repayments. At the moment, our estimate is to recover approximately 70% of investors' funds as the situation in Armenia remains difficult - borrowers do not
Since the last update, Varks has transferred €280 001 to investors on Mintos. The agreed repayment plan for Varks issued loans shared earlier heavily relies on the borrowers’ repayments. At the moment, our estimate is to recover approximately 70% of investors' funds as the situation in Armenia remains difficult - borrowers do not
Jak wygląda obecnie sytuacja na Mintos? Przez dłuższy czas nie śledziłem informacji, a od kilku lat mam tam inwestycje w PLN i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Nie jest już to polecana platforma ze względu na problemy pożyczkodawców ze spłatą zadłużeń?
Generalnie cały czas pamiętam sytuację z Kuetzal/Envestio, dlatego nie jestem fanem zmieniania platformy z dość wiarygodnej do nieznanej mi, ale może tak będzie trzeba zrobić. Co sądzicie aktualnie o
Generalnie cały czas pamiętam sytuację z Kuetzal/Envestio, dlatego nie jestem fanem zmieniania platformy z dość wiarygodnej do nieznanej mi, ale może tak będzie trzeba zrobić. Co sądzicie aktualnie o
@CzulyTomasz: moim zdaniem mintos sie zmienia na lepsze
dostałem ostatnio od nich takiego pozywytnego maila
Get ready for the Mintos investment firm license arrival at end of August
If you’ve been following our journey to become a licensed investment platform, we’re thrilled to announce a milestone update – Mintos expects to receive the investment firm license issued by Latvia’s Financial Capital Market Commission (FCMC) at the end
dostałem ostatnio od nich takiego pozywytnego maila
Get ready for the Mintos investment firm license arrival at end of August
If you’ve been following our journey to become a licensed investment platform, we’re thrilled to announce a milestone update – Mintos expects to receive the investment firm license issued by Latvia’s Financial Capital Market Commission (FCMC) at the end
- 2
@CzulyTomasz: Moim zdaniem najgorsze za nami. Firmy pozyczkowe, ktore mialy upasc upadly i sa powoli windykowane: akurat w ostatnim tygodniu otrzymalem calosc zaleglosci z Aforti Finance. Trzymali sie dosyc dlugo ale w koncu (bo oni przestali splacac swoje zobowiazania jeszcze w 2019r.) Mintos odebral calosc zadluzenia.
Rokuje to bardzo dobrze, bo widac, ze nie olewaja sprawy tylko twardo i co najwazniejsze slutecznie walcza o pieniadze swoich inwestorow.
Aforti bylo o
Rokuje to bardzo dobrze, bo widac, ze nie olewaja sprawy tylko twardo i co najwazniejsze slutecznie walcza o pieniadze swoich inwestorow.
Aforti bylo o















