Wpis z mikrobloga

Mircy, malował ktoś farbami lateksowymi Beckers? Jak doświadczenia?
Czym gruntowaliście ściany? Producent zaleca farbę podkładową własnej produkcji (a jak), ale ja słyszałem kiepskie opinie o niej: że gęsta, źle się nakłada i niszczy strukturę gładkiej ściany.
Mieszkanie z rynku pierwotnego, mam położone dwie warstwy gładzi (w części Śmig A2, w drugiej części Atlas GTA), która wyszła całkiem nieźle i chciałbym ten efekt gładkich ścian utrzymać po malowaniu.
Jakieś tipy?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #remontujzwykopem #wykonczenia #malowanie
  • 14
  • Odpowiedz
@u-kill-u-homo: No beckers jest bardzo gęsty. Czy się źle nakłada? Wg mnie nie ma żadnego problemu. Do gładkiej struktury też trzeba wybrać odpowiedni wałek : ) Polecam Blue Dolphin 330 KILLER (włosie 9mm) Do oklejania taśma różowa tesa/ Washi blue dolphin
  • Odpowiedz
@u-kill-u-homo: Z ciekawości - czemu lateks, nie ceramika?
U mnie ceramiczne były bez farb podkładowych, wykończona ściana, grunt, dwie warstwy Magnata. Kolory zarówno jasne, jak i ciemne.
  • Odpowiedz
@Hutnik3: wiem, że należy mi się złoty szpadel, ale pamiętasz może konkretnie która to farba? Celujemy w podobny kolor i całkiem ładnie się na zdjęciu prezentuje ta twoja, ale mam wątpliwości co do lateksówek od Beckersa.

Po 2 kolejnych latach dalej żyje? :)
  • Odpowiedz
@vinmcqueen:
To był chyba Becers Emerald, ale nie wiem czy produkują jeszcze. Może dla konkretnego sklepu, bo ja brałem z Castoramy. Generalnie zdjęcie poniżej po 5 latach. Nie widzę w lateksówce wad, oprócz nakładania, trzeba od razu zdejmować taśmę.
Hutnik3 - @vinmcqueen: 
To był chyba Becers Emerald, ale nie wiem czy produkują jeszc...

źródło: IMG_20221123_164336

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hutnik3: dzięki za odpowiedź wygląda zupełnie w porządku na zdjęciu. Faktycznie, wygląda na to, że już nie produkują tego koloru, ale to nie szkodzi.

tzn. wątpliwości mam dwie, no może 3 co do farby lateksowej:
- tak jak napisałeś - odrywanie taśmy, ostatnio natrafiłem na filmik Mario Budowlańca z testu beckersa i wygląda to tragicznie jak się to źle zrobi
- odbijanie światła - planuję ten kolor tylko na jednej
  • Odpowiedz