Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 17
71
Linux Mint nareszcie z ładną stroną internetową

Linux Mint właśnie otrzymał nową witrynę internetową. Jest ona szybka i nowoczesna oraz nie straszy nas poprzednią dekadą!
z- 56
- #
- #
- #
- #
W jednej z sal komputerowych które zrobiłem jakiś czas temu, niepełnosprawny chłopak (gluchoniemy, autyzm, uposledzenie) zrobił magię z laptopa. Powiększył, zzoomował (czy jak to nazwać,) ekran i nie idzie nic zrobić. Zrobił to na użytkowniku domyślnym, nie na "gościu" (na którym wszystko jest ok). Próbowałem wszystkie znane mi skróty na powiększanie i oddalanie ekrany jak alt+scroll, ctrl i "-" itp. I nic nie działa. Nie mogę oczywiście spytać go o to jak
źródło: comment_1631536465swCLFgjsIhYdY3CUV5zPJC.jpg
Pobierzzwłaszcza że koleś z pomidorem w awatarze założył że mamy do czynienia z xfce, więc to na pewno xfce ;] przy takim DPI to równie dobrze może być kde3.5/tde, więc zanim wysuniesz ekspertyzę
@sraken_pierdaken: Co ty p--------z, na kilku screenach widać, że to xfce.
następnym razem zastanów się dlaczego bezimpaktowa opcja nuklearna może być lepszym rozwiązaniem niż p---------e się przez konfigi wszystkich możliwych środowisk przez kilkanaście kolejnych postów ;]
@
45
Linux Mint 20.2 Uma do pobrania.

Powiedzmy jednak trochę o tym, co znajduje się pod maską. Linux Mint 20.2 Uma opiera się na Linux firmware 1.187 i jądrze Linux 5.4.0-80 bazując na Ubuntu 20.04. Wsparcie jest długoterminowe i Linux Mint w tej wersji jako edycja LTS będzie w pełni swojego okresu wsparcia aż do lata 2025 roku. Wymaga
z- 49
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ostatni_lantianin: W przypadku gdyby odpalał Ci się vim jako edytor użyj:
sudo EDITOR=nano crontab -e
, to odpali się nano.- 0
@ninio: dzięki, jutro coś pogmeram
Witam mam pytanie.
Mam na starcie systemu skrypt, który otwiera terminal i w nim uruchamia kolejny skrypt który używa chmod a później korzysta rsync między dyskami robiąc backup folderu. Problem jest taki, że drugi skrypt wymaga podwyższonych uprawnień i wymaga podania hasła dla swoich działań a ja chciałbym, żeby po logowaniu do systemu działał z automatu. Próbowałem dodać użytkownika jak i skrypt do listy sudoersow ale mimo to nie Bangla i cały
Mam na starcie systemu skrypt, który otwiera terminal i w nim uruchamia kolejny skrypt który używa chmod a później korzysta rsync między dyskami robiąc backup folderu. Problem jest taki, że drugi skrypt wymaga podwyższonych uprawnień i wymaga podania hasła dla swoich działań a ja chciałbym, żeby po logowaniu do systemu działał z automatu. Próbowałem dodać użytkownika jak i skrypt do listy sudoersow ale mimo to nie Bangla i cały
niech nie będzie w katalogu domowym i niech użytkownik nie ma prawa zapisu
@maisterwihaister: Wiem, ale nawet jeśli to wciąż lepsze to niż hasło w pliku xd
@TGK31: tak masz rację kolego tu
@Fat_Mo: https://explainshell.com/explain?cmd=rsync+-avz+--progress+--partial+-e
@Fat_Mo: https://explainshell.com/explain?cmd=rsync+-avz+--progress+--partial+-e
konto usunięte via Zakop
- 3
- 2
@znicz: Cynamona
@Sebek_Bonk: W 100% podpisuję się pod tym stwierdzeniem - stabilny, w (jedynej słusznej) wersji z cinnamon, może i bez większych wodotrysków, ale za to jednak estetycznie i wydajnie. W przeciwieństwie do np. Manjaro, nie jest to zabawka (którą trzeba naprawiać po każdej większej aktualizacji), ale prawdziwy wół roboczy - do codziennej, spokojnej pracy. Po prostu działa i już.
