Wpis z mikrobloga

Słyszałem w radiu dzisiaj że polska jest światowym liderem jeżeli chodzi o płatności zbliżeniowe. Zastanawiam się czy to oznacza, że mniej dbamy o bezpieczeństwo własnych pieniędzy czy łatwo jest u nas wprowadzać nowe rozwiązania z uwagi że się kraj rozwija ? Mój szwagier mieszka od dwudziestu lat za granicą (Niemcy, teraz Szwajcaria) i jego karta nie jest zbliżeniowa, na dodatek na PIN 6 cyfrowy i jak go wpisuje to wręcz zakrywa pinpad ciałem. Inna sprawa kiedyś byłem w popularnym markecie w Niemczech i nie mogłem zapłacić kartą VISA, było KEIN VISA i tyle.
#kartyplatnicze #visa #mastercard #platnosc #zakupy #paypass #paywave #platnoscizblizeniowe
  • 4
  • Odpowiedz
@roszej: Potwierdzam. Mieszkam od 2 lat w niemczech i ich bankowość jest 100 lat za Polską. W ogóle na ogół tutaj czekam na przelewy po kilka dni xD. Karta nie ma mastercarda ani visy i nie mogę nią nawet przez internet płacić. No i teraz co najlepsze, wypłacanie z bankomatów tylko swojego banku jest bezpłatne, wszędzie indziej zdzierają masę hajsu. Ale to tylko jeden z wielu licznych minusów. Serio w
  • Odpowiedz