8 godzin w Mediolanie (no, prawie - lotnisko Bergamo, tanie linie) - jak je najlepiej wykorzystać? Walić do miasta, czy może w drugą stronę nad jezioro Garda? Wiadomo przydałoby się również wstąpić gdzieś na pizzę, poza tym wymagań zero (typu muszę zobaczyć to i to), zdam się na doświadczenie tych co już byli.
#tanieloty #podroze #bergamo #mediolan #wlochy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@florekflorek: Nie wiem czy jechalbym do Mediolanu na Twoim miejscu. Sam bus to ponad 1h w jedną stronę. Bus też nie bedzie idealnie dopasowany czasowo. Dodatkowo dolicz, że warto być kilkanaście minut wczesniej na dworcu autobusowym i dojazd z dworca metrem do punktu turystycznego ~20 minut.

Na sam transport zejdzie Ci około 4-5h zakładajac, ze jedziesz w konkretne miejsce.

Jesli jestes w Bergamo, zostan w Bergamo. Miasteczko jest piekne i
  • Odpowiedz
z bergamo do mediolanu ponad godzinka autobusem w jedna strone. Ja bym walil prosto na starowke. Widok z dachu bazyliki jest niezapomniany. W bezchmurne dni widac nawet alpy


@florekflorek: prawie 2h, dużo lepiej jest udać się do Bergamo - widok z Górnego Miasta bezcenny. Bilet dobowy na autobus + kolejki szynowe na górę kosztuje 5 euro, autobus odjeżdża spod lotniska
  • Odpowiedz
  • 1
Spójrz na plan Milanu, na południe (albo południowym wschodzie masz takie kanały, jeziorka. Jak już dojdziesz tam to trudno nie znaleźć. W każdej knajpie osobno 10e płacisz i jesz i pijesz do woli. Godzin nie pamiętam ale byłem w piątek wieczorem i było. Nie zapomnij zobaczyć Como Lake, bilet 5e i 30min drogi pociągiem. Do Szwajcarii do lugano chyba 20e i jakieś 1.5h pociągiem ale warto zobaczyć jeziorko i miasteczko.
  • Odpowiedz
Miraski!

Był ktos z Was moze nad jeziorem Como we Włoszech? Niedługo sie tam wybieram, miejscówka na spanie na wzgórzu w miejscowości Blevio.

Mam jak zwykle juz jako taki plan - miejscowość Como, Bellagio, przekroczyć granice ze Szwajcaria, popływać statkiem po jeziorze.

Ale
olesiu - Miraski! 

Był ktos z Was moze nad jeziorem Como we Włoszech? Niedługo sie t...

źródło: comment_pJJQwjHMvy8mKGv25FS5xAPZCn1YgNN4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olesiu: ja bylem tam 3 x, komunikacja, z plecakiem i namiotem i wynajetym samochodem

1. najladniejsze miasteczko nad Como to Varenna, dojedziesz do niego z Lecco bez problemu pociagiem. Do lecco pociągiem z Bergamo. Niemal napewno musiałbyś się przesiąść. Na wzgorzu sa piekne ruiny zamku z widokiem na caaalee jezioro, w tych ruinach jest sokolarnia - można pooglądać sokoły z bliska. Bilety b. tanie.
2. Clooney mieszka w Belaggio, ale
  • Odpowiedz
@wwr18: Mediolan to
Katedra Duomo tradycyjnie polecam jak najwcześniej z rana raz że słońce jeszcze mało grzeje, dwa że turystów mało,
Zamek sforzów spoko tylko czarnuchów mnogo strasznie, polecam w nim kawiarnie. Brama w parku też bardzo spoko.
Piekarnie luini koniecznie tylko musisz wcześnie być bo szybko bardzo schodzi a rewelacja wypieki w pl nigdzie takich nie ma.
Galeria Wiktora Emanuela II ładnie wygląda, sklep ferrari mega tylko ceny z
  • Odpowiedz
W połowie lipca wybieram się z różowym w podróż z #interrail - tutaj wielkie podziękowania dla @zbigniew-wu, bo jeden z jego postów pozwolił mi odkryć ten wspaniały wynalazek. Docelowo jest jezioro Como, ale w trakcie będziemy mieć jednodniówki w Wiedniu, Zurychu i Mediolanie (tutaj akurat nocujemy).
Pytania co do tych trzech miast. Co polecacie zobaczyć? Gdzie zjeść? Co jest zdecydowanie przereklamowane i nie warto?
Jak ktoś ma wskazówki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zajebiscie ... przespałem lot. Kur... miałem byc wczesniej w domu ;/ Pozytywy są dwa wyspałem się w końcu i wcześniej miałem rezerwacje na ten późniejszy lot wieczorem. Inna sprawa że walizka wizzair jest inna od ryanair i dumam co z tym fantem zrobić. Spróbuje do konsulatu uderzyć. #zalesie #mediolan #lot #wlochy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanuszKarierowicz: Mediolan w jeden dzień ogarniesz. Duomo zobacz koniecznie bo jest rewelacyjne, wejdź na dach, naciesz się widokiem. Fajne są te dwa porośnięte wieżowce koło budynku UniCredit. Mediolanskie kanały a'la Amsterdam też są spoko.

I kolega dobrze prawi Bergamo koniecznie i nad Como, rejsik statkiem, wjazd na Piani d'Erna w Lecco.
  • Odpowiedz