Tako rzecze Zaratustra.
Tako rzecze Zaratustra.
- 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Chciałbym przerzucić się z #windows na #linux. Jaką dystrybucję polecacie na początek? Fajnie, gdyby była:
- przyjazna dla #programowanie #frontent
- łatwa do skonfigurowania
- darmowa
- z dużym community
- przyjazna dla #programowanie #frontent
- łatwa do skonfigurowania
- darmowa
- z dużym community
Który linux na początek
- mint 33.9% (39)
- ubuntu 40.9% (47)
- manjaro 18.3% (21)
- inny 7.0% (8)
@becvvv: kubuntu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@becvvv: https://distrotest.net/index.php jeśli chodzi o szybkie sprawdzanie dystrybucji.
Od siebie polecam Kubuntu albo Deepin.
Od siebie polecam Kubuntu albo Deepin.
- 0
Przez przypadek puściłem chown na /var ( ͡° ʖ̯ ͡°) po rekursywnym przywróceniu właściciela na roota mam problem z lightdm podczas boot'a. Pomogła zmiana chmodów na 777, natomiast wtedy po boocie mam problem z apkami snap (wywala nieprawidłowe chmody /var). Jak to naprawić Mireczki?
#linux #mint #ubuntu
#linux #mint #ubuntu
w /var spróbuj:
restorecon -R -v
@xcGM: to żeś d-----ł. Nie dość, że to nie przywraca właściciela to jeszcze w ubuntu nie ma selinuxa
#linuks #mint
Porady potrzebuję. Na Windows używałem TotalCommandera i on spełniał moje wszystkie zachcianki jeszcze od czasów DOSa. Po przesiadce na Minta wizualnie podszedł mi DoubleCommander, ale coś ostatnio z nim nie tak bo przy kopiowaniu plików po LANie wysypuje sie i nie kończy kopiowania. Zamyka się i tyle. Po ponownym uruchomieniu okazuje się że plik kopiowany ma np połowę wielkości i trzeba zaczynać od nowa. Ale sytuacja
Porady potrzebuję. Na Windows używałem TotalCommandera i on spełniał moje wszystkie zachcianki jeszcze od czasów DOSa. Po przesiadce na Minta wizualnie podszedł mi DoubleCommander, ale coś ostatnio z nim nie tak bo przy kopiowaniu plików po LANie wysypuje sie i nie kończy kopiowania. Zamyka się i tyle. Po ponownym uruchomieniu okazuje się że plik kopiowany ma np połowę wielkości i trzeba zaczynać od nowa. Ale sytuacja
- 0
@GandalfPl: Mój Odkrywca w Kubuntu nie znajduje go w paczkach. Może jutro sprawdzę co znajdzie Apt.
Na razie dziękuję wszystkim.
Na razie dziękuję wszystkim.
