Bankowe Mirki, jakie obecnie konto walutowe dla Euro polecacie? Chodzi mi o przelewanie sobie okazjonalnie Euro na konto i możliwość wypłaty w PLN, ale bez masakrycznych prowizji jak to mam obecnie w niewalutowym BZWBK. Dodatkowo chce moc płacić bezproblemowo na Amazon.de, wiec jakaś karta MasterCard albo Visa byłaby bardzo pożądana. Dzięki za pomoc!

#banking #bankowosc #euro #pieniadze #bank #waluta #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest? Mam Android pay z dodaną karta zbliżeniową BZWBK. Placę sobie wygodnie w polskich sklepach. Powyżej 50 PLN zbliżenia muszę podać pin. Ale... odwiedziłem ostatnio Niemcy, płaciłem dwa razy po 20 ojro, czyli jakby nie patrzeć powyżej 50pln i nie musiałem podawać pinu. Dlaczego? Czy tak powinno być, czy gdzieś to się ustawia? #bzwbk #mastercard
2giekonto - Jak to jest? Mam Android pay z dodaną karta zbliżeniową BZWBK. Placę sobi...

źródło: comment_MR41vIvLVgZOrCGpfD7xGD5dXYoSdDSd.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@2giekonto: Taką informację znalazłem na stronach dwóch banków - Inteligo i Raiffeisen. Poszukałem jednak głębiej i wychodzi na to, że obecny limit to 25 euro, a teraz nawet na stronie Visy znalazłem, że limit bez PINu to 30 euro.
  • Odpowiedz
Słyszałem w radiu dzisiaj że polska jest światowym liderem jeżeli chodzi o płatności zbliżeniowe. Zastanawiam się czy to oznacza, że mniej dbamy o bezpieczeństwo własnych pieniędzy czy łatwo jest u nas wprowadzać nowe rozwiązania z uwagi że się kraj rozwija ? Mój szwagier mieszka od dwudziestu lat za granicą (Niemcy, teraz Szwajcaria) i jego karta nie jest zbliżeniowa, na dodatek na PIN 6 cyfrowy i jak go wpisuje to wręcz zakrywa pinpad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roszej: Potwierdzam. Mieszkam od 2 lat w niemczech i ich bankowość jest 100 lat za Polską. W ogóle na ogół tutaj czekam na przelewy po kilka dni xD. Karta nie ma mastercarda ani visy i nie mogę nią nawet przez internet płacić. No i teraz co najlepsze, wypłacanie z bankomatów tylko swojego banku jest bezpłatne, wszędzie indziej zdzierają masę hajsu. Ale to tylko jeden z wielu licznych minusów. Serio w
  • Odpowiedz
@Zysioo: co oznacza kod 2d podlegajacy wymianie?
Czy mozna w ten sposob kupic jeden, a drugi bilet dostac na ten sam seans? Czy to robienie kudzi w ciulika i "kod 2d" oznacza dziesiatki obwarowan w regulaminie?
  • Odpowiedz
Mireczki wie ktoś może co przejdzie przy projektowaniu karty debetowej, a co nie? Chciałbym jakiegoś fajnego meme dać, albo wizerunek testovirona. Dajcie fajnie wyciętego testo oraz poratujcie jakimś dobrym memem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#visa #mastercard #mbank

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelJG: zalezy ile przesylasz jak wieksza kwote to lepsze kursy daja kantory internetowe typu currencyfair albo taki na w jeszcze ale nie pamietam. Jak male to wal paypalem przy transakcji ci wyskoczy dokladnie ile placisz mozesz sobie symulacje zrobic ;)
  • Odpowiedz
Uwaga Mireczki w #aliorbank korzystający z kart #mastercard. Sprawdźcie sobie wyciągi z płatności kartami z ostatnich 2 tygodni - karty Mastercard robiły psikusa i rozliczały niektóre płatności podwójnie. Ja u siebie znalazłem tylko jedną taką transakcję z Biedronki.

Więcej informacji: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/20170405-oswiadczenie-firmy-mastercard.html

#uwaga #bankowosc #banki #platnosci #kartyplatnicze #polska #poprzednihasztagnaciagany
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki, przestroga #visa #mastercard #kartyplatnicze #banki

Wczoraj mojemu różowemu skradziono w autobusie (Chorzów) portfel. Niezwłocznie zaczęła zastrzegać karty. Już w ciągu pierwszych 15 minut od kradzieży, złodziej zdążył (zbliżeniowo) zrobić zadłużenie na 750 PLN na karcie kredytowej (48 PLN per transakcja / w sumie 15 transakcji). Transakcje jeszcze są "w autoryzacji". Niestety, blokada kilku kart debetowych przez infolinie różnych banków trwa...

Co ciekawe, system
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale podobno z Visa bywa różnie - czytałem, że z MasterCard jest o wiele łatwiej.


@niezad0wolony: Jest tak samo. W Citi dostaniesz formularz do wypełnienia i do odesłania mailem, w mBanku wystarczy opisać wszystko w rozmowie z konsultantem lub w mailu i chargeback zostanie uruchomiony.
  • Odpowiedz
Witam, kupiłem na tym gównie telefon ale oczywiście już nie mają jak mi go wysłać i musiałem zrobić refund
i mam pytanie bo ostatnio zmienił mi się numer karty, więc jak będzie wyglądał refund mogę napisać żeby wysłali mi na inną kartę?

#refund
#mastercard
#yoshop
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co decyduje o tym, czy weryfikacja jest online? Ustawienia terminala? Konfiguracja karty?


@wonsz_smieszek: Obie rzeczy, które podałeś. Na niektórych potwierdzaniach przy kodzie autoryzacji możesz mieć w nawiasie liczbę 1 lub 3. 1 oznacza autoryzację online, 3 offline. Mogą się też pojawić litery po liczbach, np. (3) (N) - oznacza transakcję offline bez PINu.
  • Odpowiedz
@Narkan: Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć jak mogłeś nie umieć tego znaleźć.
link do cennika, do którego dociera się ze strony głównej banku dwoma kliknięciami (Opłaty i prowizje > Taryfa opłat i prowizji pobieranych przez Bank Zachodni WBK S.A. za Czynności Bankowe dla ludności - Obowiązuje od dnia 1.02.2017 r.)
Następnie Rozdział V KARTY KREDYTOWE (spis treści jest na początku cennika, wystarczy kliknąć na dany rozdział), pozycja 4 w
  • Odpowiedz