Mirki, jaki mały nóż, który mogę nosić w kieszeni sprawdziłby się przy ostatecznej obronie przeciwko psu? No i od razu może jakiś polecany gaz na człowieka.

#samoobrona #militaria
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@walenty-merkel: nie. Nikt nie zapłacą plywalności. Tak samo jak przy dopancerzonym rosomaki czy borsuku. Ciężki w nazwie nie bierze się z kosmosu. A jest informacja o następnej firmie, która chce wejśc z produkcją amunicji w Polsce. Więc realna jest produkcja za 3 lata 400 - 500 tys. sztuk rocznie. PGZ ma dostać dofinansowanie na 2,5 mld. Decyzja w czerwcu, ale z biznesplanu dość sztywno to wynika. I nikt nie mówił,
  • Odpowiedz
@dzordzmen @lajsta77 klamra ZSRR niewarta wzmianki, one w większości przeważającej są powojenne. Dolna klamra artylerii byłaby ładna, widzę ma zachowaną poprzeczkę, nie wiem jak hak ale jest ładna i niewytarta na herbach. Ale... jest pęknięta i klejona a to już zmniejsza jej wartość do max 100 -150 zł, raczej u początkującego zbieracza. Jak Ci ktoś by chciał dać więcej to się nie wahaj. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@qciek ciekawe. Dąbrowszczacy walczyli przeciwko frankistom, ale czasem mógł ktoś trofeum zabrać ze sobą z powrotem, a potem wiadomo zgubić. Równie dobrze niemiecki lub radziecki weteran walk w Hiszpanii. Albo pamiątka po Hiszpanie z Błękitnej Dywizji, walczącym po stronie Niemiec przeciwko komunizmowi. Albo po chłopie który taki pas na przykład gdzieś znalazł, przewiózł, klamrę wyrzucił a skórę wykorzystał. Ale widzisz sam ile możliwości. Fajne trafienie zazdroszczę.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjtk123: Jak ktoś się minimalnie interesuje wojskiem, to widzi, ze Polski Rząd kupuję mercedesy w najlepszym wyposażeniu, pytanie czy są nam takie potrzebne, jak nie będziemy mieli produkcji osprzętu do niego, będzie ciągle zależni od kogoś? Ale ten kraj jest dykty i kartonu jak mówił były premier i jak widać nic się tu nie opłaca ...
  • Odpowiedz