@Wiskoler_double: gentoo file manager też okienkowy
- 1
- 1
@DeerIda: https://notabug.org/Krock/GI-on-Linux/src/master/140
Masz uruchomic patch.sh i patchantilogincrash.sh i powinna gra śmigać
Masz uruchomic patch.sh i patchantilogincrash.sh i powinna gra śmigać
@DeerIda: wszystkie, zawartość folderu gry
- 0
Próbuję zainstalować Minta 20 na nowym dysku. Na drugim dysku mam Windows 10. Bios ustawiony w trybie UEFI, kombinuje już dobrą godzinę, ale nie udaje mi się tego uruchomić, instalacja Minta kończy się powodzeniem, ale bios nie widzi gruba. Grub powinien być zainstalowany na dysku z Mintem czy na dysku z Windowsem? Próbowałem również tworzyć partycję z flagą boot_grub, ale dalej bez powodzenia. Ktoś miał coś podobnego? Jak to ugryźć? ᕙ(
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
@PajonkMondry: wut? Że można całe menu wysypać na parsowaniu jednego pliku desktop w mate? xD
Widocznie wpis tego programu został błędnie dodany, jak to w programowaniu bywa nawet jeden nie potrzebny znak i już coś nie śmiga, tak mi się wydaje bo teraz jest wszystko ok
@PajonkMondry: no spoko, ale w xfce np jak masz z-----y plik desktop to wszystko działa tylko np menulibre ci pokazuje, że jeden z aktywatorów jest uszkodzony dlatego jestem zdziwiony
- 1
@suchyindustries: weź odblokuj pw xd
- 0
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@KingaM: tak się kończy @Linux_Zamiast_Windows xD
- 1
Jak zainstalować #linux na pedrive żeby się odpalał z tego pendriva? 3 raz już próbuje i za każdym razem po uruchomieniu laptopa mam czarny ekran i mrugajacy kursor. Co robie źle? Cała instalacja przebiega prawie automatycznie. Linuxa ściągnalem z oficjalnej strony #mint.
Zrobiłem to tak, że wkładam do laptopa dwa pendriva. Jeden jest zrobiony Brutusem i startuje ok i instalacja rusza, potem wybieram, że ma zainstalować na
Zrobiłem to tak, że wkładam do laptopa dwa pendriva. Jeden jest zrobiony Brutusem i startuje ok i instalacja rusza, potem wybieram, że ma zainstalować na
- 1
@pokipoki: Jakiś głupi błąd musisz robić bo nie ma opcji żeby nie działało. W trakcie instalacji wskaż właściwego pendrive jako miejsce instalacji GRUBa. Po instalce bootujesz kompa z usb i powinno banglać. Inna sprawa, że jak uruchamiasz zainstalowany system z usb 2.0 to musisz uzbroić się w cierpliwość.
@pokipoki pamiętaj że partycja przeznaczona na system musi mieć punkt montowania / .
- 5
- 1
ahh ta jakość kodu w cinamonie
@Kryspin013: Nie oczekuj zbyt dużo od czegoś co startowało i w zasadzie dalej jest hackiem Gnoma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś używałem #ubuntu, dziś zerknąłem w jego wymagania i w sumie nie wiem skąd takie duże. Dla porównania daje #widnows10 oraz #mint, którego też lubię. Wytłumaczy mi ktoś czemu wymagania ubuntu są takie wysokie?
Ubuntu: 2 GHz dual core processor / 4 GiB RAM (system memory)
Win10: 1 gigahertz (GHz) / 1 gigabyte (GB) for 32-bit or 2 GB for 64-bit /
Mint: nie
Ubuntu: 2 GHz dual core processor / 4 GiB RAM (system memory)
Win10: 1 gigahertz (GHz) / 1 gigabyte (GB) for 32-bit or 2 GB for 64-bit /
Mint: nie
- 2
@Miszcz_Joda: Ubuntu się zrobił "ciężki" bo się przesuwa cały czas konfiguracja "słabych komputerów" w górę.
Zainteresuj się czymś zoptymalizowanym pod graty, Linux Lite albo Lubuntu.
Zainteresuj się czymś zoptymalizowanym pod graty, Linux Lite albo Lubuntu.
@Miszcz_Joda: wysokie? takie podzespoły maja juz kilku letnie telefony czy rpi. A celowo zanizone wymagania na windows 10 to troche słabe porównanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
























Można scalić te dwie przestrzenie bez użycia zewnętrznych programów?
Partycję C zmniejszyłem o 9 GB, bo właśnie tyle chcę dodać do tych 41,07 GB.
Po utworzeniu woluminu z 41,07 GB nie mam możliwość rozszerzenia go o te 9 GB...
Oprócz
źródło: comment_16484674786lC9txnSiCoFhjQiZ6U1vj.jpg
Pobierzkolejność wyświetlania w biosie nie wiem od czego zależy, znaczenie ma tylko miejsce partycji na dysku